Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 sierpnia 2007

Warhammer Online na kartach powieści
Warhammer Online na kartach powieści

Marek Grochowski, 31 sierpnia 2007, 19:20

Brytyjskie przedsiębiorstwo Games Workshop, producent figurkowej wersji popularnego Warhammera ujawnił, że w przyszłym roku na rynku wydawniczym zagoszczą książki oparte na najnowszej pozycji studia EA Mythic, grze Warhammer Online: Age of Reckoning. Powieści, których akcja toczyć się będzie w znanym uniwersum fantasy, trafią do sprzedaży dzięki firmie Black Library Publishing.

EA uruchamia nowe Centrum Pomocy Technicznej

Marek Grochowski, 31 sierpnia 2007, 18:55

Koncern Electronic Arts poinformował, że z myślą o swych klientach z państw Europy Środkowej i Wschodniej uruchomił niedawno nowe Centrum Pomocy Technicznej. Umiejscowiona w Pradze instytucja ma służyć rzetelnymi poradami zarówno odbiorcom z Polski, jak i Czech, Słowacji, Węgier oraz Rosji.

Family Guy już wkrótce w ofercie Video Marketplace
Family Guy już wkrótce w ofercie Video Marketplace

Piotr Doroń, 31 sierpnia 2007, 15:37

Serial animowany Family Guy kultu Simpsonsów nie przebił. Co więcej, nie przypadł do gustu telewidzom z wielu krajów, którym zwyczajnie nie spodobała się sposób prowadzenia akcji oraz humor zaproponowany przez Setha MacFarlane’a. Być może część z nich przekona się do niego, gdy zapozna się z perypetiami rodziny Petera Griffina w trybie 720p.

Zarób pieniądze grając w sieciową strzelaninę
Zarób pieniądze grając w sieciową strzelaninę

Piotr Doroń, 31 sierpnia 2007, 15:01

Każdy z Was marzył zapewne o tym, aby pozyskiwane w grach czeki bądź też znajdywane w zakamarkach dolary trafiały bezpośrednio do Waszej kieszeni. Okazuje się, że naprzeciw tym oczekiwaniom zdecydowała się wyjść londyńska firma Kwari. Postanowiła ona wyprodukować sieciową strzelaninę, w której zabijanie przeciwników może się okazać źródłem niezłego dochodu.

Big Huge Games pracuje nad grą na Wii

Rafał Skierski, 31 sierpnia 2007, 14:24

Studio Big Huge Games, znane najbardziej z PC-owej gry strategicznej Rise of Nations, dało do zrozumienia, że pracuje nad nowym tytułem dedykowanym najnowszej konsoli Nintendo. Póki co nie znamy jeszcze szczegółów na jego temat.

Service Pack 1 do systemu Windows Vista w przyszłym roku

Marek Grochowski, 31 sierpnia 2007, 14:15

Prócz zaoferowania użytkownikom kolejnych możliwości realizowania swoich pomysłów nowy system operacyjny Microsoftu przyniósł ze sobą również wiele technicznych niedociągnięć. Ich eliminacją ma zająć się zbiór poprawek o nazwie Service Pack 1, który – jak potwierdził koncern Billa Gatesa – zostanie opublikowany w sieci w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Fatal Fury Special i Cyberball 2072 już w środę w ofercie Xbox Live Arcade
Fatal Fury Special i Cyberball 2072 już w środę w ofercie Xbox Live Arcade

Piotr Doroń, 31 sierpnia 2007, 13:54

Najbliższa niedziela i poniedziałek upłyną pod znakiem niespodzianki przygotowanej przez Microsoft dla posiadaczy konsoli Xbox 360. Mamy oczywiście na myśli czasową obniżkę ceny czterech tytułów wchodzących w skład oferty usługi Xbox Live Arcade. Już w środę będą oni natomiast mogli zaopatrzyć się w kolejne dwie nowe pozycje, które zostaną wydane w owym systemie e-dystrybucji.

Microsoft zaprezentuje nowe gry na Tokio Game Show?

