Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 sierpnia 2007

Demo gry Eternal Sonata we wrześniu
Demo gry Eternal Sonata we wrześniu

Maciej Jałowiec, 7 sierpnia 2007, 19:00

Dzisiaj użytkownicy usługi Xbox Live! Marketplace mieszkający za Wielką Wodą otrzymali możliwość pobrania dema gry Eternal Sonata. Naturalnie, natychmiast zrodziło się pytanie – kiedy Europa będzie mogła przetestować tę produkcję?

EMPiK - Top Lista nr 29 (07/08/07)
EMPiK - Top Lista nr 29 (07/08/07)

Metatron, 7 sierpnia 2007, 18:33

Kolejny wakacyjny tydzień nie przyniósł większych zmian w rankingu najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiKu. Trudno się dziwić. Wakacje w pełni, ludzie na wczasach, a komputery i konsole czekają na długie jesienno-zimowe wieczory. Mimo wszystko chętnych do zakupu nowych gier nie brakuje, zapraszamy więc do zapoznania się ze wspomnianą listą.

10tacle Studios wykupuje 29% udziałów grupy Climax

Vercetti, 7 sierpnia 2007, 17:51

W ubiegłą środę niemiecka firma 10tacle Studios ujawniła listę tytułów, jakie zamierza pokazać na zbliżających się targach Games Convention. Nietrudno się domyślić, że nie są to jedyne projekty, nad rozwojem których czuwają nasi zachodni sąsiedzi. Wczoraj światło dzienne ujrzały informacje zdradzające fakt, że przedsiębiorstwo zza Odry planuje wydać dwie kolejne pozycje, stanowiące połączenie gier

PlayStation 3 Starter Pack promocją ograniczoną czasowo również w przypadku Europy?

Jiker, 7 sierpnia 2007, 17:35

PlayStation 3 Starter Pack miał być pewnego rodzaju zadośćuczynieniem Sony względem mieszkańców Europy, którzy, o czym wiemy już oficjalnie, nie mogą póki co liczyć na obniżkę ceny najnowszej stacjonarnej platformy japońskiego koncernu. Czy jednak będzie nim na pewno?

Frogster Interactive na targach Games Convention 2007
Frogster Interactive na targach Games Convention 2007

Vercetti, 7 sierpnia 2007, 16:58

Targi Games Convention to nie tylko okazja do zaprezentowania produktów przez największych wydawców z branży elektronicznej rozrywki, ale także sposobność do tego, by swój dorobek pokazały również mniejsze firmy. Jednym z takich przedsiębiorstw jest właśnie berlińska grupa Frogster Interactive, która zamierza trafić do odbiorców obecnych w Lipsku w dniach 23-26 sierpnia za pośrednictwem czterech r

Nintendo aktualizuje firmware konsoli Wii

Jiker, 7 sierpnia 2007, 16:47

Firma Nintendo udostępniła użytkownikom konsoli Wii nową wersję firmware, oznaczoną numerem 3.00. Wprowadza ona szereg dosyć poważnych zmian w interfejsie konsoli oraz w kilku najważniejszych kanałach wchodzących w skład tzw. Wii Channels.

Crash Bandicoot przeciwko białaczce
Crash Bandicoot przeciwko białaczce

Metatron, 7 sierpnia 2007, 16:31

Organizacja Leukemia & Lymhoma Society oraz Sierra Entertainment, oddział Vivendi Games, ogłosiły, że popularny bohater świata gier Crash Bandicoot stanie się twarzą kampanii edukacyjnej mającej na celu nauczenie dzieci sposobów pomocy chorym na białaczkę.

PGR 4 na PC? Na przeszkodzie stoi tylko Microsoft

Metatron, 7 sierpnia 2007, 16:20

W trakcie tegorocznej imprezy E3 Microsoft zapowiedział pecetowe wersje gier mających dotąd status exclusive dla X360. Mowa tu oczywiście o Gears of War oraz produkcji dla nieco innych odbiorców – Viva Pinata. Od razu pojawiły się pytania, czy podobny los może spotkać inne tytuły, które dotąd zapowiadane są jedynie na Xboksa.

