Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 sierpnia 2007

Zobacz pierwsze screenshoty z gry Far Cry 2!
Zobacz pierwsze screenshoty z gry Far Cry 2!

Maciej Jałowiec, 1 sierpnia 2007, 22:51

Miło nam Was poinformować, że dosłownie przed chwilą pojawiły się pierwsze screenshoty z zapowiedzianej niedawno gry Far Cry 2!

Nikopol: Carnival of Immortals – kolejne szczegóły na temat nowej przygodówki Sokala
Nikopol: Carnival of Immortals – kolejne szczegóły na temat nowej przygodówki Sokala

Vercetti, 1 sierpnia 2007, 22:05

W czerwcu informowaliśmy Was, że Benoit Sokal, ojciec Syberii i Paradise’a, a także założyciel studia White Birds Productions, prócz kilku projektów w zaawansowanym stadium ma w zanadrzu grę o nazwie Nikopol: Carnival of Immortals. Serwis AdventureGamers.com ujawnił ostatnio kilka szczegółów na temat wspomnianej przygodówki, będącej adaptacją komiksów Enkiego Bilala.

10tacle pokaże na Games Convention sześć premierowych tytułów
10tacle pokaże na Games Convention sześć premierowych tytułów

Vercetti, 1 sierpnia 2007, 20:45

Jeden z zarzutów, jakie dziennikarze stawiali organizatorom E3 Media & Business Summit, stanowił fakt, że zaprezentowane na wymienionej imprezie tytuły znane były szerokiej publiczności już od wielu miesięcy. Taki stan rzeczy nie grozi niemieckim targom Games Convention, przynajmniej ze strony wydawcy 10tacle Studios, który zamierza pokazać światu oficjalnie sześć premierowych produktów.

THQ jest dobrej myśli, pomimo straty 9,3 miliona dolarów
THQ jest dobrej myśli, pomimo straty 9,3 miliona dolarów

Maciej Jałowiec, 1 sierpnia 2007, 19:00

Dzisiaj firma THQ ogłosiła, że w pierwszym kwartale jej roku fiskalnego 2008 odnotowała stratę na poziomie ponad dziewięciu milionów USD. Co ciekawe, szefostwo firmy nie martwi taki stan rzeczy i spodziewa się sukcesów w nadchodzących miesiącach.

Dodatek do Blast Factor już niedługo w ofercie PlayStation Network
Dodatek do Blast Factor już niedługo w ofercie PlayStation Network

Jiker, 1 sierpnia 2007, 18:44

Blast Factor to jedna z tzw. pozycji startowych, wprowadzonych na europejski rynek w momencie tutejszej premiery konsoli PlayStation 3. Od tamtego momentu zagrało w nią najwidoczniej sporo osób, ponieważ już niedługo oferta PlayStation Network zostanie wzbogacona o pierwszy oficjalny dodatek o tytule Advanced Research.

Digital Trends wzbogaca się o firmę konsultingową do spraw rynku gier wideo

Maciej Jałowiec, 1 sierpnia 2007, 18:10

Strona DigitalTrends.com, zajmująca się do tej pory dostarczaniem wiadomości o nowych technologiach elektronicznych, wykupiła firmę konsultingową Embassy Multimedia, skupiająca się na rynku gier komputerowych i wideo.

Historia Mega Mana w 5 minut i 42 sekundy
Historia Mega Mana w 5 minut i 42 sekundy

Jiker, 1 sierpnia 2007, 17:57

Metal Gear nie jest jedynym cyklem obchodzącym w tym roku 20 rocznicę powstania. Drugim solenizantem, nie mniej popularnym, jest Mega Man – superbohater kilkudziesięciu gier wyprodukowanych przez wewnętrzne studia japońskiej firmy Capcom (znany również pod imieniem Rock Man).

Ostatni etap w grze Far Cry był okropny - twierdzi szef firmy Crytek
Ostatni etap w grze Far Cry był okropny - twierdzi szef firmy Crytek

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2007, 17:35

Przeklinasz po dziś dzień ostatni etap w grze Far Cry ze względu na jego wysoki poziom trudności? Nie przejmuj się. Zawsze możesz sobie wytłumaczyć, że to wina braku pomysłu na zakończenie u twórców programu. Teraz jest to nawet wskazane, wszak otwarcie się do tego przyznają.

Poradnik: Overlord

Redakcja GRYOnline.pl, 1 sierpnia 2007, 16:57

Nieoficjalny poradnik do gry Overlord zawiera szczegółowy opis wszystkich misji, które czekają na kandydatów na Lorda Ciemności. Nie tylko dowiesz się z niego, jak krok po kroku przebrnąć przez kolejne zadania, ale także poznasz dokładne dane na temat umiejscowienia wszystkich obiektów, które musisz przetransportować do swojej wieży i lokacji, w których możesz odzyskać zdrowie i manę. Znajdują się tu także szczegółowe opisy taktyk pokonania każdego groźniejszego przeciwka.

