Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Nikita: Tajemnica Skarbu Piratow (PC)

Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów PC

Nikita: Tajemnica Skarbu Piratow

Niezbyt wymagająca platformówka, w której wcielamy się w postać sprytnej lisicy Nikity. Naszym zadaniem jest odnalezienie pewnej magicznej szabli, jak również tytułowego skarbu piratów.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Nikita: Tajemnica Skarbu Piratow (PC)

producent: Techland

wydawca PL: Techland

Pomoc techniczna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30maja2008

30maja2008

pudełko PL

Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów to prosta platformówka, nakierowana głównie na młodszego odbiorcę oraz miłośników pierwszej części przygód Kapitana Pazura. Za opracowanie i wydanie opisywanej zręcznościówki odpowiedzialny jest rodzimy Techland.

Gracz wciela się w postać sprytnej lisicy o imieniu Nikita. Fabuła Tajemnicy Skarbu Piratów nawiązuje do prób odnalezienia tytułowego skarbu piratów, jak również magicznej szabli, która zapewni swojemu posiadaczowi władanie nad oceanami świata. Główna bohaterka musi również przyczynić się do powstrzymania Dogera, który niegdyś był przyjacielem jej ojca, lecz pewnego dnia zapragnął zagarnąć wszystkie skarby dla siebie. Doger odnalazł ponadto portal prowadzący do krainy, w której ukryty został skarb, a sam za sprawą zdobytego magicznego eliksiru zdołał się nie postarzeć.

Właściwa rozgrywka opiera się na konieczności dokładnej eksploracji otoczenia, unikania różnego rodzaju pułapek, kolekcjonowania skarbów oraz odnajdywania śladów, dzięki którym możliwe stanie się dotarcie do magicznej szabli. Tytułowa bohaterka stacza także liczne walki z napotykanymi przeciwnikami, wykorzystując broń białą. Gracz musi radzić sobie zarówno ze sprzymierzonymi z Dogerem piratami, jak również tubylcami zamieszkującymi badane w trakcie zabawy wysepki.

Całość toczy się w trójwymiarowym otoczeniu. Największy nacisk położono na ukazanie realistycznej animacji zachowań głównej bohaterki. Warto też dodać, iż poziom trudności zabawy dopasowany został do upodobań młodszych użytkowników komputerów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 50 PLN

Gry podobne do Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów

Klasyfikacja PEGI Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza), 850 MB HDD, Windows XP

Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów - recenzja gry
Nikita: Tajemnica Skarbu Piratów - recenzja gry

Recenzja 8 lipca 2008, 11:15

Oprawę gry napędza wysłużony Chrome Engine. Nazwanie go nowoczesnym silnikiem byłoby sporym nadużyciem. Szata graficzna programu to już niestety przeszła epoka. Miejscami widać, że twórcy starali się wycisnąć z aplikacji wszystkie soki. Niestety, jakość tekstur jest słaba, a modele postaci zbyt kanciaste. Być może taka miała być konwencja, ale ja tego zwyczajnie nie kupuję. Tym bardziej, że kilkakrotnie spotkałem się ze zjawiskiem nagłego spadku płynności obrazu. Nie najlepsza jest również animacja zarówno tytułowej bohaterki jak i wrogów. Szczególnie widoczne jest to przy lądowaniu z dużej wysokości. Postać przy zetknięciu z podłożem na sekundę zamiera. Innym razem jeden z wrogów zblokował się na ścieżce na jednym z kamieni, dzięki czemu mogłem go załatwić, nie narażając przy tym życia.