Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 sierpnia 2007

Guild Wars: Eye of the North gotowe na przyjęcie pierwszych graczy

Maciej Myrcha, 24 sierpnia 2007, 20:08

Mimo, iż oficjalna premiera Eye of the North, trzeciego dodatku popularnej gry z rodzaju MMORPG, Guild Wars, będzie miała miejsce dopiero za tydzień, już w ten weekend gracze, którzy zakupili rozszerzenie w przedsprzedaży będą mieli okazję zobaczyć, co też dla nich przygotowano.

America's Army w wersji na Xboxa 360 grywalne na Penny Arcade Expo

Maciej Myrcha, 24 sierpnia 2007, 20:03

Za około półtorej godziny od momentu gdy piszę te słowa, w Seattle rozpocznie się kolejna odsłona stosunkowo młodej imprezy, Penny Arcade Expo. Jednym z ciekawszych punktów tegorocznych targów PAX będzie z pewnością prezentacja najnowszej części cyklu America's Army w wersji na Xboxa 360. Oczywiście grywalnej wersji.

GOL na GC 2007: Spore

Borys Zajączkowski, 24 sierpnia 2007, 17:27

Spore jest jak historia świata – zaczął się bardzo dawno temu i nie wiadomo kiedy się skończy. Tylko czy na pewno o to chodziło w pomyśle na grę o ewolucji? Odkąd zaczęliśmy o Spore więcej pisać, a było to ponad 2 lata temu, mieliśmy wielką nadzieję, że oto nadchodzi coś wielkiego.

GOL na GC 2007: Sid Meier’s Civilization Revolution

Krzysztof Gonciarz, 24 sierpnia 2007, 17:19

Cała poważka, która od wielu lat otacza Cywilizację, nagle lega w gruzach. Oto bowiem Sid Meier’s Civilization Revolution, przełamując konwencję, jawi się grą cokolwiek satyryczną.

GOL na GC 2007: Rock Band
GOL na GC 2007: Rock Band

Artur Falkowski, 24 sierpnia 2007, 16:48

Przed wyjazdem na Games Convention bardzo uważnie śledziłem pojawiające się w sieci informacje na temat tego, czy na targach zostanie zaprezentowana gra Rock Band. Niestety nie udało mi się znaleźć wyczekiwanej wiadomości. Poczułem się rozczarowany, w głębi serca żywiąc nadzieję, że mimo wszystko uda mi się dowiedzieć czegoś o nowym dziele Harmonix.

Spellbound Studios ujawnia szczegóły nt. Gothic 4: Genesis

Andrzej Mielczarek, 24 sierpnia 2007, 16:46

Sylwetka najnowszej odsłony serii Gothic z dnia na dzień staje się coraz wyraźniejsza. Zaledwie wczoraj poznaliśmy oficjalnego producenta czwartej części cyklu, a już dziś dotarły do nas pierwsze oficjalne wiadomości. Redaktorzy serwisu internetowego Gamestar byli świadkami specjalnej konferencji prasowej, zwołanej w związku z targami Games Convention. W trakcie prezentacji przedstawiciel studia developerskiego Spellbound Studios, Jochen Hamma, ujawnił szereg oficjalnych informacji, dotyczących najnowszego dziecka niemieckiej firmy.

GOL na GC 2007: LittleBigPlanet

Krzysztof Gonciarz, 24 sierpnia 2007, 16:40

Jej, jakie to cudowne. LittleBigPlanet. Najsłodsza gra w historii wszechświata. Szmaciane ludki strzelające minki. Cylinderki, chusteczki, światełka, przepychanki.

GOL na GC 2007: Resident Evil Chronicles

Krzysztof Gonciarz, 24 sierpnia 2007, 16:38

Pisząc jakiś czas temu nasz konsolowy FAQ poświęcony Wii, wymieniłem Resident Evil Chronicles jako jeden z nadchodzących tytułów, na który należy ustawić radary.

GOL na GC 2007: Unreal Tournament III
GOL na GC 2007: Unreal Tournament III

Borys Zajączkowski, 24 sierpnia 2007, 16:27

Istnieją strzelanki i strzelanki. A i tak wiadomo, od pojawienia się pierwszego Unreal Tournamenta, że król może być tylko jeden. I niech się fani Q3A schowają.

GOL na GC 2007: Halo Wars

Krzysztof Gonciarz, 24 sierpnia 2007, 15:58

Proces developingu Halo Wars rozpoczęty został 2,5 roku temu. Autorzy nawet nie wiedzieli wówczas, że gra będzie osadzona w uniwersum legendarnej marki Microsoftu.

GOL na GC 2007: Halo 3

Krzysztof Gonciarz, 24 sierpnia 2007, 15:57

Prezentacja Halo 3 rzuciła nieco światła na atrakcje trybu single player, dotychczas trzymanego przez Bungie w ścisłej tajemnicy.

GOL na GC 2007: Mass Effect

Krzysztof Gonciarz, 24 sierpnia 2007, 15:55

Mass Effect był w ścisłej czołówce gier zaprezentowanych nam w trakcie Games Convention. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Techland zapowiada kontynuację przygód Kapitana Pazura
Techland zapowiada kontynuację przygód Kapitana Pazura

Piotr Doroń, 24 sierpnia 2007, 15:52

Firma Techland, producent silnika graficznego Chrome, ujawniła pierwsze informacje poświęcone kontynuacji blisko dziesięcioletnich już przygód kota pirata o imieniu Kapitan Pazur. Kapitan Pazur II zostanie wydany na przełomie października i listopada bieżącego roku na komputerach klasy PC.

Amerykańska premiera gry Manhunt 2 w Halloween
Amerykańska premiera gry Manhunt 2 w Halloween

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2007, 15:46

Druga odsłona cyklu Manhunt zadebiutuje na amerykańskim rynku 31-ego października bieżącego roku. Firma Rockstar Games, Inc. dostarczyła organizacji ESRB zmodyfikowaną wersję programu, której ostatecznie przydzielono kategorię wiekową M. Oznacza to, że za Oceanem produkt będą mogli kupić gracze powyżej siedemnastego roku życia.

Fracture również na PC?
Fracture również na PC?

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2007, 15:14

Redaktorzy niemieckiego serwisu internetowego GameStar dowiedzieli się w Lipsku na targach Games Convention, że najnowszy produkt firmy Day:1:Studios, LLC o nazwie Fracture, doczeka się konwersji na PC.

The Whispered World ma nowego wydawcę

Maciej Myrcha, 24 sierpnia 2007, 15:05

Jakiś czas temu, niemieckie studio wydawnicze bad brain entertainment zapowiedziało wprowadzenie na rynek kilku gier, wśród których znajdowała się oryginalna przygodówka The Whispered World. Niestety na szumnych zapowiedziach się skończyło, a obiecane gry trafiły w niebyt. Aż do teraz.

GOL na GC 2007: Far Cry 2
GOL na GC 2007: Far Cry 2

Borys Zajączkowski, 24 sierpnia 2007, 15:00

Odkąd Electronic Arts zabrało się za promocję Crysisa, łatwo poddaliśmy się jego pięknu i powoli zaczęliśmy zapominać, że o ile kod dostał się Elektronikom, o tyle prawa do tytułu dzierży UbiSoft i powolutku nad drugą częścią Far Cry’a pracuje.

Demo Madden NFL 08 debiutuje na łamach Xbox Live Marketplace

Piotr Doroń, 24 sierpnia 2007, 14:48

W ramach usługi Xbox Live Marketplace zadebiutowała dzisiaj wersja demonstracyjna gry Madden NFL 08 – jednej z najlepiej sprzedających się serii gier na rynku amerykańskim. Demo dostępne jest we wszystkich najważniejszych regionach świata, także w Europie.

Drugą odsłonę cyklu The Black Mirror wyprodukuje studio KING Art Games

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2007, 14:34

Gdy w styczniu bieżącego roku wspomnieliśmy po raz pierwszy o pracach nad drugą odsłoną cyklu The Black Mirror, nie przypuszczaliśmy, że na kolejne wieści dotyczące tej produkcji przyjdzie czekać nam aż siedem miesięcy. Odpowiedzialna za wydanie programu firma dtp Entertainment AG dopiero dziś zdecydowała się zdradzić nową informację na jego temat.

GOL na GC 2007: StarCraft II
GOL na GC 2007: StarCraft II

Borys Zajączkowski, 24 sierpnia 2007, 14:32

No i zagraliśmy w drugiego StarCrafta. Jakoś tak już Blizzard do siebie ma, że można nie grywać w morpegi, ale w WoW-a zagrać trzeba, można nie lubić erteesów, ale StarCrafta nie znać nie wypada.

Już w poniedziałek nowe materiały poświęcone grze Halo Wars

Piotr Doroń, 24 sierpnia 2007, 14:26

Z informacji przedstawionych przez Microsoft na kończących się dzisiaj targach Games Convention wynika, że już niedługo, bowiem w najbliższy poniedziałek, do oferty usługi Xbox Live Marketplace dodany zostanie nowy materiał prezentujący grę strategiczną Halo Wars.

Sprzedaż gier i konsol w Stanach Zjednoczonych (lipiec 2007)

Piotr Doroń, 24 sierpnia 2007, 13:55

Agencja NPD opublikowała wreszcie raport, w którym poddała dokładnej analizie sprzedaż gier oraz konsol w Stanach Zjednoczonych w miesiącu lipcu. Dowiedzieliśmy się dzięki temu jaki rzeczywisty wpływ na wyprzedaż PlayStation 3 miała zarządzona przez Sony 9 lipca obniżka ceny platformy o 100 dolarów.

GOL na GC 2007: Kane and Lynch: Dead Men
GOL na GC 2007: Kane and Lynch: Dead Men

Artur Falkowski, 24 sierpnia 2007, 13:45

Jeżeli twórcy serii Hitman biorą się za produkcję gry, przy której, jak sami mówią, przygody łysego zabójcy będą niczym zabawa dla przedszkolaków, bez wątpienia można spodziewać się tytułu co najmniej intrygującego. W trakcie Games Convention mogłem przekonać się, jak w rzeczywistości prezentuje się powstający w studiach Io Interactive tytuł.

Two Worlds na Xboxa 360 we wrześniu
Two Worlds na Xboxa 360 we wrześniu

Rafał Skierski, 24 sierpnia 2007, 12:50

Two Worlds, superprodukcja z gatunku cRPG krakowskiego studia Reality Pump, porównywana między innymi do takich hitów jak Gothic 3, czy The Elder Scrolls IV: Oblivion, zadebiutuje w wersji na Xboxa 360 na początku września – informację tę potwierdziła firma SouthPeak Interative (wydawca gry).

Zapoznaj się z filmami prezentującymi system rozgrywki gry Spore

Piotr Doroń, 24 sierpnia 2007, 12:25

Targi gier komputerowych służą przede wszystkim promocji. Nie inaczej jest w przypadku tegorocznej edycji lipskiej imprezy Games Convention, którą relacjonujemy dla Was na bieżąco. Doskonale zdają sobie z tego sprawę zespoły developerskie oraz wydawcy. Nie inaczej jest w przypadku drużyny zarządzanej przez wizjonera Willa Wrighta, pracującej aktualnie nad długo oczekiwaną pozycją o tytule Spore.

Reeves: Sony nie ma w planach obniżki PS3 w Europie
Reeves: Sony nie ma w planach obniżki PS3 w Europie

Rafał Skierski, 24 sierpnia 2007, 12:13

Jak podaje David Reeves, prezes Sony Computer Entertainment Europe, firma nie ma w planach cięcia ceny PlayStation 3 na Starym Kontynencie. W zamian dostaniemy najprawdopodobniej kolejne zestawy podobne do Starter Packa, tyle, że z innymi grami.

Sony potwierdza: 1,3 miliona sprzedanych PS3 w Europie
Sony potwierdza: 1,3 miliona sprzedanych PS3 w Europie

Rafał Skierski, 24 sierpnia 2007, 11:52

David Reeves, prezes Sony Computer Entertainment Europe potwierdził na Games Convention, że PlayStation 3 przekroczyła już próg 1,3 miliona sprzedanych konsol na Starym Kontynencie.

Stranglehold się spóźni
Stranglehold się spóźni

Rafał Skierski, 24 sierpnia 2007, 11:32

Stranglehold, tytuł tworzony pod okiem słynnego reżysera Johna Woo, nie ukaże się zgodnie z planem. Firma Midway potwierdziła serwisowi FiringSquad, że wersje na Xboxa 360 oraz PC-ty zostaną wydane 9 dni później, niż to wcześniej planowano.