Ewolucja Heavenly Sword
Ewolucja Heavenly Sword

Misiek, 1 sierpnia 2007, 14:37

Pewnie niewielu z Was wie o tym, ale Heavenly Sword, obecnie jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów na PlayStation 3, dawniej planowany był z myślą o Xboxie. W serwisie Gametrailers pojawił się trailer sprzed czterech lat, który pokazuje jak gra miała wyglądać na pierwszej konsoli Microsoftu.

Więcej informacji o przeciwnikach w LittleBigPlanet
Więcej informacji o przeciwnikach w LittleBigPlanet

Misiek, 1 sierpnia 2007, 13:58

LittleBigPlanet to jedna z ciekawszych pozycji zapowiadanych na koniec tego roku na PlayStation 3. W ostatnim numerze magazynu Electronic Gaming Monthly jeden z twórców – Pete Wilson – zdradził trochę nowych informacji na temat przeciwników, jakich napotkamy w grze.

Sony oskarżone o naruszenie patentu w związku z procesorem Cell

Jiker, 1 sierpnia 2007, 13:56

Amerykańska firma Parallel Processing Corporation oskarża koncern Sony o naruszenie prawa patentowego względem procesora Cell, serca konsoli PlayStation 3.

Film na podstawie gry Painkiller w produkcji
Film na podstawie gry Painkiller w produkcji

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2007, 13:23

Firma DreamCatcher Interactive Inc. porozumiała się z wytwórnią Guy Walks Into a Bar w kwestii praw do produkcji filmu, będącego ekranizacją gry Painkiller – oznajmił wczoraj serwis Variety. Oznacza to, że już za kilkanaście miesięcy powinniśmy zobaczyć przygody Daniela Garnera na dużym ekranie.

Rozdano Game Critics Award: Best of E3 2007. Rock Band zwycięzcą!

Jiker, 1 sierpnia 2007, 13:10

Przyznano prestiżowe nagrody Game Critics Award. Który produkt zaprezentowany w trakcie tegorocznych targów E3 zrobił największe wrażenie na amerykańskich dziennikarzach?

Crash Bandicoot 2 także usunięty z PlayStation Store
Crash Bandicoot 2 także usunięty z PlayStation Store

Misiek, 1 sierpnia 2007, 12:55

W poniedziałek pisaliśmy Wam o tym, że z dwiema nowymi pozycjami z Psone, które pojawiły się na PlayStation Store (Medievil oraz Spyro the Dragon 2) są problemy. Teraz do wspomnianej „dwójki” dołączył także Crash Bandicoot 2, który również pojawił się na PlayStation Network w ubiegły czwartek.

Mody w Unreal Tournament III na Xboksach 360 pod znakiem zapytania
Mody w Unreal Tournament III na Xboksach 360 pod znakiem zapytania

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2007, 12:36

Znamy już jedną z przyczyn opóźnienia premiery gry Unreal Tournament III w wersji na Xboksa 360. Firma Epic Games, Inc. poszukuje rozwiązania, które pozwoliłoby użytkownikom tej konsoli skorzystać z amatorskich modyfikacji.

Xbox 360 Elite mniej awaryjny od swoich poprzedników?
Xbox 360 Elite mniej awaryjny od swoich poprzedników?

Misiek, 1 sierpnia 2007, 12:31

Jak donosiliśmy Wam już wielokrotnie, Xbox 360 to jedna z najbardziej awaryjnych konsol w ostatnich latach. Najwięcej problemów jest z błędem „czerwonego pierścienia” (red ring of death), który całkowicie unieruchamia konsolę Microsoftu zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. Czy zapowiadany na sierpień Xbox 360 Elite rozwiąże ten problem?

Konami kończy pierwszy kwartał okresu rozliczeniowego z 82% wzrostem zysków

Jiker, 1 sierpnia 2007, 12:30

Nieustanny i bardzo dynamiczny rozwój rynku elektronicznej rozrywki jest faktem niezaprzeczalnym. Potwierdzają to kolejne raporty finansowe największych jego graczy. Nie inaczej jest w przypadku japońskiego Konami, które właśnie podzieliło się z nami wynikami finansowymi osiągniętymi w pierwszym kwartale bieżącego roku fiskalnego.

Halo 3 z trybem kooperacji dla czterech osób!

Jiker, 1 sierpnia 2007, 12:10

Halo 3 z trybem kooperacji dla czterech osób! Taką, rewelacyjną z punktu widzenia fanów Master Chiefa i tegoż trybu w ogóle, informacją podzielił się z nami koncern Microsoft. Jego przedstawiciele dokonali tego w trakcie specjalnej konferencji prasowej, zwołanej w holenderskim Amsterdamie.

