Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 sierpnia 2007

Europejska wersja GT5 Prologue pod koniec roku
Europejska wersja GT5 Prologue pod koniec roku

Vercetti, 29 sierpnia 2007, 18:39

Koncern Sony Computer Entertainment potwierdził dzisiaj, że gra Gran Turismo 5: Prologue, mająca stanowić dla odbiorców przedsmak piątej odsłony wyścigów firmy Polyphony Digital, trafi do rąk posiadaczy PS3 pod koniec bieżącego roku. Tytuł będzie dystrybuowany zarówno na płytach Blu-Ray, jak też w ramach internetowej usługi PlayStation Network.

Zapowiedziano kolejną grę dedykowaną usłudze WiiWare
Zapowiedziano kolejną grę dedykowaną usłudze WiiWare

Vercetti, 29 sierpnia 2007, 17:35

Założona w Stanach Zjednoczonych grupa Medaverse Studios to jeden z pierwszych zespołów, które zamierzają wykorzystać komercyjnie nową usługę Nintendo, kanał WiiWare, tworząc z myślą o nim własne gry. Firma zza Atlantyku zaanonsowała oficjalnie produkcję o nazwie Gravitronix. Rynkowy debiut dzieła wyznaczony został na początek przyszłego roku.

Autorzy Rogue Galaxy planują dwa nowe tytuły na NDS-a
Autorzy Rogue Galaxy planują dwa nowe tytuły na NDS-a

Vercetti, 29 sierpnia 2007, 16:40

Umiejscowione w japońskiej Fukuoce studio Level 5 postanowiło poinformować opinię publiczną o swych kolejnych zamiarach. Zespół z Kraju Kwitnącej Wiśni ujawnił, że planuje skupić się na produkcji dwóch dzieł, dedykowanych przenośnej konsoli Nintendo Dual Screen. Grami tymi będą Professor Layton and the Devil's Box oraz Inazuma Soccer.

Reprezentacja Polski w grze Counter-Strike zwycięża w finale European Nations Championship
Reprezentacja Polski w grze Counter-Strike zwycięża w finale European Nations Championship

Vercetti, 29 sierpnia 2007, 16:04

Minione targi Games Convention były nie tylko okazją do zaprezentowania przez międzynarodowe koncerny swoich sztandarowych produktów, lecz stanowiły również arenę zmagań dla zawodowych graczy, w tym także reprezentantów naszego kraju. Miło nam zatem poinformować, że polska drużyna Counter-Strike’a zwyciężyła w rozgrywkach European Nations Championship, pokonując w finale gospodarzy imprezy, ekipę

Premiera gry NiGHTS: Journey of Dreams przesunięta na przyszły rok?
Premiera gry NiGHTS: Journey of Dreams przesunięta na przyszły rok?

Metatron, 29 sierpnia 2007, 15:42

NiGHTS: Journey of Dreams to gra, na którą czekają posiadacze Wii pamiętający jeszcze czasy konsoli Saturn. Na nią bowiem wydana została pierwsza część wspomnianej produkcji. Niestety wygląda na to, że będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ premiera została przełożona z jesieni bieżącego roku na pierwszy kwartał przyszłego.

Deweloperzy z Valve nie mogą grać w Bioshocka

Metatron, 29 sierpnia 2007, 15:24

Podczas gdy fani strzelanin FPP ostatnie dni spędzają nad Bioshockiem, który niemal we wszystkich mediach otrzymuje bardzo wysokie noty, twórcy innej popularnej strzelaniny przedstawionej w perspektywie pierwszej osoby, pracownicy firmy Valve, nie mogą nacieszyć się wspomnianą produkcją, a to dlatego, że dostali zakaz zbliżania się do niej zanim nie ukończą Half-Life 2: The Orange Box.

