Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PS2
Okładka Stuntman: Ignition (PS3)

Stuntman: Ignition

Stuntman 2 jest kontynuacją słynnej gry z 2002 roku, umożliwiającej wcielenie się w postać kaskadera, pracującego na planie filmowym.

Akcji | samochodowe | kaskaderskie

Okładka Stuntman: Ignition (PS3)

data premiery gry:

28sie2007

PS2 X360

17wrz2007

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stuntman 2 jest kontynuacją słynnej gry z 2002 roku, umożliwiającej użytkownikowi konsoli PlayStation 2 wcielenie się w postać kaskadera, pracującego na planie filmowym. Sequel przygotowano nie tylko z myślą o wspomnianemu urządzeniu marki Sony, gdyż opracowano również wersje dla platform nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360). Pierwotnie produkt miał powstać pod skrzydłami Atari, ale developerzy z Paradigm Entertainment przeszli ostatecznie do obozu korporacji THQ.

Zatem ponownie przejmujemy kontrolę nad nieustraszonym kaskaderem, uczestniczącym w tworzeniu wielkich kinowych dzieł. Pracujemy na planach filmów akcji, więc musimy znakomicie radzić sobie z pościgami samochodowymi, skokami na motocyklu etc. Zabawę podzielono na ponad trzydzieści misji, pogrupowanych w sześć epizodów fabularnych. Każdy z tych ostatnich odpowiada konkretnemu filmowi, a w zależności od realizowanego scenariusza trzeba zasiąść przykładowo za kierownicą wozu w typie Forda Mustanga lub poprowadzić wehikuł a la Mad Max pod kopułą gromu.

W stosunku do części pierwszej zmniejszono stopień trudności, czyniąc grę przystępną dla szerszego kręgu odbiorców. W trakcie wykonywania jednego numeru kaskaderskiego można popełnić nawet pięć błędów, zanim zostaniemy zmuszeni do powtórzenia całej operacji. Poszczególne ewolucje łączy się w efektowne kombinacje, owocujące otrzymaniem uznania od wirtualnego reżysera. Warto zauważyć, iż oprócz standardowego trybu single player, autorzy zaimplementowali opcję zabawy wieloosobowej za pośrednictwem Internetu. Każdy sieciowy gracz zdobywa specjalne punkty, dzięki którym notowany jest na odpowiedniej liście rankingowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 190 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Gry podobne do Stuntman: Ignition

Klasyfikacja PEGI Stuntman: Ignition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Stuntman: Ignition

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nigdy więcej Juiced i Stuntmana - koncern THQ zmienia plany na przyszłość

wiadomość24 stycznia 2008

Wbrew wcześniejszemu stanowisku, koncern THQ zdecydował się na usunięcie ze swojej listy wydawniczej gry Frontlines: Fuel of War w wersji na PlayStation 3. Noworoczne cięcia nie ograniczą się jednak tylko do tego tytułu. Również posiadacze starszej konsoli Sony, PlayStation 2, zostaną pozbawieni możliwości zabawy w Destroy All Humans: Big Willy Unleashed.

Stuntman: Ignition już w sklepach
Stuntman: Ignition już w sklepach

wiadomość31 sierpnia 2007

Firma THQ poinformowała, że Stuntman: Ignition, tytuł stworzony przez studio Paradigm Entertainment dla PlayStation 2, PlayStation 3 oraz Xboxa 360, właśnie zadebiutował na sklepowych półkach całego świata. Po raz drugi możemy się więc wcielić w rolę filmowego kaskadera.

Premiera Juiced 2 w wersji na PlayStation 3 przesunięta, Stuntman: Ignition skasowany?

wiadomość12 sierpnia 2007

Serwis Gamers-Creed donosi, że gra wyścigowa pod tytułem Juiced 2: Hot Import Nights w wersji na PlayStation 3 nie trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Sugerują to zmiany, które firma THQ naniosła na swój aktualny plan wydawniczy.

THQ jest dobrej myśli, pomimo straty 9,3 miliona dolarów
THQ jest dobrej myśli, pomimo straty 9,3 miliona dolarów

wiadomość1 sierpnia 2007

Dzisiaj firma THQ ogłosiła, że w pierwszym kwartale jej roku fiskalnego 2008 odnotowała stratę na poziomie ponad dziewięciu milionów USD. Co ciekawe, szefostwo firmy nie martwi taki stan rzeczy i spodziewa się sukcesów w nadchodzących miesiącach.

Demo gry Stuntman: Ignition debiutuje na Xbox Live Marketplace
Demo gry Stuntman: Ignition debiutuje na Xbox Live Marketplace

wiadomość12 lipca 2007

Z drobnymi problemami, ale wreszcie się ukazało. Mowa o demie gry Stuntman: Ignition autorstwa ekipy Paradigm Entertainment, które rano zasiliło ofertę usługi Xbox Live Marketplace, by po chwili… z niej zniknąć. Microsoft zdołał jednak uporać się z problemami technicznymi zaistniałymi w jego serwisie i wszystko wróciło do normy: 642-megabajtowy plik czeka już na xboksowych wielbicieli kaskaderskic

PS2
PS3
X360