Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2008, 14:28

Microsoft potwierdza - seria Halo będzie kontynuowana

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was, że Microsoft poszukuje pracowników do nowego studia, które odpowiedzialne miałoby być za kolejne produkcje z cyklu Halo. Dziś mamy pełne potwierdzenie tej wiadomości ze strony Microsoft Games Studios. Nie milczy również dotychczasowy deweloper serii, Bungie Software.

Uniwersum Halo ma na całym świecie miliony fanów. Żadna firma dysponująca tak silną marką nie zabije kury znoszącej złote jaja, wobec czego, jak nietrudno się domyślić, trylogia Master Chiefa wcale nie będzie końcem naszej walki z Covenantami czy obcymi organizmami pasożytniczymi The Flood. W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was, że Microsoft poszukuje pracowników do nowego studia, które odpowiedzialne miałoby być za kolejne produkcje z cyklu Halo. Dziś mamy pełne potwierdzenie tej wiadomości ze strony Microsoft Games Studios. Nie milczy również dotychczasowy deweloper serii, Bungie Software.

MGS w pełni potwierdza wcześniejszą plotkę i jednoznacznie wskazuje, że chodzi o nową grę, zapowiedzianą jeszcze w trakcie imprezy X06 w Barcelonie w 2006 roku. Program powstaje przy współudziale zarówno Bungie, jak i znanego reżysera Petera Jacksona. W chwili obecnej najważniejsze jest wzmocnienie nowego teamu, aby utrzymać tempo prac. Czy będzie to zapowiadana przez EGM przygodowa gra akcji TPP? Tego niestety nie możemy potwierdzić.

Panowie z Bungie podkreślają, że nowa gra, podobnie, jak i powstająca w Ensemble Studios strategia Halo Wars, „nie jest ich”, ale bardzo się cieszą z zaistniałej sytuacji i z całych sił kibicują poczynaniom Jacksona.

No dobrze, a w takim razie czym zajmuje się Bungie, firma, dzięki której wspominają ją zarówno posiadacze komputerów Apple (Marathon), PC (Myth), jak i Xboxów (Halo)? Wyzwolona spod władzy Microsoftu zamierza zaprezentować graczom coś całkowicie nowego. Jeszcze nie wiemy co, ale jak możemy przeczytać w cotygodniowym Bungie Weekly Update już wkrótce zostanie uchylony rąbek tajemnicy.