Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2007, 14:18

Manhunt 2 zakazany w Wielkiej Brytanii

Drugiej odsłony cyklu Manhunt nie zobaczymy w brytyjskich sklepach! Organizacja British Board of Film Classification nie przyznała kategorii wiekowej grze produkowanej przez londyński oddział firmy Rockstar Games, a to oznacza, że program nie będzie dopuszczony do sprzedaży w jakiejkolwiek formie.

Drugiej odsłony cyklu Manhunt nie zobaczymy w brytyjskich sklepach! Organizacja British Board of Film Classification nie przyznała kategorii wiekowej grze produkowanej przez londyński oddział firmy Rockstar Games, a to oznacza, że program nie został dopuszczony do sprzedaży w jakiejkolwiek formie.

Manhunt 2 zakazany w Wielkiej Brytanii - ilustracja #1

W oświadczeniu, jakie przedstawiciele BBFC opublikowali w związku z tym niecodziennym wydarzeniem, czytamy, że w podobnych sytuacjach organizacja zaleca twórcom zmodyfikowanie gry w taki sposób, aby mogła ona zostać dopuszczona do sprzedaży. W przypadku drugiego Manhunta jakiekolwiek sugestie odnośnie zmian nie miały większego sensu, gdyż program koncentruje się przede wszystkim na sadystycznym mordowaniu przeciwników, na dodatek przedstawionym w niezwykle realistyczny sposób. BBFC podkreśla, że już pierwsza odsłona cyklu niebezpiecznie zbliżyła się do granicy, po przekroczeniu której gra nie trafiłaby do sklepów, ale ostatecznie zdecydowano się przydzielić jej kategorię „od lat osiemnastu”. Biorąc pod uwagę, że Manhunt 2 dostał od organizacji „bana”, można spodziewać się jeszcze większej rzeźni na ekranie, niż w „jedynce”.

Firma Rockstar Games zgłosiła do recenzji dwie wersje gry (na konsole PlayStation 2 oraz Nintendo Wii) i obie nie zostały dopuszczone do sprzedaży. Producent może odwołać się od decyzji organizacji BBFC, ale wydaje się wątpliwe, że uda mu się coś wskórać. Ostatni przypadek wpisania gry na brytyjską czarną listę mieliśmy w roku 1997 – wówczas to za swoje dostała pierwsza odsłona cyklu Carmageddon.

Manhunt 2 zakazany w Wielkiej Brytanii - ilustracja #2
Manhunt 2 zakazany w Wielkiej Brytanii - ilustracja #3
Manhunt 2 zakazany w Wielkiej Brytanii - ilustracja #4