Rafał Skierski, 31 sierpnia 2007, 13:31

Impreza Games Convention w Lipsku nie przyniosła większych niespodzianek jeśli chodzi o gry na Xboxa 360. Prezentowano tytuły znane już z ubiegłych tygodni. Wygląda jednak na to, że gigant z Redmond może coś szykować na zbliżające się wielkimi krokami (koniec września) japońskie targi Tokio Game Show.

Jak prezentują się nowe wersje odtwarzacza Zune?

Marek Grochowski, 31 sierpnia 2007, 13:15

O tym, że Microsoft pracuje nad kolejnymi wersjami swego multimedialnego odtwarzacza, wiadomo było już od kilku miesięcy. Zachodnie źródła podawały, że gigant z Redmond ma w planach wydanie dwóch edycji przenośnego urządzenia – Zune’a 2 z dyskiem o pojemności 80 GB, a także miniaturowego Zune’a Flash w wariancie cztero- i ośmiogigabajtowym. Nigdy jednak informacje te nie zostały poparte materiałam

Wielkie koncerny nie czekają na rozpoczęcie targów Tokyo Game Show

Piotr Doroń, 31 sierpnia 2007, 13:05

Niemiecki serwis GameFront.de donosi, że wielcy gracze rynku elektronicznej rozrywki nie będą czekać z ujawnieniem swych najsmakowitszych kąsków aż do 20 września, czyli do dnia rozpoczęcia targów Tokyo Game Show 2007. Nintendo, Microsoft, Sony, Capcom oraz Sega zdecydowały się bowiem na zorganizowanie własnych mini-imprez, które zostaną przeprowadzone w przeciągu najbliższych trzech tygodni.

Moto GP ’07 na sklepowych półkach
Moto GP ’07 na sklepowych półkach

Rafał Skierski, 31 sierpnia 2007, 12:54

THQ Inc. poinformowała, że Moto GP ’07, najnowsza część słynnych wyścigów motocykli, jest już dostępna w wersji na konsolę Xbox 360. Tytuł jest w pełni licencjonowany, a więc wszystkie tory, nazwiska kierowców, czy rozkład wyścigów odwzorowano zgodnie z tegorocznym sezonem Moto GP.

Zielone światło dla Manhunta 2 w Holandii

Artur Falkowski, 31 sierpnia 2007, 12:49

Manhunt 2 do tej pory ma wilczy bilet w Wielkiej Brytanii. Po wprowadzeniu przez Rockstar pewnych nieujawnionych modyfikacji, został zaakceptowany przez amerykańską organizację ESRB i w takiej wersji czeka na premierę. Jedynym krajem, który nie widział powodów do zakazywania sprzedaży gry na swoim terytorium, okazała się Holandia.

Cztery gry z Xbox LIVE Arcade o połowę taniej

Artur Falkowski, 31 sierpnia 2007, 12:36

Microsoft przygotował niespodziankę dla posiadaczy X360. Otóż przez najbliższą niedzielę i poniedziałek będzie można nabyć wybrane gry z oferty Xbox LIVE Arcade po niższej o połowę cenie. Akcja rozpocznie się w niedzielę o 2:00 rano, a zakończy w poniedziałek o 1:59.

THQ zapowiada Wormsy na Wii

Artur Falkowski, 31 sierpnia 2007, 12:22

Firma THQ zapowiedziała kolejną część Wormsów. Tym razem wojowniczymi robaczkami pogramy na konsoli Wii. Deweloperzy z Team17 obiecują, że w tej odsłonie serii doczekamy się wielu zmian. Akcja gry zostanie osadzona w sceneriach znanych z filmów s-f, odwiedzimy sześć planet i weźmiemy udział w licznych mini-gierkach.

Skończyły się 60 GB-owe PlayStation 3 w SCEA
Skończyły się 60 GB-owe PlayStation 3 w SCEA

Rafał Skierski, 31 sierpnia 2007, 12:06

Dave Karraker, prezes Sony Computer Entertainment America, oznajmił w wywiadzie dla serwisu GamePro, iż konsol PlayStation 3 w wersji z 60 GB-owym dyskiem twardym nie ma już w magazynach firmy. Oznacza to, że jeśli sklepy pozbędą się wszystkich swoich zapasów, jedynym egzemplarzem PS3 dostępnym na amerykańskim rynku pozostanie ten z 80 GB-owym HDD.

