Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2PCGCNXBOX
Okładka Finding Nemo (PC)

Gdzie jest Nemo...

Finding Nemo

Nieskomplikowana gra zręcznościowo-przygodowa, nawiązująca do słynnego filmu animowanego z 2003 roku. Młody gracz ma do pokonania 15 niezbyt rozbudowanych poziomów, może również brać udział w wyjątkowo urozmaiconych mini-zabawach.

Zręcznościowe

Finding Nemo to wyjątkowo prosta w obsłudze pozycja, stworzona w głównej mierze z myślą o najmłodszych posiadaczach konsol nowej generacji. Opisywana gra bezpośrednio bazuje na wyprodukowanym w 2003 roku przez Walt Disney Studios oraz Pixar Animations słynnym filmie animowanym. W trakcie zabawy spotykamy znane postaci, odwiedzamy również wiele ciekawych miejsc. Motywy rodem z platformówek są w omawianej produkcji najistotniejszym elementem rozgrywki, nie zabrakło też jednak cech znanych dotąd z mniej skomplikowanych przygodówek. Gra ukazała się na wszystkie konsole nowej generacji. Poszczególne wersje Finding Nemo prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania.

Gracz może wybierać pomiędzy trzema głównymi postaciami występującymi w filmie. Są to Marlin, Dora oraz tytułowy Nemo. Przygotowana przez producentów gry kampania singleplayer składa się z piętnastu niezbyt rozbudowanych poziomów. Gra jest w stu procentach liniowa, do celu zawsze prowadzi wyłącznie jedna ścieżka. Sterowana przez gracza postać musi przede wszystkim uważać na rozmieszczone po całej okolicy pułapki oraz wrogo nastawione istoty (głównie rekiny). Poziom trudności zabawy nie został jednak ustalony na zbyt wysokim pułapie. W miarę rozwoju gry spotykamy inne postaci znane z kinowej edycji Finding Nemo (między innymi Bruce’a). Mogą one służyć dodatkową radą bądź też bezpośrednio pomóc grającemu w wykonaniu trudniejszych zadań. Dodatkowym atutem opisywanej zręcznościówki jest cała masa wbudowanych mini-gier. Element ten ma zdecydowany wpływ na urozmaicenie przebiegu całej zabawy.

Na uznanie zasługuje szczegółowa oprawa graficzna opisywanej gry. Gracz porusza się po ładnie wykonanych i zróżnicowanych planszach. Warto również dodać, iż w opisywanej zręcznościówce zawarto kilkanaście scenek przerywnikowych stanowiących wybrane urywki kinowej produkcji. Finding Nemo nie jest jednak zbyt długi. Gra nie posiada też żadnych trybów wieloosobowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8,1 / 10 na podstawie 241 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Gdzie jest Nemo...

Klasyfikacja PEGI Gdzie jest Nemo...

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Gdzie jest Nemo...

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 128MB RAM, 8MB akcelerator 3D (DirectX 8.1)

Gdzie jest Nemo... - recenzja gry

Recenzja 8 grudnia 2003, 13:35

Grafika „Gdzie jest Nemo” wykonana została w łączonej technice, w której tła stanowią prerenderowane, animowane obrazy, większość zaś poruszających się na nich obiektów jest trójwymiarowa. Dość częsty do ostatnimi czasy zabieg, szczególnie w grach przeznaczonych dla młodszych odbiorców, gdyż stosunkowo niskim kosztem pozwala osiągnąć bajkowy efekt. O oprawie dźwiękowej rozpisywać się nie ma powodu, albowiem jest po prostu dobra. Tłumaczenie gry oraz głosy lektorów w polskiej wersji nie pozostawiają nic do życzenia, co jest zrozumiałe przez wzgląd na bliską współpracę twórców filmu i gry nie tylko w oryginalnej wersji językowej.

PC
PS2
XBOX
GCN