NCsoft chce wydać nawet cztery gry na PS3

Vercetti, 29 sierpnia 2007, 14:47

Na konferencji prasowej Sony, przeprowadzonej w ramach tegorocznych targów E3 Media & Business Summit, japoński koncern poinformował m.in. o tym, że udało mu się nawiązać współpracę z koreańskim zespołem NCsoft, firmą znaną szczególnie ze swego dorobku w segmencie gier MMO. Rezultatem powyższej kooperacji miało być powstanie kilku gier sieciowych, stworzonych wyłącznie z myślą o konsoli PlayStatio

Film Castlevania bez scenariusza Paula Andersona

Metatron, 29 sierpnia 2007, 13:56

Wygląda na to, że Paul W. S. Anderson (m.in. Resident Evil, Mortal Kombat) nie tylko nie będzie reżyserem filmu Castlevania, ale również nie napisze do niego scenariusza. Ten bowiem, jak donosi filmowy serwis internetowy Bloody Disgusting, będzie przepisany całkowicie od początku przez kogoś innego.

Pierwsze szczegóły na temat gry Sam & Max: Season 2
Pierwsze szczegóły na temat gry Sam & Max: Season 2

Metatron, 29 sierpnia 2007, 13:43

O tym, że Sam i Max, dwójka szalonych, przesympatycznych detektywów powróci, wiadomo było już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz twórcy gry, Telltale Games, postanowili zaprezentować nam trailer sezonu drugiego oraz podać garść informacji na temat tego, czego można się po nim oczekiwać.

Ujawniono datę europejskiej premiery gry Eternal Sonata
Ujawniono datę europejskiej premiery gry Eternal Sonata

Vercetti, 29 sierpnia 2007, 13:40

Lubujący się w twórczości Fryderyka Chopina melomani już wkrótce będą mogli zasiąść przed ekranami swoich telewizorów i sprawdzić, co mają im do zaproponowania twórcy gry Eternal Sonata. Firma Namco Bandai ujawniła, że traktująca o przygodach polskiego kompozytora mieszanka akcji i RPG ukaże się na Starym Kontynencie 19 października 2007.

Wyniki ankiety: gry typu casual wzmacniają więzy rodzinne

Metatron, 29 sierpnia 2007, 12:39

Gry typu casual nie tylko pomagają zabić czas i dostarczają rozrywki, są także świetnym środkiem do tego, żeby zbliżyć do siebie rodzinę, przełamać barierę pokoleniową i nawiązać kontakt pomiędzy rodzicami i dziećmi czy też dziadkami i wnukami. Tego przynajmniej dowodzą wyniki ankiety przeprowadzonej przez popularny serwis dla tzw. casual gamers, PopCap.

Targi Games Convention Asia już w przyszłym tygodniu

Metatron, 29 sierpnia 2007, 12:31

Europejskie targi Games Convention mamy już za sobą. Jednak już za tydzień rozpocznie się inna impreza pod tą samą nazwą. Jej miejscem będzie Singapur, a odwiedzający ją wystawcy skoncentrują się na azjatyckim rynku.

Zapowiedziano Zeno Clash - nową grę na silniku Source
Zapowiedziano Zeno Clash - nową grę na silniku Source

Metatron, 29 sierpnia 2007, 12:26

Nowopowstałe, usytuowane w Santiago (Chile) studio deweloperskie ACE Team zapowiedziało Zeno Clash – osadzoną w świecie fantasy brutalną grę akcji z licznymi elementami bijatyki. Co ciekawe, produkcja będzie przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł powstaje przy użyciu Source Engine – silnika graficznego firmy Valve.

Koncert muzyki z gier na London Games Festival

Metatron, 29 sierpnia 2007, 12:18

Europejscy fani muzyki z gier nie muszą czekać na kolejne Games Convention, by móc udać się na koncert. Jak się bowiem okazało, podobną atrakcję przygotowują organizatorzy London Games Festival, który rozpocznie się 22 października.