Ligowe rozgrywki online w NHL 08
Ligowe rozgrywki online w NHL 08

Metatron, 7 sierpnia 2007, 16:09

Firma Electronic Arts zapowiedziała, że w grze NHL 08 wprowadzi możliwość rozgrywek w lidze online. Będzie to pierwsza z odsłon sportowych produkcji wspomnianej firmy, która wyposażona będzie w takie rozwiązanie.

Fate by Numbers - przygodówka w stylu noir do pobrania za darmo
Fate by Numbers - przygodówka w stylu noir do pobrania za darmo

Metatron, 7 sierpnia 2007, 15:55

Grupa holenderskich studentów w ramach finalnego zaliczenia przygotowała ciekawą grę przygodową, która z pewnością zainteresuje miłośników produkcji w stylu Under a Killing Moon. Grając w nią można przypomnieć sobie czasy, kiedy wielkim powodzeniem cieszyły się produkcje tworzone na zasadzie połączenia wstawek filmowych z prawdziwymi aktorami oraz renderowanej grafiki.

We wrześniu  reżyserska wersja filmu Alone in the Dark
We wrześniu reżyserska wersja filmu Alone in the Dark

Metatron, 7 sierpnia 2007, 15:47

Wyreżyserowany przez „ulubionego” filmowego twórcę graczy Uwe Bolla film Alone in the Dark ukazał się w styczniu 2005 roku. Z miejsca został uznany za jedną z najgorszych ekranizacji gier w historii. Nie zraziło to jednak reżysera ani wytwórni Lonshgate Home Entertainment, która postanowiła wypuścić jego reedycję w wersji reżyserskiej.

Dziesiąty sezon serialu South Park wraz z trialem World of Warcraft
Dziesiąty sezon serialu South Park wraz z trialem World of Warcraft

Vercetti, 7 sierpnia 2007, 15:40

Sympatia twórców serialu South Park do gry World of Warcraft znana jest nie od dziś. To właśnie z inicjatywy Treya Parkera i Matta Stone’a, autorów kontrowersyjnej kreskówki, powstał jeden z jej najlepszych odcinków – epizod zatytułowany Make Love, Not Warcraft, który doczekał się zresztą nominacji do nagrody Emmy. Wygląda na to, że to nie koniec historii łączącej przygody Cartmana i spółki z najb

System Motion Capture trafi pod strzechy?

Maciej Jałowiec, 7 sierpnia 2007, 15:15

Dzisiaj w San Diego rozpoczyna się trzydniowa prezentacja firmy Organic Motion, która wypuszcza na rynek trzy nowoczesne systemy odczytu ruchu ciała człowieka.

GTA IV na początku marca?
GTA IV na początku marca?

Vercetti, 7 sierpnia 2007, 14:50

Od chwili, gdy Take Two poinformowało, że pełnoprawna, czwarta część serii Grand Theft Auto, trafi do sprzedaży dopiero w przyszłym roku, nie ustają spekulacje na temat daty premiery tytułu ze stajni Rockstar Games. Swoje zdanie w tej kwestii mają do powiedzenia również najpopularniejsze sklepy internetowe.

Nintendo pracuje nad przenośnym Wii?
Nintendo pracuje nad przenośnym Wii?

Maciej Jałowiec, 7 sierpnia 2007, 14:29

Redaktorzy serwisu Topix odkryli na stronach amerykańskiego urzędu patentowego interesujący wpis dotyczący jednego z ostatnich pomysłów firmy Nintendo. Wygląda na to, że japoński koncern chce stworzyć coś, co można określić mianem przenośnej konsoli Wii.

Jerry „PoliSh” Wolski nie żyje
Jerry „PoliSh” Wolski nie żyje

Maciej Jałowiec, 7 sierpnia 2007, 14:06

Mamy wyjątkowo smutną wiadomość dla wszystkich graczy, a w szczególności wielbicieli gier firmy ID Software. Otóż w niedzielę zmarł Jarosław Krzysztof Marcin Wolski, znany szerzej jako Jerry "PoliSh" Wolski.

