Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 sierpnia 2007

Wersja demonstracyjna NHL 08 już w ofercie Xbox Live Marketplace

Jiker, 30 sierpnia 2007, 23:54

Zbliża się gorący okres dla wszystkich fanów sportowych serii prosto ze stajni EA Sports. Nie dziwi więc istny zalew usługi Xbox Live Marketplace wersjami demonstracyjnymi, będącymi próbkami najważniejszych z nich. Po Madden NFL 08 i Tiger Woods PGA Tour 08 przyszła pora na demo najnowszej odsłony cyklu NHL.

Zaktualizowany europejski line-up Nintendo

Metatron, 30 sierpnia 2007, 19:46

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o europejskim planie wydawniczym Nintendo. Jak się okazało, podana wtedy lista nie była kompletna. Po jej aktualizacji okazało się, że mieszkający na Starym Kontynencie użytkownicy Wii i NDS będą mogli do końca tego roku przebierać w nowościach.

Demo Call of Juarez na Xbox LIVE
Demo Call of Juarez na Xbox LIVE

Metatron, 30 sierpnia 2007, 19:21

Już od wczoraj posiadacze X360 mogą pobierać z serwisu Xbox LIVE demo gry Call of Juarez. Przypominamy, że twórcami wspomnianej produkcji są Polacy z wrocławskiego Techlandu. Co ciekawe, w tym wypadku nie mieliśmy do czynienia ze zwyczajowym wypuszczaniem dema w jakiś czas przed premierą produktu. Pełna wersja jest już bowiem w sklepach od końca czerwca – ale lepiej późno niż wcale.

Gry firmy Dreamcatcher w systemie elektronicznej dystrybucji TotalGaming

Vercetti, 30 sierpnia 2007, 16:10

Zespół Stardock Entertainment, właściciel serwisu TotalGaming.net poinformował, że zawarł umowę partnerską z korporacją wydawniczą Dreamcatcher Interactive. Dzięki podpisanemu porozumieniu sztandarowe produkty drugiej z firm już wkrótce doczekają się dystrybucji nie tylko w formie tradycyjnych, sklepowych pudełek, ale także za pośrednictwem wygodniejszego dla wielu klientów kanału sieciowego.

Logitech stworzy kontroler dedykowany konsoli Nintendo Wii

Jiker, 30 sierpnia 2007, 15:21

Serwis GameIndustry.biz donosi, że firma Logitech, popularny producent sprzętu komputerowego i konsolowego, zaanonsuje już niedługo specjalny zestaw kontrolerów przeznaczonych dla konsoli Nintendo Wii. Mają one pełnić rolę alternatywy dla jedynego w swoim rodzaju Wiimote’a.

Gra Pirate’s Revenge zmienia nazwę
Gra Pirate’s Revenge zmienia nazwę

Vercetti, 30 sierpnia 2007, 14:40

Zaanonsowana przed miesiącem gra akcji od studia Fireglow Games ukaże się na rynku pod zmienionym tytułem. Wywodzący się z Cypru autorzy Pirate’s Revenge postanowili dokonać modyfikacji w nazwie swego projektu i po niedługich naradach nadali mu nowe, bardziej intrygujące miano.

Wii najszybciej sprzedającą się konsolą stacjonarną w historii brytyjskiego rynku gier

Jiker, 30 sierpnia 2007, 14:31

Brytyjska agencja Chart Track poinformowała, że platforma Nintendo Wii przekroczyła granicę miliona egzemplarzy sprzedanych na terenie Wielkiej Brytanii. Osiągnęła tym samym status najszybciej sprzedającej się konsoli stacjonarnej w historii tamtejszego rynku gier video.

Współpraca między Valve a EA będzie kontynuowana

Elrond, 30 sierpnia 2007, 14:07

Słowa takie padły z ust Gabe Newella, szefa firmy Valve, który stwierdził, iż po ukazaniu się na rynku Half-Life 2: The Orange Box (wydawcą jest właśnie Electronic Art), nie ma żadnych przeciwwskazań do kontynuowania dość dobrze układającej się współpracy pomiędzy tymi dwoma korporacjami.

