Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PS2X360
Okładka Stuntman: Ignition (PS3)
OkładkaStuntman: Ignition (PS3)

Stuntman: Ignition

Stuntman 2 jest kontynuacją słynnej gry z 2002 roku, umożliwiającej wcielenie się w postać kaskadera, pracującego na planie filmowym.

Akcji | samochodowe | kaskaderskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stuntman: Ignition Premiera

28sie2007

PS2 X360

17wrz2007

PS3

Gry podobne do Stuntman: Ignition

Need for Speed Carbon

MotorStorm

Build'n Race

Stuntman 2 jest kontynuacją słynnej gry z 2002 roku, umożliwiającej użytkownikowi konsoli PlayStation 2 wcielenie się w postać kaskadera, pracującego na planie filmowym. Sequel przygotowano nie tylko z myślą o wspomnianemu urządzeniu marki Sony, gdyż opracowano również wersje dla platform nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360). Pierwotnie produkt miał powstać pod skrzydłami Atari, ale developerzy z Paradigm Entertainment przeszli ostatecznie do obozu korporacji THQ.

Zatem ponownie przejmujemy kontrolę nad nieustraszonym kaskaderem, uczestniczącym w tworzeniu wielkich kinowych dzieł. Pracujemy na planach filmów akcji, więc musimy znakomicie radzić sobie z pościgami samochodowymi, skokami na motocyklu etc. Zabawę podzielono na ponad trzydzieści misji, pogrupowanych w sześć epizodów fabularnych. Każdy z tych ostatnich odpowiada konkretnemu filmowi, a w zależności od realizowanego scenariusza trzeba zasiąść przykładowo za kierownicą wozu w typie Forda Mustanga lub poprowadzić wehikuł a la Mad Max pod kopułą gromu.

W stosunku do części pierwszej zmniejszono stopień trudności, czyniąc grę przystępną dla szerszego kręgu odbiorców. W trakcie wykonywania jednego numeru kaskaderskiego można popełnić nawet pięć błędów, zanim zostaniemy zmuszeni do powtórzenia całej operacji. Poszczególne ewolucje łączy się w efektowne kombinacje, owocujące otrzymaniem uznania od wirtualnego reżysera. Warto zauważyć, iż oprócz standardowego trybu single player, autorzy zaimplementowali opcję zabawy wieloosobowej za pośrednictwem Internetu. Każdy sieciowy gracz zdobywa specjalne punkty, dzięki którym notowany jest na odpowiedniej liście rankingowej.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 191 głosów czytelników.

Stuntman: Ignition cena w dniu premiery: 259,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Stuntman: Ignition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Stuntman: Ignition Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
PS3
X360