Ujawniono datę amerykańskiej premiery SingStar na PS3
Ujawniono datę amerykańskiej premiery SingStar na PS3

Vercetti, 7 sierpnia 2007, 13:41

Koncern Sony Computer Entertainment ujawnił wreszcie datę amerykańskiej premiery gry muzycznej SingStar w wersji na konsolę PlayStation 3. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta tytułu, omawiana pozycja zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 13 listopada 2007.

Wave Race 64 w ofercie Virtual Console
Wave Race 64 w ofercie Virtual Console

Jiker, 7 sierpnia 2007, 13:37

Poniedziałek już za nami. Nie dziwi zatem zaktualizowana oferta amerykańskiego Virtual Console. Jak poinformował tamtejszy oddział firmy Nintendo, do grona ponad stu pozycji dołączyły trzy kolejne – słynne Wave Race 64, Adventures of Lolo oraz Galaga 90.

Ninja Gaiden Sigma z systematycznym wsparciem ze strony Tecmo

Jiker, 7 sierpnia 2007, 12:51

Firma Tecmo ogłosiła systematyczne wsparcie dla swojej najnowszej produkcji na konsolę PlayStation 3, czyli Ninja Gaiden Sigma. W każdym kolejnym miesiącu, począwszy od bieżącego, publikowane będą małe dodatki, które posiadacze gry będą w stanie pobierać za pośrednictwem sieciowej usługi PlayStation Network.

Geometry Wars 2 coraz bardziej realne
Geometry Wars 2 coraz bardziej realne

Vercetti, 7 sierpnia 2007, 12:10

Kosmiczna strzelanina Geometry Wars: Retro Evolved przez długie miesiące była jedną z głównych atrakcji usługi Xbox Live Arcade. Popularność pozycji ze stajni Bizarre Creations sprawiła nawet, że obecnie możemy testować ją na komputerach osobistych, a już wkrótce ujrzymy jej specjalną wersję na Wii i NDS-a. Czy istnieje więc szansa, że niebawem doczekamy się również sequela tej nieskomplikowanej z

Aktualizacja dashboardu konsoli Xbox 360 oraz dema Eternal Sonata i Vampire Rain już dostępne

Jiker, 7 sierpnia 2007, 12:05

Posiadacze Xboksa 360 doczekali się kolejnej aktualizacji systemu operacyjnej swojej ulubionej konsoli. Update nie przyniósł niestety żadnych istotnych zmian. Wraz z nim doszło również do poszerzenia oferty usługi Xbox Live Marketplace.

Microsoft ogłasza letni line-up gier na Xbox LIVE Arcade
Microsoft ogłasza letni line-up gier na Xbox LIVE Arcade

Metatron, 7 sierpnia 2007, 11:57

Microsoft zapowiadając grę, która jutro trafi do oferty Xbox LIVE Arcade, zdradził również swoje plany dotyczące produkcji, jakie w kolejnych tygodniach lata będą udostępnione graczom w ramach tego serwisu. Wśród nich znajdą się zarówno tytuły sprzed lat jak i nowe, przygotowane specjalnie z myślą o XBLA gry.

100 najlepiej sprzedających się gier w Japonii w I półroczu 2007 roku

Jiker, 7 sierpnia 2007, 11:46

Od dłuższego czasu prezentujemy Wam cotygodniowe zestawienia najlepiej sprzedających się gier w Japonii. Dzięki nim możecie na bieżąco analizować sytuację na tamtejszym rynku elektronicznej rozrywki. Raczej niewielu z Was zbiera jednak owe wyniki i je systematycznie sumuje. Robi to za to redakcja magazynu Famitsu, która opublikowała właśnie listę 100 najlepiej sprzedających się gier w Japonii.

