Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2008, 14:20

Kapitan Pazur II przeistacza się w "charakterną" Nikitę

Polska firma Techland utraciła licencję na wykorzystywanie wizerunku popularnego kociego bohatera, pirata Kapitana Pazura. W związku z jej wygaśnięciem nie dojdzie do premiery kontynuacji znanej pecetowej platformówki – Kapitana Pazura II. W zamian gracze otrzymają przygody lisicy Nikity.

Polska firma Techland utraciła licencję na wykorzystywanie wizerunku popularnego kociego bohatera, pirata Kapitana Pazura. W związku z jej wygaśnięciem, co miało miejsce pod koniec stycznia, nie dojdzie do premiery kontynuacji znanej pecetowej platformówki – Kapitana Pazura II. W zamian gracze otrzymają przygody lisicy Nikity.

Kapitan Pazur II przeistacza się w 'charakterną' Nikitę - ilustracja #1

W Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów wcielimy się w tytułową Nikitę, lisicę o pirackich cechach, której będzie towarzyszyć porywaczy ojciec. Kontrolować będziemy jednakże tylko tę pierwszą. Fabuła opowiadać będzie historię Wielkiego Skarbu Piratów oraz Magicznej Szabli, dającej jej posiadaczowi panowanie nad wszystkimi morzami i oceanami. Głównym zadaniem gracza będzie powstrzymanie złego Dogera, niegdyś przyjaciela rodziny Nikity, a od pewnego czasu ogarniętego manią hulaki, pragnącego za wszelką cenę zdobyć opisane skarby. Nikita wyrusza w tym celu w pełną niezwykłych przygód wyprawę po nieznanych wyspach, na których czeka na nią wiele niebezpieczeństw, zasadzek, wrogo nastawieni tubylcy i piraci Dogera.

Rozgrywka polegać będzie na wędrowaniu po wyspach, zbieraniu różnego rodzaju świecidełek i walce z przeciwnikami przygotowanymi przez Techland. Sporo czasu spędzimy także na pojedynkowaniu się – Nikita będzie władać kilkoma typami broni, m.in. szablą, rapierem oraz szpadą.

Światowa premiera Kapitana Pazura II zapowiadana była na początek drugiej połowy bieżącego roku. Obstawiamy, że właśnie w tym terminie dojdzie do debiutu Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów. Na nasz rynek trafi pełna polska wersja językowa gry. Kolejne informacje na jej temat powinniśmy poznać już wkrótce.