Akella ujawnia swój line-up na Games Convention
Akella ujawnia swój line-up na Games Convention

Vercetti, 1 sierpnia 2007, 11:30

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia tegorocznych targów Games Convention. Z myślą o niemieckiej imprezie poszczególni wydawcy gier ujawniają już listy tytułów, które zamierzają zaprezentować zwiedzającym na stoiskach w hali Leipziger Messe. Swój line-up opublikowała również rosyjska firma Akella, która szykuje dla odbiorców zestaw trzynastu produktów.

Obniżka ceny konsoli Xbox 360 - Premium o $50, Elite o $30, Core o $20?
Obniżka ceny konsoli Xbox 360 - Premium o $50, Elite o $30, Core o $20?

Jiker, 1 sierpnia 2007, 11:23

Kolejna amerykańska sieć handlowa zdecydowała się obniżenie ceny konsoli Xbox 360. W przeciwieństwie jednak do Wal-Mart i Toys”R”Us, ulotka reklamowa sklepu Circuit City zawiera informacje dotyczące wszystkich trzech modeli najnowszej platformy firmy Microsoft.

Sega nie stawia na konkretną platformę
Sega nie stawia na konkretną platformę

Misiek, 1 sierpnia 2007, 11:21

Scott Steinberg, wiceprezes do spraw marketingu w Sega of America, nie jeden raz wypowiadał się już na temat wojny konsol nowej generacji i jego typów. O ile jednak wcześniej dało się wyczuć, że nie wierzy w sukces Wii (mówił o tym m.in. w wywiadzie dla Reutersa), teraz jest już bardziej zachowawczy w swoich przewidywaniach.

Nie będziemy zaskoczeni nową grą od id Software
Nie będziemy zaskoczeni nową grą od id Software

Misiek, 1 sierpnia 2007, 10:25

Już od dłuższego czasu wiadomo, że id Software tworzy nową grę, która nie będzie kontynuacją żadnej z najpopularniejszych marek tej firmy. Wiadomo, że produkt ten powstaje z myślą o PeCetach oraz konsolach nowej generacji (X360 i PS3), jednak cały czas nie wiemy o nim nic konkretnego. Twórcy zapowiadają, że nie będziemy bardzo zaskoczeni nowym tytułem.

Uwe Boll będzie tłumaczyć się w sądzie za stronę New York Postal
Uwe Boll będzie tłumaczyć się w sądzie za stronę New York Postal

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2007, 09:08

Słynny niemiecki reżyser Uwe Boll ma kłopoty z prawem. Kontrowersyjna kampania promocyjna filmu Postal zdenerwowała redakcję gazety New York Post do tego stopnia, że swoich spraw będzie dochodzić w amerykańskim sądzie.

Dziesięć tysięcy samochodów w Gran Turismo 5?
Dziesięć tysięcy samochodów w Gran Turismo 5?

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2007, 08:16

Użytkownicy gry Gran Turismo 5, która opracowywana jest z myślą o konsoli PlayStation 3, nie będą narzekać na brak samochodów do jazdy. Z opublikowanej przez serwis Gran Turismo Center listy wynika, że studio Polyphony Digital, Inc. przygotuje ponad dziesięć tysięcy aut!

Demo gry Medal of Honor: Airborne już w najbliższych tygodniach
Demo gry Medal of Honor: Airborne już w najbliższych tygodniach

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2007, 07:36

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeszcze przed planowaną na koniec miesiąca premierą gry Medal of Honor: Airborne, będziemy w stanie przetestować ten produkt za pośrednictwem oficjalnego dema. O planach udostępnienia wersji pokazowej poinformował wczoraj koncern Electronic Arts, Inc.

Posiadacze konsol Wii i PlayStation 2 zatańczą z gwiazdami?
Posiadacze konsol Wii i PlayStation 2 zatańczą z gwiazdami?

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2007, 07:07

Wygląda na to, że koncern Activision, Inc. szykuje użytkownikom konsol Wii i PlayStation 2 nowy produkt, nawiązujący do widowiska telewizyjnego Taniec z gwiazdami. Gra została ujawniona przez internetowy sklep GameStop, który pod koniec ubiegłego miesiąca wprowadził ją do swojej oferty.

Wrath of the Lich King drugim dodatkiem do gry World of WarCraft?

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2007, 06:27

Jest już niemal pewne, że na zbliżającej się wielkimi krokami imprezie BlizzCon, przedstawiciele studia Blizzard Entertainment, Inc. zapowiedzą kolejny dodatek do gry World of WarCraft. Nowe informacje o drugim rozszerzeniu zawdzięczamy firmie USK, zajmującej się przydzielaniem kategorii wiekowych oprogramowaniu rozrywkowemu w Niemczech.