Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2008, 07:55

Nowe szczegóły dotyczące przyznania przez organizację BBFC kategorii wiekowej grze GTA IV

Wczoraj informowaliśmy Was o przyznaniu przez brytyjską organizację BBFC odpowiedniej kategorii wiekowej „ od 18 lat” grze Grand Theft Auto IV co automatycznie spowodowało, że Rockstar mógł przestać martwić się ewentualnym niedopuszczeniem programu do sprzedaży.

Wczoraj informowaliśmy Was o przyznaniu przez brytyjską organizację BBFC odpowiedniej kategorii wiekowej „ od 18 lat” grze Grand Theft Auto IV co automatycznie spowodowało, że Rockstar mógł przestać martwić się ewentualnym niedopuszczeniem programu do sprzedaży. Okazuje się jednak, że podane wczoraj na stronie British Film Board Classification szczegółowe dane niezgodne były z dotychczasową polityką organizacji, która mówi, iż ich publiczne przedstawienie powinno odbyć się nie wcześniej niż na dziesięć dni przed planowaną premierą. Na razie zostały one więc usunięte i powrócą na stronę dopiero 19 kwietnia.

Jednak nie to jest najciekawsze. Kulisom przyznawania kategorii wiekowej GTA IV przyjrzał się serwis Planet GTA, który na swojej stronie przedstawił, jaką ilością materiału zajmowało się BBFC. Otóż okazuje się, że najprawdopodobniej było to jedynie pięć godzin i dwadzieścia minut samej rozgrywki oraz aż siedem godzin i czterdzieści trzy minuty przerywników filmowych wykonanych na silniku gry.

Czy jedynie pięć godzin z okładem wystarczy, aby reprezentatywnie przedstawić zawartość całej gry? Wydaje się to raczej niemożliwe, podobnie zresztą, jak i nie należy się kierować tym, że oglądanie siedmiu godzin przerywników czeka każdego, kto grę będzie chciał ukończyć. Wszak mogą to być na przykład różne zakończenia konkretnej misji. Niemniej jednak to i tak imponująca liczba.