Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360PS3
Okładka Destroy All Humans!: Path of the Furon (PS3)
OkładkaDestroy All Humans!: Path of the Furon (PS3)

Destroy All Humans!: Path of the Furon

Path of the Furon to kolejna odsłona serii Destroy All Humans! – popularnych gier akcji, w których w konflikcie między Obcymi a ludźmi stajemy po stronie kosmitów.

Przygodowe | TPP | science fiction | humorystyczne | TPS | przygodowe gry akcji | lata 60. i 70. XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Destroy All Humans!: Path of the Furon Premiera

19wrz2008

X360

13lut2009

PS3

producent: Sandblast Games wydawca: THQ Inc. wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Destroy All Humans!: Path of the Furon

inFamous

Spider-Man 3: The Game

Prototype

Path of the Furon to kolejna odsłona serii Destroy All Humans! – popularnych gier akcji, w których w konflikcie między Obcymi a ludźmi stajemy po stronie kosmitów. Podobnie jak w przypadku poprzednich części, wydawcą jest firma THQ, choć opracowanie tytułu zlecono nowopowstałemu studiu deweloperskiemu Sandblast Games.

Ponownie wcielamy się w kosmitę o imieniu Crypto. Sympatyczny ufoludek postanawia zbudować kasyno w Las Vegas, żeby w bardziej efektywny sposób pozyskiwać elementy furońskiego DNA. Tym razem nie zajmujemy się wyłącznie zgładzaniem jak największej liczby ludzi, bo nieoczekiwanie pojawił się inny, potężny i niezwykle groźny przeciwnik, który może doprowadzić do zagłady całej rasy Furon i to z nim nasz Obcy zmierzy się w pierwszej kolejności. Początkowo zajmujemy się wzmacnianiem sterowanej postaci, wysłuchując rad mistrza wschodnich sztuk walki i uczestnicząc w nadzorowanych przez niego treningach.

Twórcy gry oddali do dyspozycji graczy pięć krain, które możemy swobodnie eksplorować i w których oczywiście trzeba siać zniszczenie (mowa tu między innymi o Las Vegas, Hollywood, Hong Kongu oraz Paryżu). Możemy to robić z użyciem wielu różnych, często zabawnych broni – niektóre z nich pojawiły się w poprzednich częściach serii, choć Crypto poznał też nowe umiejętności, dzięki naukom pobranym u mistrza Kung Fu. Lista nowych środków zagłady obejmuje między innymi ogromną roślinkę, która przyzwana na pole walki pożera zbliżających się do niej cywilów. Crypto może też teraz całkowicie zatrzymywać upływ czasu. Ponadto znajdując się w takim stanie manipuluje obiektami z otoczenia, doprowadzając do wielu zabawnych sytuacji. Pewnych modyfikacji doczekał się także latający spodek głównego bohatera. Może on być wyposażany między innymi w pojawiające się po raz pierwszy w serii samonaprowadzające się rakiety. Statek ten w dalszej fazie zabawy pojawia się też w ulepszonej wersji.

Grafika uległa znacznej poprawie w stosunku do wersji na konsole poprzedniej generacji, choć w dalszym ciągu utrzymana jest w tej samej stylistyce – postaci to karykatury, a rozgrywce wciąż towarzyszą przeróżne wybuchy i inne efekty specjalne. W tym drugim przypadku możemy liczyć na zdecydowanie ciekawsze rezultaty swoich ataków, gdyż w grze zawarto złożony system odpowiedzialny za symulowanie zniszczeń otoczenia. Burzymy potężne wieżowce, zrównując z ziemią wybrane sektory eksplorowanej mapy. Co ważne, Destroy all Humans: Path of the Furon posiada tryb multiplayer online. Gracze mogą się wzajemnie zwalczać lub działać w kooperacji.

Ostatnia modyfikacja 5 sierpnia 2008

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Destroy All Humans!: Path of the Furon cena w dniu premiery: 259,90 PLN

Wymagania wiekowe Destroy All Humans!: Path of the Furon: 16+

X360
PS3