Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS2XBOXGCN
Okładka Finding Nemo (PS2)
OkładkaFinding Nemo (PS2)

Finding Nemo

Gdzie jest Nemo...

Nieskomplikowana gra zręcznościowo-przygodowa, nawiązująca do słynnego filmu animowanego z 2003 roku. Młody gracz ma do pokonania 15 niezbyt rozbudowanych poziomów, może również brać udział w wyjątkowo urozmaiconych mini-zabawach.

Zręcznościowe

Finding Nemo Premiera

9maj2003

PS2 XBOX

12maj2003

GCN

26wrz2003

PC

Gry podobne do Finding Nemo

Shrek 2: The Game

Madagascar

Iniemamocni

Finding Nemo to wyjątkowo prosta w obsłudze pozycja, stworzona w głównej mierze z myślą o najmłodszych posiadaczach konsol nowej generacji. Opisywana gra bezpośrednio bazuje na wyprodukowanym w 2003 roku przez Walt Disney Studios oraz Pixar Animations słynnym filmie animowanym. W trakcie zabawy spotykamy znane postaci, odwiedzamy również wiele ciekawych miejsc. Motywy rodem z platformówek są w omawianej produkcji najistotniejszym elementem rozgrywki, nie zabrakło też jednak cech znanych dotąd z mniej skomplikowanych przygodówek. Gra ukazała się na wszystkie konsole nowej generacji. Poszczególne wersje Finding Nemo prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania.

Gracz może wybierać pomiędzy trzema głównymi postaciami występującymi w filmie. Są to Marlin, Dora oraz tytułowy Nemo. Przygotowana przez producentów gry kampania singleplayer składa się z piętnastu niezbyt rozbudowanych poziomów. Gra jest w stu procentach liniowa, do celu zawsze prowadzi wyłącznie jedna ścieżka. Sterowana przez gracza postać musi przede wszystkim uważać na rozmieszczone po całej okolicy pułapki oraz wrogo nastawione istoty (głównie rekiny). Poziom trudności zabawy nie został jednak ustalony na zbyt wysokim pułapie. W miarę rozwoju gry spotykamy inne postaci znane z kinowej edycji Finding Nemo (między innymi Bruce’a). Mogą one służyć dodatkową radą bądź też bezpośrednio pomóc grającemu w wykonaniu trudniejszych zadań. Dodatkowym atutem opisywanej zręcznościówki jest cała masa wbudowanych mini-gier. Element ten ma zdecydowany wpływ na urozmaicenie przebiegu całej zabawy.

Na uznanie zasługuje szczegółowa oprawa graficzna opisywanej gry. Gracz porusza się po ładnie wykonanych i zróżnicowanych planszach. Warto również dodać, iż w opisywanej zręcznościówce zawarto kilkanaście scenek przerywnikowych stanowiących wybrane urywki kinowej produkcji. Finding Nemo nie jest jednak zbyt długi. Gra nie posiada też żadnych trybów wieloosobowych.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 274 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Finding Nemo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Gdzie jest Nemo... Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • 8MB akcelerator 3D (DirectX 8.1)
PC
PS2
XBOX
GCN