Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2008, 10:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (2 kwietnia 2008)

Capcom wykupuje K2 Studios, demo Army of Two w ofercie Xbox Live, THQ wyprodukuje więcej gier typu casual, TimeFly Studios rozpoczyna działalność, Stormfront Studios zamknięte – takie oto, choć nie tylko, wiadomości przygotowaliśmy dla Was w dzisiejszym wydaniu „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Zapraszamy do lektury.

Capcom wykupuje K2 Studios, demo Army of Two w ofercie Xbox Live, THQ wyprodukuje więcej gier typu casual, TimeFly Studios rozpoczyna działalność, Stormfront Studios zamknięte – takie oto, choć nie tylko, wiadomości przygotowaliśmy dla Was w dzisiejszym wydaniu „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Zapraszamy do lektury.

Capcom

Japońska firma Capcom zdecydowała się na wykupienie studia K2. Producent Tenchu Z i Valhalla Knights stanie się pełnoprawnym członkiem grupy z dniem 1 maja, kiedy to dojdzie do finalizacji wszystkich aspektów transakcji. Przejęcie K2 jest związane z chęcią przyspieszenia dewelepingu produktów Capcom.

Army of Two

Wersja demonstracyjna Army of Two zadebiutowała w ofercie serwisu Xbox Live Marketplace. Plik z grą zajmuje blisko 1,3 GB i oferuje możliwość gry w trybie kooperacji (w trzech formach: na podzielonym ekranie, z nieznajomym przez sieć i przyjacielem z listy).

THQ

Firma THQ poinformowała o przejęciu Elephant Entertainment – znanego producenta sieciowych i casualowych pozycji wydawanych w porozumieniu z grupą Oberon Media. W związku z nabyciem studia, THQ planuje poszerzyć swoją tegoroczną listę wydawniczą o dwadzieścia pozycji stworzonych przez Elephant Entertainment.

TimeFly Studios

Trzej założyciele firmy Rainbow Studios, Brad Ruminer, Dennis Booth oraz Glenn O'Bannon (znani z produkcji takich gier, jak Motocross Madness, ATV Offroad Fury i Splashdown), zdecydowali się na otwarcie nowego, niezależnego studia. TimeFly Studios, bo taką nosi nazwę, powstało w celu produkcji oryginalnych pozycji z gatunku przygodowych gier akcji, pozycji rytmicznych i logicznych oraz produkcji na licencji. Tytuły pierwszych dzieł TimeFly Studios poznamy już wkrótce.

Wii Fit

Analityk Micheal Pachter z grupy Wedbush Morgan opublikował raport poświęcony sprzedaży Wii Fit. Przewiduje w nim, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych oryginalna produkcja Nintendo ma szanse na osiągnięcie wyniku w granicach czterech milionów sprzedanych egzemplarzy. Tak dobry wynik uzależniony będzie jednak od tego, w jaki sposób prowadzona będzie kampania reklamowa Wii Fit – według Pachtera tylko agresywne działania mogą tu przynieść tak spory sukces. Przypominamy, że premiera Wii Fit w Stanach Zjednoczonych odbędzie się 25 kwietnia. Do Europy zestaw trafi 19 maja.

Stormfront Studios

Amerykańskie, 33-osobowe Stormfront Studios kończy swoją działalność. Szefostwo producenta m.in. The Lord of the Rings: The Two Towers, Eragon oraz The Spiderwick Chronicles (ostatnia gra studia) zdecydowało się na taki ruch w związku z narastającymi problemami finansowymi.

Galerie

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

Mr. Driller Online

Edna & Harvey: The Breakout

Battle of the Bands

Dimensity

The Sims 2: Kuchnia i łazienka

Ninja Reflex: Steamworks Edition

N+

gry