Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 kwietnia 2008

Plebiscyt GRA ROKU 2007 - głosowanie zakończone
Plebiscyt GRA ROKU 2007 - głosowanie zakończone

Michał Bobrowski, 1 kwietnia 2008, 16:49

Głosowanie w Plebiscycie GRA ROKU 2007 już zakończone. W najbliższy poniedziałek, 7 kwietnia oficjalnie ogłosimy wyniki zarówno samego plebiscytu jak i dane osoby, do której uśmiechnęło się szczęście w losowaniu.

Pierwsze informacje o Pro Cycling Manager – Tour de France 2008
Pierwsze informacje o Pro Cycling Manager – Tour de France 2008

Jiker, 1 kwietnia 2008, 13:46

Od oficjalnej zapowiedzi nowej odsłony cyklu Pro Cycling Manager minęło już prawie pięć miesięcy. Przez cały ten czas nie mogliśmy zapoznać się z żadnymi konkretnymi informacjami na jej temat. Sytuacja ta uległa zmianie przed kilkudziesięcioma godzinami.

Sony uaktualni wygląd PlayStation Store
Sony uaktualni wygląd PlayStation Store

Przemysław Zamęcki, 1 kwietnia 2008, 13:31

Każdy, kto choć raz próbował korzystać ze sklepiku PlayStation (PS Store) zapewne sporo się naszukał zanim znalazł interesujące go rzeczy. O ile jeszcze niedawno jako tako można było się połapać co gdzie się znajduje, o tyle teraz, kiedy nowych elementów wciąż przybywa, najzwyczajniej w świecie można się pogubić. Sony jednak zauważyło ten problem i już na połowę kwietnia zapowiedziało kompletne przemodelowanie interfejsu.

Twórca Supreme Commander czeka na wydajniejsze komputery

Jiker, 1 kwietnia 2008, 13:15

Czy i kiedy doczekamy się premiery kontynuacji Supreme Commander? – zdają się pytać gracze zafascynowani dziełem Chrisa Taylora i jego Gas Powered Games. Twórca jednej z najbardziej udanych strategii zeszłego roku odpowiada: „Nie tak prędko”.

Pogramy w Wiedźmina przez przeglądarkę
Pogramy w Wiedźmina przez przeglądarkę

Virion, 1 kwietnia 2008, 11:50

Od przybytku głowa nie boli. Wszak twórcy naszego rodzimego Wiedźmina, aby skrócić miłośnikom swojej gry czas oczekiwania na rozszerzoną edycję wdrażają w życie kolejne projekty. Jeden z nich, w wersji beta, ruszy już 7 kwietnia.

Ujawniono Space World Quest Online - polską grę MMO!
Ujawniono Space World Quest Online - polską grę MMO!

eLKaeR, 1 kwietnia 2008, 11:50

W świecie gier MMO nadal króluje World of Warcraft, a do ataku na pozycję lidera szykuje się Warhammer Online: Age of Reckoning. Tymczasem nasi rodzimi developerzy mają również poważny zamiar wykrojenia dla siebie kawałka tego smakowitego online’owego tortu.

Microsoft ogranicza ilość portów z maszyn arcade produkowanych dla Xbox Live Arcade
Microsoft ogranicza ilość portów z maszyn arcade produkowanych dla Xbox Live Arcade

Przemysław Zamęcki, 1 kwietnia 2008, 11:39

Aby jakakolwiek gra pojawiła się w usłudze Xbox Live Arcade najpierw musi przejść ona przez gęste sito przeróżnych, często być może nawet wydumanych wymagań stawianych przez Microsoft, teoretycznie mających zapewnić najwyższą jakość oferowanych produktów.

GTA IV dostaje zielone światło od brytyjskiej BBFC
GTA IV dostaje zielone światło od brytyjskiej BBFC

Jiker, 1 kwietnia 2008, 11:18

GTA IV zostało pozytywnie sklasyfikowane przez brytyjską organizację BBFC, w związku z czym może trafić na tamtejsze półki sklepowe. Fani przygód Niko Bellica mogą odetchnąć z ulgą - problemów z ich nabyciem nie będzie.

Świetna sprzedaż Rainbow Six Vegas 2. UbiSoft weryfikuje przewidywane wyniki finansowe

Jiker, 1 kwietnia 2008, 10:58

Świetna sprzedaż drugiej odsłony Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas wpłynęła na pozytywne zweryfikowanie wyników finansowych francuskiego koncernu UbiSoft. W chwili obecnej przewiduje się, iż w roku fiskalnym 2007-2008 przychód wydawcy gier sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy’ego osiągnie poziom 920 milionów Euro i będzie wyższy od dotychczasowych szacunków o 45 milionów Euro.

Dziesięć lat ze StarCraftem

fsm, 1 kwietnia 2008, 10:35

Dziesięć lat temu plus jeden dzień – 31 marca 1998 roku - Blizzard ofiarował graczom StarCrafta, jednego z najsłynniejszych RTSów w historii.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (23 - 29 marca)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (23 - 29 marca)

Przemysław Zamęcki, 1 kwietnia 2008, 10:27

Przed Wami kolejna porcja najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres pomiędzy 23 a 29 marca.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 kwietnia 2008)

Jiker, 1 kwietnia 2008, 10:00

Wydano dodatek do Sword of the New World, Pro Evolution Soccer 2008 na Wii już dostępne, Mr. Driller zmierza na Xbox Live Arcade, Myst DS w złocie, potwierdzono Trauma Center: Under the Knife 2, demo Football Manager 2008 w ofercie Xbox Live – wtorkowe „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” pełne są ciekawych informacji. Zapraszamy do lektury.

EMPiK - Top Lista - tydzień 13 (01/04/08)

Przemysław Zamęcki, 1 kwietnia 2008, 09:55

Jak co tydzień przed Wami kolejne notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 24 a 30 marca i zostały zebrane w 107 salonach sieci.

Sony nie potrzebuje dodatków do GTAIV aby przyciągnąć do siebie graczy

Przemysław Zamęcki, 1 kwietnia 2008, 09:14

Sony najwyraźniej niespecjalnie przejmuje się faktem posiadania przez Microsoft wyłączności na dodatki do gry Grand Theft Auto IV. W rozmowie z serwisem GameDaily powyższą opinię potwierdził nie kto inny, jak tylko sam wiceprezes ds. marketingu w amerykańskim oddziale koncernu, pan Scott Steinberg.

Twórcy Crackdown dostają 50 milionów dolarów

fsm, 1 kwietnia 2008, 08:57

Developer z Wielkiej Brytanii – Realtime Worlds, założony przez twórcę Lemmingów Davida Jonesa, otrzymał ostatnio pokaźny zastrzyk finansowy.

Call of Duty bije rekordy popularności w rozgrywkach wieloosobowych

Przemysław Zamęcki, 1 kwietnia 2008, 08:18

W rozmowie z redaktorami serwisu Eurogamer, Mark Rubin pełniący funkcję producenta gry Call of Duty 4: Modern Warfare ujawnił, że każdego dnia około 1,2-1,3 miliona osób bawi się wykorzystując tryb wieloosobowy tego tytułu i to w samym tylko Xbox Live.