Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dimensity (PC)
OkładkaDimensity (PC)

Dimensity PC

Dimensity to osadzona w klimatach fantasy gra łącząca w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego oraz RPG. Produkcja jest debiutanckim tytułem bułgarskiego studia deweloperskiego Dagger Games.

Strategiczne | fantasy | RTS | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dimensity Premiera PC

5sierpnia2008

producent: Dagger Games wydawca: Playlogic Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dimensity to osadzona w klimatach fantasy gra łącząca w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego oraz RPG. Produkcja jest debiutanckim tytułem bułgarskiego studia deweloperskiego Dagger Games. Akcja osadzona została w klasycznym świecie fantasy rozdartym wojną pomiędzy ludźmi a okrutną rasą stworzeń zwanych triends. Jako człowiek wcielamy się w postać młodego myśliwego, który natknął się na umierającego króla Imperium. Posłuszny jego rozkazom wyrusza w długą i pełną niebezpieczeństw drogę do stolicy, gdzie dzięki swoim zasługom dostępuje zaszczytu zostania rycerzem, a w końcu nawet generałem całej armii. Z kolei grając po przeciwnej stronie zostajemy przywódcą triendów, którego zadaniem jest zjednoczyć rozproszone armie i odeprzeć atak ludzkich najeźdźców z jego ojczyzny. Obie historie mają odrębny przebieg, ale pod koniec łączą się ze sobą w zaskakującym finale.

Na początku rozgrywki wybieramy bohatera, który może należeć do jednej z czterech grywalnych ras. Następnie określamy, czy chcemy być świetnie posługującym się różnymi rodzajami broni wojownikiem czy też specjalizującym się w jednej z dwóch właściwych danej rasie tajemnych dyscyplin magiem. Wybór nastawionej na czary postaci niesie za sobą liczne konsekwencje. Między innymi nie możemy korzystać z większości rodzajów broni ani nosić zbroi.

Rozgrywka składa się z kilku aspektów. Po pierwsze, podobnie jak w każdej grze RPG, zajmujemy się wykonywaniem zadań, zbieraniem przedmiotów, awansowaniem naszej postaci, a także walką z potężnymi przeciwnikami. Po drugie, jako przywódca, którym to mianem określany jest bohater w Dimensity, konstruujemy bazę, gromadzimy pieniądze i rozbudowujemy infrastrukturę. W końcu po trzecie, gdy zbierzemy już armię, możemy poprowadzić ją do boju z licznymi oddziałami przeciwnika. Autorzy przy tworzeniu gry dużo uwagi poświęcili możliwościom wyspecjalizowania bohatera. Dzięki odpowiedniemu doborowi przedmiotów, czarów, umiejętności możemy stworzyć przywódcę, którego sposób działania najlepiej odpowiada naszym preferencjom.

Tym, co wyróżnia Dimensity spośród pozostałych tego typu produkcji, jest fakt, że doświadczenie i przedmioty zdobyte przez naszego bohatera w trakcie rozgrywki w trybie multiplayer zostają przy nim po jej zakończeniu. Co za tym idzie, dzięki trybowi online możemy podnosić poziom kierowanej przez nas postaci. Żeby jednak nie było tak łatwo, twórcy wprowadzili zasadę, która pozwala na zachowanie zdobytego ekwipunku i doświadczenia jedynie zwycięzcy. Dlatego też stawka w rozgrywkach multiplayer jest naprawdę wysoka.

Sama rozgrywka przedstawiona została w trójwymiarze. Oprawa graficzna wykorzystuje możliwości DirectX 9, oferując nam rozmaite efekty wizualne. W grze znajdują się dwa podstawowe widoki: charakterystyczne dla sporej ilości produkcji RPG przedstawienie świata z perspektywy trzeciej osoby oraz pozwalający zapanować nad licznymi jednostkami rzut z góry, w trakcie zajmowania się strategicznym aspektem rozgrywki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.3 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dimensity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dimensity Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista