Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2007, 11:21

autor: Jiker

Nintendo Wii najszybciej sprzedającą się konsolą w historii elektronicznej rozrywki

Z najnowszego raportu serwisu Vgcharts wynika, że konsola Nintendo Wii wyprzedziła pod względem sprzedaży Xboksa 360 firmy Microsoft i zajęła tym samym pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się platform nowej generacji.

Z najnowszego raportu serwisu VG Chartz wynika, że konsola Nintendo Wii wyprzedziła pod względem sprzedaży Xboksa 360 firmy Microsoft i zajęła tyjm samym pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się platform nowej generacji.

W chwili obecnej najnowsza stacjonarna konsola Nintendo znalazła uznanie wśród 10,57 miliona graczy na całym świecie. Z tego aż 4,24 miliona przypadło na Amerykę Północną, 3,46 miliona na Japonię oraz 2,87 miliona na pozostałe regiony świata (głównie Europę). Co więcej, pracownicy Vgcharts donoszą, że Wii zostało liderem wśród najszybciej sprzedających się konsol w historii elektronicznej rozrywki, wyprzedzając pod tym względem PlayStation 2.

Na drugie miejsce spadł Xbox 360, w przypadku którego serwis VG Chartz doliczył się 10,51 miliona wyprzedanych egzemplarzy. Więcej niż połowę z nich – 6,75 miliona – nabyli tylko i wyłącznie mieszkańcy Ameryki Północnej. Jedynie na 430,000 360-tek skusili się z kolei Japończycy. 3,32 miliona sztuk przypadło na osoby zamieszkujące pozostałe terytoria naszego globu.

PlayStation 3 nabyło aktualnie 4,32 miliona graczy. W Ameryce Północnej transakcję sfinalizowało 1,87 miliona klientów, w Japonii 1,13 miliona, natomiast na pozostałe regiony przypada obecnie 1,32 miliona sprzedanych PS3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.