Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2008, 11:18

GTA IV dostaje zielone światło od brytyjskiej BBFC

GTA IV zostało pozytywnie sklasyfikowane przez brytyjską organizację BBFC, w związku z czym może trafić na tamtejsze półki sklepowe. Fani przygód Niko Bellica mogą odetchnąć z ulgą - problemów z ich nabyciem nie będzie.

Każdy z nas pamięta głośną burzę wywołaną wokół gry Manhunt 2. Problemy ze sklasyfikowaniem oraz zakazanie sprzedaży w Wielkiej Brytanii, czy Australii (co pociągnęło za sobą podobne decyzje w wielu innych krajach świata) zakończyły się w końcu dosyć szczęśliwie dla twórców kontrowersyjnych przygód Daniela Lamba. Niemniej jednak publiczna debata na temat brutalności w grach mogła zaszkodzić innym, równie krwawym tytułom. Wśród nich wymieniano choćby Grand Theft Auto IV. Jak się okazuje – bezpodstawnie.

GTA IV dostaje zielone światło od brytyjskiej BBFC - ilustracja #1

GTA IV z zielonym światłem od BBFC

Najnowsze dzieło Rockstar Games zostało bowiem pozytywnie ocenione przez brytyjską organizację BBFC, otrzymując znaczek „od 18 lat”. Oznacza to, że GTA IV otrzymało zielone światło, zostając tym samym dopuszczone do sprzedaży na terenie Zjednoczonego Królestwa. Ta rozpocznie się już 29 kwietnia. Przypominamy, że z historią Niko Bellica będą się mogli zapoznać wyłącznie posiadacze konsol PlayStation 3 i Xbox 360. Dystrybucją gry na terenie naszego kraju zajmie się Cenega.

Zachęcamy Was do odwiedzin naszej Encyklopedii, na łamach której macie okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat GTA IV.