Wytwórnia CP Productions wyprodukuje film oparty na grze Joust
Wytwórnia CP Productions wyprodukuje film oparty na grze Joust

Jiker, 30 sierpnia 2007, 14:06

Filmy powstające na podstawie gier komputerowych z reguły nie zasługują na miano klasyków gatunku. Powstanie wyspecjalizowanej wytwórni filmowej CP Productions z pewnością nie wpłynie na poprawę aktualnej sytuacji. Może się jednak przyczynić do zdecydowanego wzrostu liczby tego typu adaptacji.

Camelot Software pracuje nad grą Wii Love Golf

Vercetti, 30 sierpnia 2007, 13:45

Jak donosi magazyn Weekly Famitsu, grupa Camelot Software – firma odpowiedzialna za takie projekty, jak Hot Shots Golf, Mario Tennis oraz Mario Golf – pracuje już nad kolejnym tytułem o tematyce sportowej. Mowa tu o grze Wii Love Golf, która, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona będzie dla posiadaczy next-gena Nintendo.

Kamera GOL-a na GC 2007: Starcraft II
Kamera GOL-a na GC 2007: Starcraft II

eLKaeR, 30 sierpnia 2007, 13:44

Entuzjaści gatunku RTS czekają teraz niecierpliwie na ukończenie przez Blizzard Entertainment drugiej części kultowego Starcrafta. Na minionych targach Games Convention 2007 udało się nam porozmawiać z sympatycznym duetem pracowników owej firmy, zaangażowanym w developing sequela wojny pomiędzy Terranami, Zegrami i Protossami. Była przy tym nasza kamera.

Data premiery EA Playground ustalona
Data premiery EA Playground ustalona

Vercetti, 30 sierpnia 2007, 12:45

Dedykowany w szczególności wielbicielom gatunku casual projekt Electronic Arts trafi na rynek już jesienią. EA Playground, czyli solidna konkurencja dla takich tytułów, jak Wii Sports czy Mario Party, ukaże się w Stanach Zjednoczonych 23 października. Dziesięć dni później zadebiutuje w Europie.

Kontynuacja LocoRoco we wrześniu w Japonii

Metatron, 30 sierpnia 2007, 12:20

O tym, że kontynuacja LocoRoco trafi na konsolę PS3, wiemy już od jakiegoś czasu. Wiadomo było, że gra pojawi się jako tytuł do pobrania z PlayStation Network i że prace nad nią są bardzo zaawansowane. Obecnie znamy już datę premiery, niestety japońskiej. W dalszym ciągu nie wiadomo, kiedy gra będzie dostępna dla amerykańskich i europejskich graczy.

Rząd USA wspiera produkcję gry, mającej uchronić Amerykanów przed skutkami m.in. ataków terrorystycznych

Jiker, 30 sierpnia 2007, 12:15

Gry tworzone przez amerykański rząd lub tez tamtejszą armię nie są niczym nowym ani też zaskakującym – wystarczy wspomnieć przypadek cyklu America’s Army. Nie powinna nas zatem dziwić informacja przekazana przez internetową gałąź koncernu medialnego ABC, która donosi, że w produkcji znajduje się kolejny program, za którego powstanie odpowiedzialne są w dużej mierze osoby rządzące.

Poradnik: Mortyr III: Akcje Dywersyjne

Redakcja GRYOnline.pl, 30 sierpnia 2007, 12:05

Mortyr III: Akcje Dywersyjne sprawia Ci problemy? Nie potrafisz sobie poradzić z jakimś fragmentem? Niezidentyfikowany przeciwnik wciąż Cię zabija i musisz zaczynać zabawę od ostatniego punktu zapisu? W takim razie ten poradnik jest dla Ciebie!

Jak aktualnie prezentuje się serwis Home?
Jak aktualnie prezentuje się serwis Home?

Metatron, 30 sierpnia 2007, 11:57

Home – społecznościowy serwis dla użytkowników PlayStation 3 – powinien wystartować za nieco ponad miesiąc. Aktualnie wciąż trwają beta testy. Wortal IGN przeprowadził wywiad z jedną z osób biorących w nich udział, dzięki czemu możemy dowiedzieć się co nieco na temat postępów prac nad projektem.

Eidos pracuje nad pozycją RPG przeznaczoną dla konsoli Nintendo Wii

Jiker, 30 sierpnia 2007, 11:47

Koncern Eidos ujawnił pierwsze informacje na temat swojej najnowszej pozycji przeznaczonej dla konsoli Nintendo Wii. Monster Lab, bo takim tytułem została ona obdarzona, będzie produkcją należącą do gatunku gier fabularnych, wzorowaną na kultowym cyklu Pokemon.