Nintendo Wii najszybciej sprzedającą się konsolą w historii elektronicznej rozrywki

Piotr Doroń, 24 sierpnia 2007, 11:21

Z najnowszego raportu serwisu Vgcharts wynika, że konsola Nintendo Wii wyprzedziła pod względem sprzedaży Xboksa 360 firmy Microsoft i zajęła tym samym pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się platform nowej generacji.

Krakowskie studio Nibris nawiązuje współpracę z firmą FOX Studios

Piotr Doroń, 24 sierpnia 2007, 10:53

Krakowskie studio Nibris nawiązało współpracę z firmą FOX Studios. Z informacji przedstawionych nam przez drugi z wymienionych podmiotów wynika, że głównym jego zadaniem, wynikającym z podpisanego porozumienia, będzie promowanie Nibris oraz jego produktów w trakcie największych światowych imprez poświęconych grom komputerowym oraz video.

Sony potwierdza - premiera gry God of War: Chains of Olympus dopiero w 2008 roku
Sony potwierdza - premiera gry God of War: Chains of Olympus dopiero w 2008 roku

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2007, 10:17

Nie tak dawno, bo pod koniec czerwca, zamieściliśmy na łamach naszego serwisu informację dotyczącą opóźnienia premiery gry God of War: Chains of Olympus. Holenderskie czasopismo Official PlayStation Magazine sugerowało wówczas, że produkt firmy Ready at Dawn Studios LLC pojawi się w sklepach dopiero w przyszłym roku. Dziś możemy potwierdzić te plotki.

Demo gry Guitar Hero III na płycie z grą Tony Hawk's Proving Ground
Demo gry Guitar Hero III na płycie z grą Tony Hawk's Proving Ground

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2007, 09:48

Koncern Activision, Inc. przygotował niespodziankę dla tych użytkowników konsoli Xbox 360, którzy zdecydują się kupić grę Tony Hawk’s Proving Ground. Oprócz pełnej wersji wspomnianego wyżej programu, na płycie DVD znajdzie się również demo trzeciej odsłony cyklu Guitar Hero, noszącej podtytuł Legends of Rock.

GOL na GC 2007: The Simpsons Game
GOL na GC 2007: The Simpsons Game

Bartłomiej Kossakowski, 24 sierpnia 2007, 09:01

Jak to jest choć przez chwilę być Homerem? Na Games Convention 2007 przetestowaliśmy The Simpsons Game na X360 oraz Nintendo DS i próbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Runaway 3 w produkcji,
Runaway 3 w produkcji, "dwójka" doczeka się konwersji na Wii

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2007, 08:53

Wielbiciele serii gier przygodowych Runaway mają powody do radości, gdyż firma Pendulo Studios, S.L. przygotowuje kolejny produkt opowiadający o perypetiach Briana i Giny. Informacje o nowym programie zostały ujawnione przez Hiszpanów w trakcie targów Games Convention.

Top 10 gier w US (24/08/07)
Top 10 gier w US (24/08/07)

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2007, 08:20

Kolejny tydzień, kolejny ranking bestsellerów w Stanach Zjednoczonych. Jak zwykle obyło się bez niespodzianek i mianem najlepiej sprzedającej się gry na PC za Oceanem może pochwalić się produkt firmy Blizzard Entertainment, Inc. – World of WarCraft.

BioShock - limit aktywacji zwiększony, łata poprawiająca tryb widescreen w drodze
BioShock - limit aktywacji zwiększony, łata poprawiająca tryb widescreen w drodze

Krystian Smoszna, 24 sierpnia 2007, 07:22

Raban podniesiony przez użytkowników forum na oficjalnej stronie internetowej firmy 2K Games, przyniósł nareszcie efekt. Twórcy gry BioShock zauważyli w końcu narzekania użytkowników programu i postanowili zrobić coś zarówno z limitem aktywacji, jak i wadliwym trybem panoramicznym. Niestety przy okazji wyszło na jaw, że do tej pory autorzy – łagodnie mówiąc - mijali się z prawdą.