Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka ToonCar (PC)

Odjazdowy Rajd PC

ToonCar

Odjazdowy Rajd to zwariowane, zręcznościowe wyścigi samochodowe, wyprodukowane przez zespół deweloperski studia Revistronic. Gracz kieruje poczynaniami jednego z kierowców, uczestniczących w zaciętych zmaganiach na mocno wykręconych trasach rajdów.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka ToonCar (PC)

producent: Revistronic

wydawca: LifeLine

wydawca PL: TopWare Poland

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21sierpnia2001

29sierpnia2001

pudełko PL

Kolorowe wyścigi samochodowe w trójwymiarowej, rysunkowej oprawie graficznej. W każdym wyścigu startujemy w szranki z całym zastępem pokręconych kierowców. Mimo, iż wyglądają łagodnie, to na pewno nie mają zamiaru ułatwić nam wygranej i wykorzystają wszelkie sztuczki, aby nas spowolnić, w tym również te wybuchowe jak na przykład rakiety i miny. Oczywiście także i my możemy korzystać z wszelkiego rodzaju gadżetów, które znajdziemy porozrzucane na trasie wyścigu.

Wybieramy spośród dziesięciu odmiennych samochodów podzielonych na trzy klasy: A, B i C oraz dziesięciu zabawnych kierowców. Rajdy odbywają się na dziesięciu długich i urozmaiconych trasach – do wyboru mamy m.in.: wyścig prowadzący z Maroka do Japonii oraz z Ziemi na Księżyc i planetę Wenus. Zawody toczą się zarówno w dzień, jak i w nocy w zmiennych warunkach pogodowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1518 głosów czytelników.

Gry podobne do Odjazdowy Rajd

Wymagania wiekowe ToonCar

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Odjazdowy Rajd

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Odjazdowy Rajd - recenzja gry
Odjazdowy Rajd - recenzja gry

Recenzja 12 października 2001, 11:29

Dodatkową przeszkodą jest fakt, że na drodze pojawiają się śmieszne stworki, w które koniecznie musisz trafić. A nie zamierzają one stać i czekać aż je przejedziesz, tylko starają się (czasem nawet dość żwawo!) uciekać. Jeśli już poradzisz sobie ze zdobyciem licencji, czeka cię następny etap. Czas wystartować w mistrzostwach! Mistrzostwa składają się z trzech części. Najpierw jest seria wyścigów, gdzie liczona jest punktacja za miejsce, następnie seria wyścigów, w której sumuje się czasy zawodników i wreszcie prawdziwy deathmatch! Sześciu zawodników, a po każdym okrążeniu odpada najsłabszy z nich. Jeśli zwyciężysz we wszystkich trzech kategoriach, to masz prawo starać się o zdobycie następnej licencji. Oczywiście próba jest dużo trudniejsza, ale w nagrodę możesz poznać nowe tory, nowe samochody i wziąć udział w następnych mistrzostwach. W Toon Car możesz też zabawić się z przyjaciółmi, gdyż istnieje możliwość podziału ekranu nawet na cztery części! Ale to już chyba przesada. Natomiast przy zastosowaniu opcji „split screen” na dwie osoby gra się wcale nieźle.