Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWiiNDS
Okładka Boogie (Wii)

Boogie

Pierwsza wysokobudżetowa gra muzyczna, wypuszczona przez Electronic Arts. Zadaniem gracza jest śpiewane lub tańczenie do konkretnych utworów. Dodatkową atrakcją jest możliwość tworzenia własnych teledysków.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Boogie (Wii)

data premiery gry:

7sie2007

Wii

27lis2007

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Boogie jest grą muzyczną zaprojektowaną przez korporację Electronic Arts. Łączy ona elementy takich pozycji jak SingStar i Karaoke Revolution z motywami rodem z serii Dance Dance Revolution. W zależności od wersji, głównym zadaniem gracza jest śpiewane lub tańczenie do konkretnych utworów muzycznych (Wii) lub wciskanie odpowiednich przycisków, aby kierowany przez gracza tancerz nie stracił rytmu (NDS). Zaimplementowano blisko czterdzieści piosenek, i to w oparciu o hitowe licencje (np. Don't Cha – Pussycat Dolls, Brick House – The Commodores oraz You're The One That I Want z filmu Grease).

Rozgrywkę rozpoczynamy od wybrania postaci bohatera. Developerzy udostępnili pięć osób – dwójkę pozornie zwyczajnych ludzi (Lea i Jet) oraz trójkę kosmitów (Bubba, Kato i Julius). Każda z nich zachowuje sie na scenie w inny sposób, zależny od jej preferencji muzycznych. Oczywiście można dokonać delikatnych modyfikacji wyglądu tych podstawowych modeli, chociażby poprzez zmianę koloru skóry.

Pod względem wizualnym Boogie prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Trójwymiarowe postacie, efekty świetlne symulujące klimat dyskotek lat osiemdziesiątych oraz bardzo dokładna animacja tancerzy nadają wspomnianej produkcji ciekawy, niepowtarzalny styl.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Boogie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Boogie - recenzja gry
Boogie - recenzja gry

Recenzja 17 grudnia 2007, 13:01

Najwięcej uciechy dostarczył mi najmniej oczekiwany przeze mnie element zabawy, jakim jest przygotowywanie teledysków. Nie wiem, co dokładnie ma oznaczać widniejący na pudełku napis „Nagrywaj i montuj klipy muzyczne ze sobą w roli głównej”, gdyż nie do końca jest to prawdą, jednak dopiero w tym trybie (wybierając odpowiednią opcję) mogłam jednocześnie śpiewać i tańczyć. Co prawda jest to nieco problematyczne, gdyż zwyczajnie zabrakło mi trzeciej ręki – chcąc chwycić mikrofon musiałam zrezygnować z Nunchuka. Szybko jednak wpadłam na pomysł, aby zrobić z tego zabawę wieloosobową i do śpiewania zwerbowałam redakcyjnego kolegę, podglądającego moje nieco nieudolne wokalne wystąpienia. Wróćmy jednak do przygotowywania teledysków. Tryb ten pozwala na „nagranie” taneczno-wokalnych popisów z wirtualnym bohaterem w roli głównej i nałożenie na nie wybranych filtrów (spadające serca, sepia etc.). Tym co mnie nieco irytowało w owym trybie była konieczność bardzo głośnego śpiewania do mikrofonu trzymanego praktycznie przy samych ustach (inaczej dołączony do gry sprzęt nie wychwytywał głosu), aby w ukończonym teledysku było słychać głos mój, a nie oryginalnego wokalisty.

Wii
NDS