Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 sierpnia 2007, 19:00

autor: Maciej Jałowiec

THQ jest dobrej myśli, pomimo straty 9,3 miliona dolarów

Dzisiaj firma THQ ogłosiła, że w pierwszym kwartale jej roku fiskalnego 2008 odnotowała stratę na poziomie ponad dziewięciu milionów USD. Co ciekawe, szefostwo firmy nie martwi taki stan rzeczy i spodziewa się sukcesów w nadchodzących miesiącach.

Dzisiaj firma THQ ogłosiła, że w pierwszym kwartale jej roku fiskalnego 2008 odnotowała stratę na poziomie ponad dziewięciu milionów USD. Co ciekawe, szefostwo firmy nie martwi się takim stanem rzeczy i spodziewa się sukcesów w nadchodzących miesiącach.

Przychody firmy w pierwszym kwartale wyniosły 104,5 miliona dolarów, głównie dzięki sprzedaży takich produkcji jak Ratatuj, Auta, czy WWE Smackdown! vs. Raw 2007. W analogicznym okresie ubiegłego roku, przychody THQ były wyższe o około 34 miliony USD.

THQ jest dobrej myśli, pomimo straty 9,3 miliona dolarów - ilustracja #1

Firma nie traci jednak nadziei na poprawę sytuacji. „Rok fiskalny 2008 zaczyna się tak, jak przewidywaliśmy ” – mówi Brian Farrel, szef THQ – „Z pięcioma tytułami stworzonymi na podstawie intelektualnych własności, do których wykupiliśmy prawa, a także z serią gier typu casual na konsole Wii i DS, będziemy dobrze ustawieni finansowo do końca tego roku ”.

Firma spodziewa się osiągnąć przychód w wysokości 240 milionów dolarów w trakcie drugiego kwartału roku fiskalnego 2008. Mają jej to zagwarantować tytuły z takich serii jak Stuntman, Frontline, MX vs. ATV, Juiced, Destroy all Humans!, a także zapowiedziana jakiś czas temu kontynuacja serii Red Faction oraz gra oparta na nadchodzącym filmie WALL*E. Nie należy także zapominać o Company of Heroes Online dla Chińczyków.