Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPSPGCNPS2WiiXBOXGBANDS
Okładka Cars (PC)

Auta

Cars

Cars to gra wyścigowa zrealizowana w oparciu o kinowy film animowany, który stworzony został przez studio Pixar, znane z takich hitów jak: Monsters Inc., Finding Nemo oraz The Incredibles.

Wyścigi | samochodowe | filmy animowane

Okładka Cars (PC)

producent: Helixe / Beenox Inc.

wydawca: THQ Inc.

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

6cze2006

PC PS2 XBOX GCN PSP NDS GBA

16lis2006

Wii

Cars to gra wyścigowa zrealizowana w oparciu o kinowy film animowany, który stworzony został przez studio Pixar, znane z takich hitów jak: Monsters Inc., Finding Nemo oraz The Incredibles. Jako że, tytuł ten przygotowano głównie z myślą o dzieciach, zabawa ma charakter czysto zręcznościowy, a jej poziom trudności nie jest zbyt wygórowany. Jednakże od setek innych tego typu pozycji odróżnia go mocno zarysowany wątek fabularny (zaczerpnięty oczywiście z obrazu kinowego), kręcący się wokół pojazdu o wiele mówiącym imieniu Lightning McQueen oraz słynnej, amerykańskiej autostrady 66.

Gracze mogą wcielić się w dwanaście postaci, z których każda jednocześnie jest jedynym w swoim rodzaju wehikułem z własną osobowością i cechami charakterystycznymi oraz wziąć udział w blisko trzydziestu wyścigach rozgrywanych na trasach znanych z filmu. Gra korzysta z oficjalnej licencji, nie dziwi więc fakt, iż w procesie produkcji udział wzięli aktorzy podkładający głosy filmowym postaciom (m.in. Owen Wilson i Paul Newman).

Oprawa wizualna gry została, rzecz jasna, przygotowana przy pomocy trójwymiarowego silnika graficznego. Obrazy jakie widzimy na monitorach stylistyką, jak i i kolorystyką bezpośrednio nawiązują do filmu wytwórni Pixar.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1445 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Auta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Auta

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 2.4 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 64MB (GeForce 4 lub lepsza)
 • 1.4 GB HDD
 • Windows 2000/XP
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • Wi-Fi
Nintendo DS

Nintendo DS

 • Wykorzystuje:
 • Wi-Fi
Game Boy Advance

Game Boy Advance

 • Wykorzystuje:
 • link-kabel
 • dodatkowo (GBA): link-kabel
Auta - recenzja gry
Auta - recenzja gry

Recenzja 24 sierpnia 2006, 09:56

Oczywiście znacznie częściej bierzemy udział w wyścigach. Raz po raz w Chłodnicy Górskiej czy też w dwóch pozostałych do odblokowania krainach (ach ta piękna Przełęcz Stabilizatorów) pojawiają się nowe wyzwania z gatunku kto szybszy. Tutaj również spotykamy całe zatrzęsienie postaci znanych każdemu miłośnikowi kinowej megaprodukcji. Raz nawet przejedziemy się Sally (wątek miłosny), której najwidoczniej nie w smak widok rozhisteryzowanych fanek głównego bohatera. Same zawody zostały tak skonstruowane, że im bliżej końca, tym ciężej i zazwyczaj dłużej. Twórcom naprawdę należą się solidne brawa, bo nawet ja stary wyga nie zauważyłem, jak poziom trudności rozgrywanych rajdów poddawany jest stopniowej ewolucji. I nie chodzi tu nawet o liczbę okrążeń, bo ta i tak jest skoncentrowana na trzech, a same trasy to zawsze te, którymi swobodnie przemieszczamy się nie będąc wplątanym w żadne gierki. Im dalej tym wybierane są coraz gorsze terenowo odcinki, objazdy, stykamy się z bardziej wymagającymi skrótami, przez co podróż nie jest już tak beztroska jak choćby w pierwszym starciu, szczególnie kiedy trafiamy na tryb nocny.

PC
PS2
XBOX
GCN
PSP
NDS
GBA
Wii