Tony Hawk’s Proving Ground z szesnastoma skaterami
Tony Hawk’s Proving Ground z szesnastoma skaterami

Vercetti, 7 sierpnia 2007, 11:22

Jak donosi serwis 1Up.com, pracująca nad grą Tony Hawk’s Proving Ground ekipa Neversoft Entertainment ujawniła listę szesnastu skaterów, którzy pojawią się w najnowszej części cyklu sportówek, traktujących o wyczynowej jeździe na deskorolce. W gronie zaanonsowanych postaci zobaczymy aż pięciu debiutantów, dla których występ w grze sygnowanej logiem Activision będzie pierwszym angażem w świecie ele

Zobacz pierwszy teaser Pro Evolution Soccer 2008!
Zobacz pierwszy teaser Pro Evolution Soccer 2008!

maciek_ssi, 7 sierpnia 2007, 10:35

Dokładnie 18 czerwca bieżącego roku ukazały się pierwsze informacje na temat Pro Evolution Soccer 2008. Od tamtej pory Konami nie ujawniło żadnych ciekawszych wieści na temat gry. Pojawiające się tu i ówdzie przecieki i plotki tylko podgrzewały atmosferę, a nie wyjaśniały ważnych kwestii związanych z grą. Czas więc na pierwsze video.

Sprzedaż PlayStation 3 z 80 GB dyskiem twardym oficjalnie rozpoczęta
Sprzedaż PlayStation 3 z 80 GB dyskiem twardym oficjalnie rozpoczęta

Jiker, 7 sierpnia 2007, 10:30

Amerykańskie media poinformowały, że wczoraj, tj. 6 sierpnia, rozpoczęła się oficjalna sprzedaż nowego modelu konsoli PlayStation 3. Wersja wyposażona w dysk twardy o pojemności 60 GB zniknie ze sklepów najprawdopodobniej we wrześniu.

Obniżka ceny Xboxa 360 w USA oficjalnie potwierdzona

Vercetti, 7 sierpnia 2007, 10:24

Microsoft postanowił wreszcie położyć kres spekulacjom dotyczącym ceny jego sztandarowej konsoli Xbox 360. Gigant z Redmond potwierdził oficjalnie, że już od jutra wszystkie trzy edycje amerykańskiego next-gena będą tańsze o kilkadziesiąt dolarów.

Ubisoft na targach Games Convention bez swoich największych hitów?
Ubisoft na targach Games Convention bez swoich największych hitów?

Krystian Smoszna, 7 sierpnia 2007, 10:22

Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu Gamers-Creed, koncern Ubisoft Entertainment ulgowo potraktuje targi Games Convention, które już za kilkanaście dni rozpoczną się w Lipsku. Znany wydawca przywiezie do Niemiec zaledwie cztery tytuły, a wśród prezentowanych gier zabraknie hitów, m.in. Assassin’s Creed.

Znamy listę achievementów z gry Blue Dragon
Znamy listę achievementów z gry Blue Dragon

Metatron, 7 sierpnia 2007, 10:16

Posiadacze X360, a zarazem miłośnicy jRPG od dawna oczekują już na Blue Dragon, grę Hironobu Sakaguchiego, twórcy serii Final Fantasy. Tytuł w wersji anglojęzycznej zadebiutuje pod koniec sierpnia, a do tej pory fani tego typu rozrywki mogą przetestować dostępne na Xbox LIVE Marketplace grywalne demo, a także zapoznać się z dopiero co opublikowaną listą achievementów.

The Steam Community wkroczyło w fazę beta
The Steam Community wkroczyło w fazę beta

Vercetti, 7 sierpnia 2007, 09:20

Z niewielkim, bo zaledwie tygodniowym opóźnieniem, studio Valve uruchomiło beta-testy projektu o nazwie The Steam Community, mającego stanowić konkurencję dla usługi Games for Windows Live Microsoftu. Od teraz każdy z trzynastu milionów użytkowników platformy Steam może samodzielnie sprawdzić, jak sprawuje się w akcji nowa inicjatywa twórców Half-Life’a.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (07/08/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (07/08/07)

Krystian Smoszna, 7 sierpnia 2007, 08:26

Dwudziestoprocentowy spadek sprzedaży gry Pokemon Diamond wystarczył, aby wydany przez koncern Activision, Inc. produkt o nazwie Transformers: The Game, znalazł się na pierwszej pozycji brytyjskiego rankingu bestsellerów w tygodniu zakończonym 4-ego sierpnia bieżącego roku.