Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWiiNDSPC
Okładka MySims (Wii)

MySims

MySims to adresowana do miłośników mangi gra logiczno-symulacyjna, wyprodukowana przez studio Maxis i stanowiąca odrębną gałąź marki The Sims.

Logiczne

Okładka MySims (Wii)

data premiery gry:

18wrz2007

Wii NDS

28paź2008

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

MySims to stworzona specjalnie z myślą o konsolach Nintendo Wii oraz NDS (a z czasem przeniesiona także na PC) odsłona niezwykle popularnej serii The Sims, w której zajmujemy się symulacją codziennego ludzkiego życia. Przygotowaniem gry zajęła się należąca do Electronic Arts firma Maxis.

Tym, co wyróżnia MySims od innych odsłon serii, jest oprawa graficzna. Postacie wykonane zostały w sposób wzorowany na wizerunkach bohaterów japońskich produkcji z serii Animal Crossing i Harvest Moon. Podobne zmiany zastosowano w przedstawieniu otoczenia, które jest bardziej kolorowe i mniej realistyczne. Ogólnie mówiąc gra MySims jest utrzymana w estetyce mangowej.

Na początku rozgrywki dostajemy możliwość stworzenia swojego sima. Ten jednak, wskutek wspomnianej już zmiany w oprawie graficznej, wygląda inaczej, zabawniej, a zarazem sympatyczniej w porównaniu z bohaterami wcześniejszych odsłon serii. Oczywiście nie zabrakło tu tak istotnego elementu kreacji postaci jak ubranie go w rzeczy najlepiej podkreślające jego stosunek do życia; może to być równie dobrze garnitur, jak i czapka z daszkiem. Wraz z postępem rozgrywki zdobywamy dostęp do kolejnych elementów stroju oraz nowych fryzur.

Kolejną różnicą pomiędzy MySims a wcześniejszymi odsłonami serii jest to, że nasze działania nie sprowadzają się w niej do kierowania pojedynczymi postaciami. Równie istotne jest dbanie o miejscowość, w której toczy się akcja gry, rozbudowywanie jej i sprawianie, by zarówno jej mieszkańcy, jak i turyści dobrze się w niej czuli. Samo miasteczko nie jest zbyt duże. Niestety zostało trochę zapuszczone, więc potrzebne będzie nieco wysiłku z naszej strony, by przywrócić je do stanu świetności. W tym celu autorzy udostępnili nam rozmaite narzędzia, za pomocą których możemy przebudowywać je według własnych preferencji, stawiać nowe domy i zakładać firmy. Trzeba przy tym wykazać się wyczuciem smaku i stylu, żeby wygląd miasteczka bardziej zachęcał niż odstraszał.

Oczywiście nasz bohater nie jest jedynym jego mieszkańcem. Spacerując po uliczkach poznaje wiele osób, które mają dla niego różne zadania. Może to być na przykład budowa pieca w pobliskiej pizzerii albo wykończenie dachu hotelu obleganego przez turystów. W zamian za spełnianie próśb mieszkańców zostajemy nagrodzeni nowymi elementami dekoracyjnymi, wzorami itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 608 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI MySims

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe MySims

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP
MySims - recenzja gry
MySims - recenzja gry

Recenzja 25 września 2007, 13:58

Reszta czynności schodzi na dalszy plan. Nie znaczy to, że niektóre nie są równie istotne. Młodych dekoratorów na pewno ucieszy możliwość upiększania wnętrza domku głównego bohatera. Na samym początku stać nas jedynie na wstawienie łóżka oraz szafy. Potem nic nie będzie stało na przeszkodzie, by kupić cudaczne meble lub zabawki. Tylko skąd wziąć pieniądze? Na przykład możemy podjąć się jakiegoś zadania zleconego przez NPC-ów. Questy są naprawdę banalne. Do tego stopnia, że niektóre polegają na wykonaniu zaledwie jednej, ewentualnie dwóch czynności (zrobienie zdjęcia i dostarczenie go policjantowi, posadzenie kwiatków itp.). Innym a zarazem chyba najlepszym sposobem na zdobycie kasy jest... granie w squasha. Staramy się jak najdłużej odbijać piłeczkę od ściany – jeśli się spiszemy, otrzymamy trochę wirtualnej waluty oraz tzw. punkty satysfakcji. Jako że możemy grać dowolną liczbę razy, szybkie wzbogacenie się nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Zabawa jest nawet przyjemna, chociaż z czasem oczywiście staje się nudna. Jeśli chodzi o pozostałe minigierki, nie jest już tak różowo. Głównie dlatego, że ich liczba, delikatnie mówiąc, nie powala. Ot, przyjdzie nam pomóc kwiaciarce, połowić ryby czy cyknąć kilka fotek. To trochę za mało.

Wii
NDS
PC