Codemasters przedłuża umowę z firmą reklamową IGA Worldwide
Codemasters przedłuża umowę z firmą reklamową IGA Worldwide

Vercetti, 29 sierpnia 2007, 12:00

Przed rokiem informowaliśmy Was, że brytyjska korporacja Codemasters zawarła umowę ze znaną w branży reklamowej firmą IGA Worldwide, aby przy jej pomocy odpłatnie promować najrozmaitsze produkty w wydawanych przez siebie tytułach. Współpraca pomiędzy przedsiębiorstwami układała się na tyle dobrze, że wczoraj obie spółki zdecydowały się przedłużyć obowiązujące je przymierze o kolejne trzy lata.

GOL na GC 2007: Terrorist Takedown 2
GOL na GC 2007: Terrorist Takedown 2

Michał Bobrowski, 29 sierpnia 2007, 11:48

Na liście moich lipskich spotkań znalazła się również wizyta na stoisku City Interactive. Warszawska spółka w trakcie zakończonych targów Games Convention prezentowała przede wszystkim trzy tytuły - Battlestrike: Force of Resistance, Art of Murder: FBI Confidential oraz Terrorist Takedown 2.

Nie będzie dema gry Unreal Tournament III na PlayStation 3
Nie będzie dema gry Unreal Tournament III na PlayStation 3

Krystian Smoszna, 29 sierpnia 2007, 10:17

Użytkownicy konsol PlayStation 3 nie zobaczą dema gry Unreal Tournament III przed jej listopadową premierą – zapowiedział Mark Rein z firmy Epic Games w rozmowie z redaktorem serwisu Eurogamer. Twórcy programu nie mają czasu i środków na przygotowanie wersji pokazowej.

Poradnik: Blue Dragon

Redakcja GRYOnline.pl, 29 sierpnia 2007, 09:40

Witaj w poradniku do Blue Dragona. Przygotowaliśmy dla ciebie kompletną solucję do gry, wraz z poradami odnośnie treningu postaci, listą Achivementów oraz zestawienem wszystkich sekretów. Jeśli chcesz, by pierwszy prawdziwy jRPG na X360 nie miał przed tobą żadnych tajemnic, dobrze trafiłeś.

Borderlands będzie działać na Xboksach 360 w wersji Core
Borderlands będzie działać na Xboksach 360 w wersji Core

Krystian Smoszna, 29 sierpnia 2007, 09:15

Randy Pitchford – prezes firmy Gearbox Software – pomylił się mówiąc, że najnowszy produkt studia o nazwie Borderlands, będzie potrzebować do działania twardego dysku. Wiadomość ta wprowadziła w zakłopotanie użytkowników konsoli Xbox 360 w wersji Core, która nie dysponuje takim urządzeniem.

Twórcy cyklu Samorost tworzą grę Machinarium
Twórcy cyklu Samorost tworzą grę Machinarium

Krystian Smoszna, 29 sierpnia 2007, 07:59

Dzięki pieniądzom zarobionym na sprzedaży drugiej odsłony cyklu Samorost, czeska firma Amanita Design jest w stanie sama sfinansować swój nowy produkt – grę o nazwie Machinarium, która na rynku elektronicznej rozrywki powinna zadebiutować w drugiej połowie przyszłego roku.

Arkane Studios pracuje nad tajemniczą grą

Krystian Smoszna, 29 sierpnia 2007, 07:32

Wygląda na to, że francuska firma Arkane Studios (znana z takich gier Arx Fatalis i Dark Messiah of Might and Magic) nie tylko tworzy produkt o nazwie The Crossing, ale opracowuje równolegle jeszcze jeden projekt.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (29/08/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (29/08/07)

Krystian Smoszna, 29 sierpnia 2007, 06:43

Produkt firm 2K Boston i 2K Australia potrzebował dwóch dni, aby pokonać wszystkich konkurentów i zająć pierwsze miejsce w najnowszym notowaniu brytyjskiego rankingu bestsellerów. W tygodniu zakończonym 25-ego sierpnia wyższość tego programu musiała uznać m.in. gra Transformers: The Game, która stawce przewodziła przez 21 dni.