Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2008, 14:20

autor: Jiker

Kapitan Pazur II przeistacza się w "charakterną" Nikitę

Polska firma Techland utraciła licencję na wykorzystywanie wizerunku popularnego kociego bohatera, pirata Kapitana Pazura. W związku z jej wygaśnięciem nie dojdzie do premiery kontynuacji znanej pecetowej platformówki – Kapitana Pazura II. W zamian gracze otrzymają przygody lisicy Nikity.

Polska firma Techland utraciła licencję na wykorzystywanie wizerunku popularnego kociego bohatera, pirata Kapitana Pazura. W związku z jej wygaśnięciem, co miało miejsce pod koniec stycznia, nie dojdzie do premiery kontynuacji znanej pecetowej platformówki – Kapitana Pazura II. W zamian gracze otrzymają przygody lisicy Nikity.

Kapitan Pazur II przeistacza się w 'charakterną' Nikitę - ilustracja #1

W Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów wcielimy się w tytułową Nikitę, lisicę o pirackich cechach, której będzie towarzyszyć porywaczy ojciec. Kontrolować będziemy jednakże tylko tę pierwszą. Fabuła opowiadać będzie historię Wielkiego Skarbu Piratów oraz Magicznej Szabli, dającej jej posiadaczowi panowanie nad wszystkimi morzami i oceanami. Głównym zadaniem gracza będzie powstrzymanie złego Dogera, niegdyś przyjaciela rodziny Nikity, a od pewnego czasu ogarniętego manią hulaki, pragnącego za wszelką cenę zdobyć opisane skarby. Nikita wyrusza w tym celu w pełną niezwykłych przygód wyprawę po nieznanych wyspach, na których czeka na nią wiele niebezpieczeństw, zasadzek, wrogo nastawieni tubylcy i piraci Dogera.

Rozgrywka polegać będzie na wędrowaniu po wyspach, zbieraniu różnego rodzaju świecidełek i walce z przeciwnikami przygotowanymi przez Techland. Sporo czasu spędzimy także na pojedynkowaniu się – Nikita będzie władać kilkoma typami broni, m.in. szablą, rapierem oraz szpadą.

Światowa premiera Kapitana Pazura II zapowiadana była na początek drugiej połowy bieżącego roku. Obstawiamy, że właśnie w tym terminie dojdzie do debiutu Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów. Na nasz rynek trafi pełna polska wersja językowa gry. Kolejne informacje na jej temat powinniśmy poznać już wkrótce.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów

Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów