Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 sierpnia 2007, 12:15

autor: Maciej Jałowiec

Electronic Arts wzbogaciło się o 229 milionów USD

Koncern Electronic Arts opublikował wczoraj informacje odnośnie swojej sytuacji finansowej po zakończeniu pierwszego kwartału jej roku fiskalnego 2008. Wyniki są co najmniej zadowalające – firma osiągnęła zysk brutto na poziomie blisko 230 milionów dolarów amerykańskich.

Koncern Electronic Arts opublikował wczoraj informacje odnośnie swojej sytuacji finansowej po zakończeniu pierwszego kwartału jego roku fiskalnego 2008. Jak podaje serwis gamesindustry.biz, wyniki są co najmniej zadowalające – firma osiągnęła zysk brutto na poziomie blisko 230 milionów dolarów amerykańskich, co jest wynikiem o 7% gorszym w porównaniu do poprzedniego roku.

Przychody koncernu w pierwszym kwartale wyniosły 395 milionów USD (o 4% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku), natomiast jej koszty w tym okresie to 132 miliony dolarów. Jest to kwota o 51 mln większa od tej, którą EA odnotowało rok temu.

Najlepiej sprzedającymi się tytułami w ciągu ostatnich trzech miesięcy były Command & Conquer 3, The Sims 2, The Sims 2: Zwierzaki, Need for Speed: Carbon oraz Harry Potter and the Order of the Phoenix. Ten ostatni tytuł trafił aż do dwóch milionów nabywców w ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży!

Electronic Arts wzbogaciło się o 229 milionów USD - ilustracja #1

Pomimo zysków na takim poziomie, dyrektor generalny firmy, John Riccitiello przyznał: „Nie jesteśmy zadowoleni z obecnego udziału w rynku. Choć przewidywaliśmy taką sytuację, jest ona nie do przyjęcia ”. Riccitiello wyznał także, że jest pewny, iż nadchodzące tytuły znacznie poprawią sytuację Electronic Arts. Największe nadzieje pokłada w Need for Speed: Pro Street, MySims, Medal of Honor: Airborne, Army of Two, The Simpsons, Warhammer Online, Smarty Pants, Crysis, SKATE, Boogie, Playground i Rock Band. Do tego należy dodać również produkcje od EA Sports, takie jak choćby Madden czy NHL.

W oświadczeniu możemy także przeczytać, że Crysis najpewniej pojawi się w październiku, natomiast kolejna gra z cyklu FIFA zaliczy tygodniowe opóźnienie.

Electronic Arts oczekuje uzyskać w drugim kwartale co najmniej 465 milionów USD przychodu. Analitycy firmy uważają również, że w ciągu całego roku koncern zdobędzie przynajmniej 3,2 miliarda dolarów, co jest kwotą o 100 mln wyższą od wcześniejszych przewidywań.