Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 kwietnia 2008

Kapitan Pazur II przeistacza się w
Kapitan Pazur II przeistacza się w "charakterną" Nikitę

Jiker, 2 kwietnia 2008, 14:20

Polska firma Techland utraciła licencję na wykorzystywanie wizerunku popularnego kociego bohatera, pirata Kapitana Pazura. W związku z jej wygaśnięciem nie dojdzie do premiery kontynuacji znanej pecetowej platformówki – Kapitana Pazura II. W zamian gracze otrzymają przygody lisicy Nikity.

Dwa miliony Xboksów 360 w Wielkiej Brytanii już wkrótce

Jiker, 2 kwietnia 2008, 13:06

Rynek brytyjski jest aktualnie jednym z najistotniejszych regionów z punktu widzenia producentów konsol. Nie dziwi więc nieustanna walka o jego zdobycie. Odbywa się ona także na poziomie pijaru, o czym przekonaliśmy się choćby w połowie lutego (vide: Bardzo dobra sprzedaż PlayStation 3 w Wielkiej Brytanii). Już niedługo powody do radości będzie także miała firma Microsoft.

Prognozy - GTA IV sprzeda się wyśmienicie

Virion, 2 kwietnia 2008, 12:47

Grand Theft Auto IV jeszcze nie wyszło, a już pobudza wyobraźnie sprzedawców gier na całym świecie. Niektórzy z nich szacują już nawet potencjalne zyski.

Monster Hunter Portable 2nd G bije rekordy popularności w Japonii
Monster Hunter Portable 2nd G bije rekordy popularności w Japonii

Jiker, 2 kwietnia 2008, 12:33

Monster Hunter jest aktualnie jedną z najpopularniejszych serii dostępnych na terenie Kraju Kwitnącej Wiśni. Każdą jej odsłonę nabywa po kilka milionów osób. Nie inaczej jest w przypadku edycji przeznaczonych dla przenośnej platformy Sony PSP. Dowiodła tego premiera gry Monster Hunter Portable 2nd G, która niemal z marszu osiągnęła status najszybciej sprzedającej się odsłony MH w Japonii.

Mountain Bike Adrenaline na PC
Mountain Bike Adrenaline na PC

fsm, 2 kwietnia 2008, 12:23

Dobrze oceniana symulacja wyczynowej górskiej jazdy rowerem zawędruje z konsoli PS2 na PC już w maju.

Agent Bourne przemówi do graczy w czerwcu
Agent Bourne przemówi do graczy w czerwcu

Jiker, 2 kwietnia 2008, 12:04

Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy zapowiada się na nie lada gratkę dla wszystkich miłośników kultowej trylogii Bourne’a autorstwa zmarłego w 2001 roku popularnego amerykańskiego pisarza. Przed kilkunastoma godzinami wyznaczona została data premiery gry. Zostanie ona zorganizowana w USA 3 czerwca bieżącego roku, w Europie z kolei Bourne pojawi się 27 czerwca.

Company of Heroes Online - o chińskim rynku opowiada Tim Holman z Relic Entertainment

Przemysław Zamęcki, 2 kwietnia 2008, 11:56

Chiny, Państwo Środka, miejsce, w którym kupno oryginalnej gry jest niemal tak niemożliwe, jak dla Polaka lot w kosmos. Pomimo to jednak opłaca się tam inwestować, o czym w rozmowie z magazynem Games for Windows przekonuje producent serii Company of Heroes, Tim Holman.

Najpopularniejsze gry na PC w USA (16 - 22 marca 2008)
Najpopularniejsze gry na PC w USA (16 - 22 marca 2008)

Przemysław Zamęcki, 2 kwietnia 2008, 11:37

Przed Wami świeżutki ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier pecetowych w Stanach Zjednoczonych w tygodniu kończącym się 22 marca. Został on przygotowany przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku rozrywki elektronicznej.

Nowy Dreamlords już w 2008 roku
Nowy Dreamlords już w 2008 roku

Virion, 2 kwietnia 2008, 11:17

Zespół Lockpick Entertainment ujawnił iż trwają prace nad Dreamlords: The Reawakening, kontynuacją gry Dreamlords, która zadebiutowała na początku 2007 roku. Termin premiery The Reawakening to wstępnie drugi kwartał 2008 roku.

Promocja gier ze Steamu w naszym Mini-Markiecie
Promocja gier ze Steamu w naszym Mini-Markiecie

Redakcja GRYOnline.pl, 2 kwietnia 2008, 11:16

1 kwietnia oferta naszego Mini-Marketu została poszerzona o gry dostępne na platformie Steam. Z tej okazji przygotowaliśmy dla wszystkich czytelników GRY-OnLine specjalną promocję. Przez najbliższy tydzień każdą z wymienionych pozycji można kupić nawet o 20% taniej.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 kwietnia 2008)

Jiker, 2 kwietnia 2008, 10:00

Capcom wykupuje K2 Studios, demo Army of Two w ofercie Xbox Live, THQ wyprodukuje więcej gier typu casual, TimeFly Studios rozpoczyna działalność, Stormfront Studios zamknięte – takie oto, choć nie tylko, wiadomości przygotowaliśmy dla Was w dzisiejszym wydaniu „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Zapraszamy do lektury.

Premiera edytora przygód do Wiedźmina znowu przesunięta
Premiera edytora przygód do Wiedźmina znowu przesunięta

Virion, 2 kwietnia 2008, 08:44

Bardzo oczekiwany przez fanów Wiedźmina, a także przez zespoły moderów, edytor przygód został przesunięty wraz z premierą Patcha 1.3.

Najciekawsze żarty prima aprilisowe

Przemysław Zamęcki, 2 kwietnia 2008, 08:36

Prima Aprilis za nami. Na bok można odłożyć lupę, przez którą przeglądaliśmy wczoraj różnorakie serwisy internetowe, w tym te piszące o grach video. Ciekawe ilu z nas dało się nabrać na sprytne sztuczki panów redaktorów i branżowych firm, a co najważniejsze, ilu z nas wciąż zastanawia się, czy byli na tyle czujni, aby wyłapać wszelkie szachrajstwa i małe kłamstewka.

Nowe szczegóły dotyczące przyznania przez organizację BBFC kategorii wiekowej grze GTA IV

Przemysław Zamęcki, 2 kwietnia 2008, 07:55

Wczoraj informowaliśmy Was o przyznaniu przez brytyjską organizację BBFC odpowiedniej kategorii wiekowej „ od 18 lat” grze Grand Theft Auto IV co automatycznie spowodowało, że Rockstar mógł przestać martwić się ewentualnym niedopuszczeniem programu do sprzedaży.

Ubisoft dołącza do Steama

Przemysław Zamęcki, 2 kwietnia 2008, 07:25

Firmy Ubisoft i Valve poinformowały, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy usługa Steam poszerzy się o znaczną ilość tytułów, których wydawcą jest francuski koncern.