Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Battle of the Bands (Wii)
OkładkaBattle of the Bands (Wii)

Battle of the Bands Wii

Wyczucie rytmu i odpowiedni refleks zapewnią zwycięstwo każdemu, kto zechce zagrać w Band Mashups. Jest to gra z popularnego gatunku produkcji rytmiczno – muzycznych.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle of the Bands Premiera Wii

22maja2008

producent: Planet Moon Studios wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Battle of the Bands

Guitar Hero III: Legends of Rock

Rock Band

Boogie

Wyczucie rytmu i odpowiedni refleks zapewnią zwycięstwo każdemu, kto zechce zagrać w Band Mashups. Jest to gra z popularnego gatunku produkcji rytmiczno – muzycznych. Studio Planet Moon Studios stworzyło tytuł wykorzystujący możliwości kontrolera Wii, a jednocześnie bazujący na popularności takich gier jak seria Guitar Hero.

W grze znalazło się trzydzieści w pełni licencjonowanych utworów muzycznych. Wśród wykonawców nie zabrakło takich sław, jak The Gorillaz, Tenacious D, The Commodores, Cypress Hill, czy LL Cool J. Co najciekawsze, każda z piosenek występuje w jednej z pięciu aranżacji. Jest rock, funk/hip-hop, country, muzyka latynoska i marszowa. W sumie daje to 150 nieco inaczej brzmiących piosenek.

Założenia są proste i przejrzyste. W rytm muzyki należy w taki sposób ruszać wiilotem, by trafiać w odpowiednim momencie we wskazany symbol. Ruchy są cztery – w prawo, w lewo, do góry i tzw. pchnięcie. Każdy z nich wykonuje się dokładnie tak, jak nazwy wskazują. Przy odrobinie wyczucia można łączyć manewry w wielopunktowe kombinacje i zdobywać coraz wyższe miejsce w rankingu lub po prostu pokonać przeciwnika znajdującego się obok w pokoju. Zabawie towarzyszą specjalne bonusy utrudniające życie rywalom. Niektóre zawężają pole manewru, inne zwiększają czułość kontrolera, a jeszcze inne zamieniają funkcje kontrolera i „w prawo” jest „w lewo”.

Przed przystąpieniem do pojedynczego pojedynku gracze wybierają sobie swój zespół, uzbrajają go w odpowiednią broń: np. skrzypce-snajperkę, albo gitarę-miotacz ognia oraz wybierają preferowany gatunek muzyczny. W trakcie rozgrywki, piosenka będzie odtwarzana w takiej wersji, jaką posiada w danej chwili dominujący gracz.

Oprawa graficzna jest czytelna i to jest najważniejsze. Tafla, po której poruszają się kolejne nuty jest wyraźna. Tłem jest najczęściej jakaś impreza, bawiąca się widownia i zespół parodiujący danego wykonawcę. Podczas zabawy z żywym przeciwnikiem na jednej konsoli, na ekranie po prostu pojawiają się dwie linie melodyczne, przez co otoczenie nie traci szczegółów, a sama rozgrywka – płynności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Klasyfikacja PEGI Battle of the Bands

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.