Halo 3 oficjalnie w złocie!
Halo 3 oficjalnie w złocie!

Metatron, 30 sierpnia 2007, 11:42

To, co nieoficjalnie było wiadomo od kilku dni, zostało potwierdzone przez Microsoft – Halo 3 osiągnęło status „złoty” i trafiło do tłoczni. W amerykańskich sklepach gra pojawi się 25 września. Europejczycy będą musieli poczekać na nią dzień dłużej.

Crysis grywalny nawet na czteroletnim komputerze?
Crysis grywalny nawet na czteroletnim komputerze?

Vercetti, 30 sierpnia 2007, 11:18

Szum medialny wokół fotorealistycznej oprawy graficznej Crysisa każe zastanowić się, jakiego sprzętu będzie wymagał on do prawidłowego działania. Jakkolwiek wyświetlenie wszystkich wodotrysków zawartych w projekcie studia Crytek będzie wiązało się zapewne z zakupem drogiego, high-endowego komputera, możliwe, że uruchomienie nadchodzącego FPS-a na starszej maszynie nie nastręczy aż tak wielkich pro

Zagraj w Red Orchestra: Ostfront 41-45 za darmo!
Zagraj w Red Orchestra: Ostfront 41-45 za darmo!

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2007, 10:40

Firma Tripwire Interactive po raz kolejny zachęca posiadaczy „blaszaków” do zapoznania się z grą Red Orchestra: Ostfront 41-45. Czyni to w sposób najprostszy z możliwych, oferując użytkownikom systemu elektronicznej dystrybucji Steam możliwość przetestowania programu za darmo.

Soundtrack z Wing Commandera do kupienia
Soundtrack z Wing Commandera do kupienia

Elrond, 30 sierpnia 2007, 10:20

Dość ciekawą niespodziankę dla graczy przygotowała witryna Amie Street. Otóż oferuje ona możliwość kupna soundtracku z gry ... Wing Commander! Młodzi stażem gracze mogą jej nie kojarzyć, jednak „staruszkom” z pewnością zakręci się łza w oku na wspomnienie produkcji firmy Origin. Produkcji, która prawie 17 lat temu zrewolucjonizowała gatunek symulatorów kosmicznych.

Biała edycja PS2 ukaże się w Ameryce razem z grą SingStar
Biała edycja PS2 ukaże się w Ameryce razem z grą SingStar

Vercetti, 30 sierpnia 2007, 10:19

Koncern Sony Computer Entertainment America podał do wiadomości, że wzorem swych japońskich i europejskich kolegów mieszkańcy Stanów Zjednoczonych oraz Kanady również dostaną w swe ręce białą edycję konsoli PlayStation 2. Sprzęt w nowej wersji kolorystycznej trafi do sprzedaży w listopadzie.

Manhunt 2 w Wielkiej Brytanii nadal pod dużym znakiem zapytania
Manhunt 2 w Wielkiej Brytanii nadal pod dużym znakiem zapytania

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2007, 09:50

Wciąż nie wiadomo jak organizacja BBFC – zajmująca się przydzielaniem kategorii wiekowych grom komputerowym i filmom – odniesie się do zmodyfikowanej przez firmę Rockstar Games gry Manhunt 2. Stawka jest wysoka, bo chodzi o możliwość wydania tego programu na terenie Wielkiej Brytanii.

Need for Speed: ProStreet zadebiutuje zgodnie z planem
Need for Speed: ProStreet zadebiutuje zgodnie z planem

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2007, 09:12

Nie będzie opóźnienia w premierze najnowszej odsłony cyklu Need for Speed. Koncern Electronic Arts potwierdził wczoraj, że produkt noszący podtytuł ProStreet zadebiutuje w sklepach zgodnie z planem, czyli ostatniego dnia października bieżącego roku.

Firma Infinity Ward ujawniła projekt okładki gry Call of Duty 4: Modern Warfare
Firma Infinity Ward ujawniła projekt okładki gry Call of Duty 4: Modern Warfare

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2007, 08:27

Autorzy gry Call of Duty 4: Modern Warfare zaprezentowali wczoraj projekt okładki, który zwyciężył w specjalnym konkursie zorganizowanym miesiąc temu przez firmę Infinity Ward.