Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2007, 15:21

autor: Jiker

Logitech stworzy kontroler dedykowany konsoli Nintendo Wii

Serwis GameIndustry.biz donosi, że firma Logitech, popularny producent sprzętu komputerowego i konsolowego, zaanonsuje już niedługo specjalny zestaw kontrolerów przeznaczonych dla konsoli Nintendo Wii. Mają one pełnić rolę alternatywy dla jedynego w swoim rodzaju Wiimote’a.

Serwis GamesIndustry.biz donosi, że firma Logitech, popularny producent sprzętu komputerowego i konsolowego, zaanonsuje już niedługo specjalny zestaw kontrolerów przeznaczonych dla konsoli Nintendo Wii. Mają one pełnić rolę alternatywy dla jedynego w swoim rodzaju Wiimote’a.

W rozmowie z dziennikarzami wymienionej wyżej strony Chris Spearing, szef firmy Logitech na Wielką Brytanię i Irlandię, wyjawił, że jeszcze w tym roku wprowadzi ona do sprzedaży jeden produkt przeznaczony dla posiadaczy konsoli Nintendo Wii. Być może zostanie on wyposażony w funkcje, które z różnych przyczyn nie mogły działać jednocześnie w padach przeznaczonych dla konsoli PlayStation 3. „Sensory ruchu w padach Six Axis i Wiimote wprowadziły gry na nowy poziom realizmu. W przypadku naszego kontrolera będziemy chcieli połączyć najlepsze cechy obu tych produktów”, powiedział Spearing.

Spearing stwierdził również, że choć kontrolery pokroju Wiimote’a są bardzo rewolucyjne, to można w ich przypadku pokusić się jeszcze o różnego rodzaju elementy poprawiające ich funkcjonowanie. W jaki sposób? Przekonamy się o tym zapewne w momencie oficjalnej prezentacji nowego produktu firmy Logitech.