Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2007, 10:12

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Enemy Territory: Quake Wars w złocie, informacje o polskiej premierze

Gra, która jeszcze przed swoją premierą zdobyła piętnaście nagród i znajduje się wśród najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku, Enemy Territory: Quake Wars na PC, osiągnęła fazę złota i trafiła do tłoczni – poinformowały firmy id Software i Activision. W Europie i Australii będzie można ją nabyć 28 września, Amerykanie będą musieli poczekać nieco dłużej, bo do 2 października.

Gra, która jeszcze przed swoją premierą zdobyła ponad piętnaście nagród i znajduje się wśród najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku, Enemy Territory: Quake Wars na PC, osiągnęła fazę złota i trafiła do tłoczni – poinformowały firmy id Software i Activision. W Europie i Australii będzie można ją nabyć 28 września, Amerykanie będą musieli poczekać nieco dłużej, bo do 2 października.

Enemy Territory: Quake Wars w złocie, informacje o polskiej premierze - ilustracja #1

Przypominamy, że ET: Quake Wars pozwoli nam uczestniczyć w pierwszej inwazji Stroggów na Ziemię, czyli wydarzeniach dziejących się przed tymi przedstawionymi w Quake II. Gracze będą mogli stanąć po jednej ze stron konfliktu, wcielając się albo w obrońców naszej planety, siły Global Defense Force, albo w bezlitosnych najeźdźców, wspomnianych już Stroggów. Rozgrywka nastawiona będzie głównie na tryb multiplayer i działanie drużynowe, ale będziemy mieli również możliwość grania offline; w takim przypadku naszymi kompanami pokieruje AI. Dodajmy do tego efektowne starcia na rozległej przestrzeni, rozbudowany arsenał broni oraz możliwość korzystania z pojazdów, a otrzymamy pełny obraz tego, czym jest ET: Quake Wars.

Wersja na PC powstawała w londyńskim studiu Splash Damage, które ma już na swoim koncie grę Wolfenstein: Enemy Territory. Aktualnie nad edycjami na konsole nowej generacji pracują jeszcze dwie inne firmy. Wersję na PS3 tworzy Z-Axis, a na X360 Nerve Software. Posiadacze konsol będą musieli jednak jeszcze nieco poczekać, zanim będą mogli zagrać w ET: Quake Wars.

Enemy Territory: Quake Wars w złocie, informacje o polskiej premierze - ilustracja #2

W Polsce gra zostanie wydana przez firmę Cenega. Według zapewnień wydawcy, otrzymamy ją w pełni zlokalizowanej wersji w dniu światowej premiery. Udało się nam dowiedzieć, że cena ET: Quake Wars w naszym kraju wyniesie 99,90 zł. Jeżeli chodzi o zawartość pudełka z grą, Cenega poinformuje o niej w komunikatach prasowych.

Zainteresowanych tematem odsyłamy na łamy naszej encyklopedii. Zapraszamy również do zapoznania się z zapowiedzią i wrażeniami z beta testów.