Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 sierpnia 2007

EMPiK - Top Lista nr 31 (20/08/07)
EMPiK - Top Lista nr 31 (20/08/07)

Metatron, 20 sierpnia 2007, 20:32

Poniedziałkowy wieczór tradycyjnie poświęcamy na zaprezentowanie listy najchętniej kupowanych gier przez klientów EMPiK-u. Ranking dotyczy wyłącznie produkcji wydanych na PC oraz PS2. Został sporządzony w oparciu o dane zebrane w dniach 13-19 sierpnia 2007 roku w 94 salonach wspomnianej sieci.

Dwa hity Blizzarda na Games Convention
Dwa hity Blizzarda na Games Convention

Vercetti, 20 sierpnia 2007, 15:45

Zespół Blizzard Entertainment opublikował dzisiaj informację prasową, zdradzającą jego plany co do czwartkowych targów Games Convention. Jedna z najbardziej zasłużonych firm w branży elektronicznej rozrywki zaprezentuje w Lipsku dwa ze swoich sztandarowych tytułów.

GTA IV jednak na targach Games Convention?
GTA IV jednak na targach Games Convention?

Vercetti, 20 sierpnia 2007, 14:59

Gdy w ubiegły weekend Rockstar Games opublikowało swoją nad wyraz skromną listę produktów, jakie zaprezentuje podczas tegorocznych targów Games Convention 2007, wielu obserwatorów poczęło zastanawiać się, dlaczego żadnym z dwóch wymienionych w line-upie tytułów nie było długo oczekiwane Grand Theft Auto IV. Przypomnijmy, że zamiast niego deweloperzy postanowili wystawić nowego Midnight Cluba oraz

Obniżka ceny Xboxa 360 również w Europie
Obniżka ceny Xboxa 360 również w Europie

Vercetti, 20 sierpnia 2007, 13:51

Nie trzeba było długo czekać, aż Microsoft zdecyduje się na obniżenie europejskiej ceny swej sztandarowej konsoli. Po tym, jak analogiczny zabieg zastosowano już w Ameryce Północnej i Australii, przyszedł czas na Stary Kontynent, gdzie gracze mogą zakupić Xboxa 360 nawet o 50 euro taniej niż dotychczas.

Gry typu casual najpopularniejszą internetową rozrywką

Metatron, 20 sierpnia 2007, 12:46

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost wszelkiego rodzaju aktywności związanych z szeroko rozumianą rozrywką online. Wśród nich największą popularnością cieszą się serwisy społecznościowe (na przykład MySpace), serwisy z filmikami użytkowników (na przykład YouTube) oraz strony z grami skierowanymi do tzw. casual players.

Doodle Hex w produkcji
Doodle Hex w produkcji

Vercetti, 20 sierpnia 2007, 12:30

Hiszpańska firma Tragnarion Studios podała do wiadomości, że rozpoczęła prace nad „czarodziejskim” projektem, dedykowanym konsoli Nintendo Dual Screen. Doodle Hex, bo o nim mowa, ma zadebiutować na rynku już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jack Thompson przeciwko reklamom Bioshocka

Metatron, 20 sierpnia 2007, 12:22

Jack Thompson – prawnik, który wszelkimi sposobami próbuje przekonać opinię publiczną do tego, że firma Take Two to „zło wcielone” propagujące agresję, nienawiść i niemoralne zachowania wśród dzieci i młodzieży – po raz kolejny zaatakował.

Najpopularniejsze gry na Xbox LIVE (13-20 sierpnia)

Metatron, 20 sierpnia 2007, 12:15

Ostatni tydzień przyniósł nieco zmian w czołówce najpopularniejszych gier wśród użytkowników Xbox LIVE. Co ciekawe, stało się tak nie za sprawą premiery nowych produkcji, lecz dzięki pojawieniu się dem Bioshocka i Stranglehold, które mocno zaabsorbowały graczy – nie na tyle jednak, by zagrozić pozycji lidera, którą od wielu miesięcy zajmuje Gears of War.

Entropia Universe z silnikiem CryENGINE2 na targach Games Convention
Entropia Universe z silnikiem CryENGINE2 na targach Games Convention

Vercetti, 20 sierpnia 2007, 10:15

Oprawa wizualna gry Entropia Universe od dłuższego czasu nie była powodem do dumy dla twórców szwedzkiego MMORPG, grupy Mindark AB. Blisko miesiąc temu skandynawscy deweloperzy poinformowali jednak, że aby upiększyć swoje dzieło, wykorzystają w nim silnik CryENGINE2, ten sam, który już w listopadzie ujrzymy w strzelance Crysis.

Zobacz obrazki porównujące grę Colin McRae: DiRT w wersjach na X360 i PS3
Zobacz obrazki porównujące grę Colin McRae: DiRT w wersjach na X360 i PS3

Krystian Smoszna, 20 sierpnia 2007, 07:35

W miniony piątek na łamach serwisu GamePlanets pojawiło się dziesięć obrazków, które pozwalają porównać grę Colin McRae: DiRT w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, pod kątem oprawy wizualnej.

Demo gry BioShock będzie dostępne już za kilkanaście godzin
Demo gry BioShock będzie dostępne już za kilkanaście godzin

Krystian Smoszna, 20 sierpnia 2007, 07:27

Już za kilkanaście godzin posiadacze „blaszaków” będą mogli przetestować grę BioShock - długo oczekiwany produkt studia 2K Australia, który swoimi wysokimi ocenami robi prawdziwą furorę w branży elektronicznej rozrywki. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, demo dostępne jest na razie wyłącznie dla użytkowników serwisu FilePlanet.

Ninja Gaiden 2 w produkcji?
Ninja Gaiden 2 w produkcji?

Krystian Smoszna, 20 sierpnia 2007, 06:58

Południowokoreański serwis GameSpot poinformował w ubiegły piątek, że podczas tegorocznej edycji imprezy Tokyo Game Show, która odbędzie się w drugiej połowie września, studio Team Ninja ujawni światu kolejną odsłonę cyklu Ninja Gaiden.

Premiera gry Mass Effect dopiero w grudniu? - plotka zdementowana
Premiera gry Mass Effect dopiero w grudniu? - plotka zdementowana

Krystian Smoszna, 20 sierpnia 2007, 06:54

Niepokojące wieści dotyczące gry Mass Effect dotarły do nas wczoraj za sprawą australijskiego serwisu MyGEN. Jego redaktorzy – powołując się na informacje uzyskane od sprzedawców – utrzymują, że produkt firmy BioWare Corp. zaliczył opóźnienie i trafi do sklepów dopiero 7-ego grudnia bieżącego roku.