Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 kwietnia 2008

Crash Bandicoot powraca w nowej grze
Crash Bandicoot powraca w nowej grze

aRusher, 28 kwietnia 2008, 16:44

W trakcie trwania imprezy Sierra Spring Break 08 zapowiedziana została nowa część serii Crash Bandicoot o podtytule Mind over Mutant. Powrócą w niej znane z poprzednich odsłon postacie, z tytułowym awanturnikiem na czele.

Eidos zamyka niektóre ze swoich działów w Ameryce Północnej

Virion, 28 kwietnia 2008, 15:39

Ostatnio pisaliśmy na GOLu, że koncern medialny Warner Bros zwiększył ilość udziałów w brytyjskim wydawcy gier wideo SCi Entertainment do 20%. Dodatkowo firmy podpisały umowę o dystrybucji na terenie Ameryki Północnej

Nicolas Games rodzimym dystrybutorem strategii Sins of a Solar Empire

Przemysław Zamęcki, 28 kwietnia 2008, 14:47

Kosmiczna strategia zatytułowana Sins of a Solar Empire bije rekordy popularności wśród pecetowców za Oceanem. Przez bardzo długi czas żaden rodzimy dystrybutor nie wyrażał chęci sprowadzenia tego tytułu do Polski. Co powinno Was ucieszyć, sytuacja właśnie uległa zmianie i gra pojawiła się w planie wydawniczym firmy Nicolas Games.

Microsoft potwierdza - seria Halo będzie kontynuowana

Przemysław Zamęcki, 28 kwietnia 2008, 14:28

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was, że Microsoft poszukuje pracowników do nowego studia, które odpowiedzialne miałoby być za kolejne produkcje z cyklu Halo. Dziś mamy pełne potwierdzenie tej wiadomości ze strony Microsoft Games Studios. Nie milczy również dotychczasowy deweloper serii, Bungie Software.

Szef Rockstara North o zbiorowej histerii związanej z grami

Virion, 28 kwietnia 2008, 14:10

Wokół produkcji Rockstara takich jak Manhunt czy GTA zawsze pojawiają się kontrowersje dotyczące ich wpływu na umysły i zachowania graczy, szczególnie tych najmłodszych. Dziś Leslie Benzoes, prezydent Rockstara North, postanowił bronić gier produkowanych przez swoją firmę.

Dwie nowe gry na Xbox Live Arcade
Dwie nowe gry na Xbox Live Arcade

Von Zay, 28 kwietnia 2008, 12:58

Sierra Online zapowiedziała wypuszczenie na Xbox Live Arcade dwóch gier: Sea Life Safari oraz Zombie Wranglers.

 Resident Evil: Zero dla Wii już latem
Resident Evil: Zero dla Wii już latem

vampire, 28 kwietnia 2008, 12:38

Jak poinformował japoński magazyn Famitsu, port Resident Evil: Zero dla Wii ukaże się latem tego roku, niestety zagrać będą mogli w niego jedynie gracze z kraju Kwitnącej Wiśni. Premiera w innych krajach na dzień dzisiejszy nie jest planowana.

Uwe Boll wyzywa na pojedynek bokserski Michaela Baya
Uwe Boll wyzywa na pojedynek bokserski Michaela Baya

Von Zay, 28 kwietnia 2008, 11:35

Niedoceniany i nierozumiany przez mu współczesnych geniusz srebrnego ekranu – Uwe Boll – reżyser znany z, powszechnie uważanych za nieudane, prób adaptacji popularnych gier wideo, wyzywa na pojedynek bokserski kolegę po fachu – Michaela Baya.

Już dziś nowy 3DMark
Już dziś nowy 3DMark

vampire, 28 kwietnia 2008, 11:18

Na oficjalnej stronie nowego projektu studia Futuremark trwa wciąż odliczanie do premiery 3D Marka – Vantage, zegar zatrzyma się dziś o 15.00. Już za kilka godzin będziemy więc mogli wycisnąć ostatnie soki z naszych blaszaków za pomocą tego narzędzia. Jak widać na screenach tym razem możemy mówić o naprawdę fotorealistycznej grafice.

Raport IDG - w roku 2009 nastąpi spadek sprzedaży gier i konsol

Virion, 28 kwietnia 2008, 10:57

IDG (International Development Group) Reaserch podało prognozę dla europejskiego i amerykańskiego rynku gier wideo. Czyżby na naszą branżę miał paść cień recesji?

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 kwietnia 2008)

Jiker, 28 kwietnia 2008, 10:39

Nowe NBA Ballers już dostępne, Mad Catz zapowiada nowe akcesoria dla Wii, data premiery Assault Heroes 2, nowe utwory Rock Band – zapraszamy do pierwszych tym tygodniu „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Sprawdź swoją wiedzę na temat antycznego Rzymu z Paradox Interactive

Virion, 28 kwietnia 2008, 10:30

Jako, że gra ma nie tylko bawić, ale i także uczyć, studio Paradox Interactive na stronie internetowej swojej najnowszej produkcji, czyli Europe Universalis: Rome, zamieściło quiz historyczny.

Pierwsze recenzje i oceny GTA IV
Pierwsze recenzje i oceny GTA IV

vampire, 28 kwietnia 2008, 09:34

Mimo, iż oficjalnie światowa premiera Grand Theft Auto IV odbędzie się dopiero jutro, w sieci możemy już przeczytać pierwsze recenzje dzieła studia Rockstar. Bez względu na to czy oceniana była wersja PS3 czy X360 gra zbiera same pochlebne opinie.

Sony sprzedało 12 milionów egzemplarzy Singstara w wersji PAL

Virion, 28 kwietnia 2008, 09:10

Od daty wydania pierwszego Singstara minęły już cztery lata. Jak dotąd gra karakoke sprzedaje się całkiem nieźle, bo do tej pory gracze zakupili około 12 mln egzemplarzy produktu Sony Computer Entertainment (w samym tylko rejonie PAL)