Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 sierpnia 2007, 12:46

autor: Metatron

Gry typu casual najpopularniejszą internetową rozrywką

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost wszelkiego rodzaju aktywności związanych z szeroko rozumianą rozrywką online. Wśród nich największą popularnością cieszą się serwisy społecznościowe (na przykład MySpace), serwisy z filmikami użytkowników (na przykład YouTube) oraz strony z grami skierowanymi do tzw. casual players.

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost wszelkiego rodzaju aktywności związanych z szeroko rozumianą rozrywką online. Wśród nich największą popularnością cieszą się serwisy społecznościowe (na przykład MySpace), serwisy z filmikami użytkowników (na przykład YouTube) oraz strony z grami skierowanymi do tzw. casual players. Firma Parks Associates przeprowadziła badania, na podstawie których określono, z którego rodzaju wymienionych serwisów najczęściej korzystają Amerykanie.

Jak się okazało, na pierwszym miejscu znalazły się serwisy z mini-gierkami. Z roku na rok ich popularność wzrasta o 79%, co jest sporo wyższym wynikiem od uzyskanego przez serwisy społecznościowe, które poszczycić się mogą wzrostem rzędu 46%. Najszybciej, bo aż o 123% rocznie, rozwijają się serwisy ze streamowanymi filmikami. Nie zmienia to jednak faktu, że najbardziej popularne są strony z grami typu casual.

James Kuai z Park Associates przyznaje, że serwisy z grami rozwijają się tak dynamicznie dzięki temu, że w odróżnieniu od konkurencji, która finansowana jest głównie przez zamieszczane na stronie reklamy, mogą zdobywać pieniądze na o wiele więcej sposobów (wersje trial, reklamy w grach, subskrypcje, mikrotransakcje etc.).