Mass Effect 23 listopada w Europie
Mass Effect 23 listopada w Europie

Artur Falkowski, 31 sierpnia 2007, 10:57

Mass Effect to od dawna wyczekiwana przez posiadaczy X360 produkcja. Dzieło ekipy BioWare, odpowiedzialnej za takie gry, jak choćby Star Wars: Knights of the Old Republic czy Jade Empire miało ukazać się już na początku tego roku. Niestety data premiery została przesunięta. Podczas E3 dowiedzieliśmy się, że na listopad. Teraz poznaliśmy dokładny termin.

Stuntman: Ignition już w sklepach
Stuntman: Ignition już w sklepach

Rafał Skierski, 31 sierpnia 2007, 10:47

Firma THQ poinformowała, że Stuntman: Ignition, tytuł stworzony przez studio Paradigm Entertainment dla PlayStation 2, PlayStation 3 oraz Xboxa 360, właśnie zadebiutował na sklepowych półkach całego świata. Po raz drugi możemy się więc wcielić w rolę filmowego kaskadera.

Nowa wersja demonstracyjna gry Timeshift w ofercie Xbox Live Marketplace

Piotr Doroń, 31 sierpnia 2007, 10:23

Testy wersji demonstracyjnej NHL 08 jeszcze się na dobre nie rozpoczęły, a tymczasem Microsoft, wspólnie z Vivendi Games, przygotował dla nas kolejną atrakcję w postaci nowej, zapowiadanej od lipca próbki zmodyfikowanej edycji gry Timeshift. Trafiła ona do oferty Xbox Live Marketplace o północy (!) naszego czasu.

Enemy Territory: Quake Wars w złocie, informacje o polskiej premierze
Enemy Territory: Quake Wars w złocie, informacje o polskiej premierze

Artur Falkowski, 31 sierpnia 2007, 10:12

Gra, która jeszcze przed swoją premierą zdobyła piętnaście nagród i znajduje się wśród najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku, Enemy Territory: Quake Wars na PC, osiągnęła fazę złota i trafiła do tłoczni – poinformowały firmy id Software i Activision. W Europie i Australii będzie można ją nabyć 28 września, Amerykanie będą musieli poczekać nieco dłużej, bo do 2 października.

Najlepiej sprzedające się gry i konsole w Japonii (20-26 sierpnia)

Rafał Skierski, 31 sierpnia 2007, 10:09

Agencja Media Create opublikowała najnowsze zestawienie najlepiej sprzedających się gier i konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dominacja Nintendo dalej widoczna jest gołym okiem, ale tym razem to produkcja na PS2 uplasowała się na pierwszym miejscu najchętniej kupowanych tytułów.

Firma Retro Studios nie zamierza produkować kolejnych gier z serii Metroid

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2007, 09:59

Wraz z wydaniem trzeciej odsłony cyklu Metroid Prime, kilkuletnia przygoda amerykańskiej firmy Retro Studios z tą serią została zakończona. Zlokalizowane w Teksasie studio ma zamiar odpocząć od przygód nieustraszonej łowczyni nagród, Samus Aran.

Weź udział w otwartych beta-testach gry Kompania braci: Na linii frontu
Weź udział w otwartych beta-testach gry Kompania braci: Na linii frontu

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2007, 08:43

W połowie sierpnia informowaliśmy Was, że serwis FilePlanet oferuje swoim użytkownikom dostęp do wersji beta gry Kompania braci: Na linii frontu. Aby wziąć udział w wielkim testowaniu, trzeba było wykazać się posiadaniem płatnego abonamentu. Teraz tego wymogu nie ma, co oznacza, że produkt dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Amerykańskie sklepy sprzedają już grę Lair, Sony nie ma nic przeciwko
Amerykańskie sklepy sprzedają już grę Lair, Sony nie ma nic przeciwko

Krystian Smoszna, 31 sierpnia 2007, 08:14

Mimo że Lair oficjalnie zadebiutuje na rynku elektronicznej rozrywki w najbliższy wtorek, w Stanach Zjednoczonych już teraz można nabyć ten produkt za pośrednictwem niektórych sklepów sieci EBGames. Co ciekawe, amerykański oddział koncernu Sony Computer Entertainment nie widzi w tym nic złego.