Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2007, 16:04

autor: Vercetti

Reprezentacja Polski w grze Counter-Strike zwycięża w finale European Nations Championship

Minione targi Games Convention były nie tylko okazją do zaprezentowania przez międzynarodowe koncerny swoich sztandarowych produktów, lecz stanowiły również arenę zmagań dla zawodowych graczy, w tym także reprezentantów naszego kraju. Miło nam zatem poinformować, że polska drużyna Counter-Strike’a zwyciężyła w rozgrywkach European Nations Championship, pokonując w finale gospodarzy imprezy, ekipę

Minione targi Games Convention były nie tylko okazją do zaprezentowania przez międzynarodowe koncerny swoich sztandarowych produktów, lecz stanowiły również arenę zmagań dla zawodowych graczy, w tym także reprezentantów naszego kraju. Miło nam zatem poinformować, że polska drużyna Counter-Strike’a zwyciężyła w rozgrywkach European Nations Championship, pokonując w finale gospodarzy imprezy, ekipę Niemiec, wynikiem 16:4.

Reprezentacja Polski w grze Counter-Strike zwycięża w finale European Nations Championship - ilustracja #1

Oprócz zdobycia prestiżowego tytułu Mistrzów Europy nasi rodacy zainkasowali również nagrodę pieniężną w wysokości 15 tysięcy euro. Co więcej, sukces CS-owej sceny nie był jedynym osiągnięciem Polaków w Lipsku, bo organizatorzy imprezy obdarowali przedstawicieli rodzimego gamingu także pięcioma (na jedenaście możliwych) innymi wyróżnieniami - statuetkami eSports Award. Reprezentanci nadwiślańskiego państwa zasłużyli na uznanie w następujących kategoriach:

  • Odkrycie roku: Maciej 'av3k' Krzykowski
  • Najlepszy gracz Counter-Strike: Filip 'Neo' Kubski
  • Najlepszy dziennikarz sceny: Michał 'carmac' Blicharz
  • Najlepszy gracz roku: Filip 'Neo' Kubski
  • Najlepszy zespół roku: PGSPokerstrategy

Liczymy, że to nie koniec doskonałej postawy Polaków w walce o europejskie trofea. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w promowaniu naszego kraju.