Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2008, 08:44

autor: Bartek "Virion" Sarna

Premiera edytora przygód do Wiedźmina znowu przesunięta

Bardzo oczekiwany przez fanów Wiedźmina, a także przez zespoły moderów, edytor przygód został przesunięty wraz z premierą Patcha 1.3.

Bardzo oczekiwany przez fanów Wiedźmina, a także przez zespoły moderów, edytor przygód został przesunięty wraz z premierą Patcha 1.3.

To już kolejny raz, kiedy CD Project RED obiecuje miłośnikom gry wydanie D`jinni wraz z poprawkami i nową przygodą „Cena neutralności”. Po raz pierwszy miały one ukazać się w połowie marca. Niestety z przyczyn niezależnych od wydawcy nie doszło do tego ze względu na komplikacje prawne (dotyczące modów). Wtedy też obiecano, że następna obsuwa nie będzie miała miejsca i zapewniono, że pakiet ujrzy światło dzienne tydzień później. Niestety tak się nie stało…Próżno było go szukać również po dwóch tygodniach, choć według obietnic miał się pojawić pod koniec marca…

Przyszedł kwiecień, a zestawu, jak nie było tak nie ma. Za to na oficjalnej stronie gry pojawił się komunikat zapowiadający kolejne przesunięcie wypuszczenia edytora i patcha. Tym razem ze względu na problemy z lokalizacją. Trzeba będzie zatem jeszcze trochę cierpliwie poczekać, podobno kilka dni.

Tymczasem na stronie zespołu RedFlame Interactive mającego tworzyć mod do Wiedźmina o tytule Strands of Destiny już widać pierwsze efekty pracy. W dziale muzyką możemy przesłuchać przewodni motyw muzyczny, jaki będzie towarzyszył nam w czasie rozgrywki oraz oglądnąć pierwsze efekty prac rysowników.

Dodano też harmonogram prac, według którego Strands of Destiny ma zostać ukończone w trzecim kwartale 2009 roku. Oprócz tego zdradzono kilka lokacji, które pojawią się w modzie. To miasta: Mt.Carbon podziemne siedziba krasnoludów oraz Vengerberg, gdzie mieszka czarodziejka Yennefer. Zapowiedziano też pojawienie się nowej postaci- Bogga, złodzieja-niziołka o dobrym sercu i włochatych stopach. Powróci również znany nam z kanałów Wyzimy Kult Lwiogłowego Pająka. Szerzej o powstającym modzie pisaliśmy na GOLu w połowie marca.

Premiera edytora przygód do Wiedźmina znowu przesunięta - ilustracja #1
Premiera edytora przygód do Wiedźmina znowu przesunięta - ilustracja #2
Premiera edytora przygód do Wiedźmina znowu przesunięta - ilustracja #3