Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2009, 10:55

autor: Jiker

Splash Damage zapowiada darmowe Quake Wars Online

Firma Splash Damage opublikowała na swojej stronie internetowej pierwszy zwiastun gry Quake Wars Online – nowej, darmowej wersji strzelaniny sieciowej Enemy Territory: Quake Wars. Póki co produkcja powstaje wyłącznie z myślą o rynku koreańskim, aczkolwiek z uwagi na podejmowany temat jej wydanie na Zachodzie jest całkiem prawdopodobne.

Firma Splash Damage opublikowała na swojej stronie internetowej pierwszy zwiastun gry Quake Wars Online – nowej, darmowej wersji strzelaniny sieciowej Enemy Territory: Quake Wars. Póki co produkcja powstaje wyłącznie z myślą o rynku koreańskim, aczkolwiek z uwagi na podejmowany temat jej wydanie na Zachodzie jest tylko kwestią czasu.

Splash Damage zapowiada darmowe Quake Wars Online - ilustracja #1

Produkcją Quake Wars Online zajmuje się południowokoreańskie studio deweloperskie Dragonfly, znane m.in. z marki Karma. Gra oferować będzie wszystkie najistotniejsze elementy wspomnianego Enemy Territory: Quake Wars – m.in. starcia pomiędzy GDF i Stroggami, oraz dostęp do wyszukanych typów broni i pojazdów. Produkcja będzie zapewne czerpać zyski z mikrotransakcji i reklam.

Dodatkowo na łamach oficjalnego, koreańskeigo serwisu internetowe Quake Wars Online producenci poinformowali, że gra weszła obecnie w fazę beta-testów. Weźmie w nich udział około 100 tysięcy osób. Zapisy będą kontynuowane do 28 grudnia. Wszystko wskazuje jednak na to, że są one przeznaczone wyłącznie dla Koreańczyków.

Oryginalne Enemy Territory: Quake Wars zostało wydane na rynku w wersji pecetowej we wrześniu 2007 roku (w Polsce od października). Dzieło ekipy Splash Damage – pracującej obecnie nad świetnie zapowiadającą się strzelaniną Brink – spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, aczkolwiek gracze, po początkowym entuzjazmie, poddali je rażącej krytyce. Obecnie w rozgrywce uczestniczy już niewielka liczba osób. Zapewne był to jeden z powodów decyzji o wydaniu gry w darmowej wersji na rynku koreańskim. W chwili obecnej czekamy na sygnały odnośnie udostępnienia gry graczom zamieszkującym Europę i Stany Zjednoczone.

W maju 2008 roku produkcja została przekonwertowana na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Według nieoficjalnych danych serwisu VGChartz.com Quake Wars sprzedało się na nich w około 700 tysiącach egzemplarzy.