Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2007, 14:47

autor: Vercetti

NCsoft chce wydać nawet cztery gry na PS3

Na konferencji prasowej Sony, przeprowadzonej w ramach tegorocznych targów E3 Media & Business Summit, japoński koncern poinformował m.in. o tym, że udało mu się nawiązać współpracę z koreańskim zespołem NCsoft, firmą znaną szczególnie ze swego dorobku w segmencie gier MMO. Rezultatem powyższej kooperacji miało być powstanie kilku gier sieciowych, stworzonych wyłącznie z myślą o konsoli PlayStatio

Na konferencji prasowej Sony, przeprowadzonej w ramach tegorocznych targów E3 Media & Business Summit, japoński koncern poinformował m.in. o tym, że udało mu się nawiązać współpracę z koreańskim zespołem NCsoft, firmą znaną szczególnie ze swego dorobku w segmencie gier MMO. Rezultatem powyższej kooperacji miało być powstanie kilku gier sieciowych, stworzonych wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 3.

Sprawa zawartego niedawno porozumienia została poruszona przez serwis GamesIndustry.biz w trakcie wywiadu z Geoffem Heathem, szefem europejskiego oddziału NCsoftu. Przedstawiciel firmy ujawnił, że w związku z developingiem gier na next-gena Sony jego zespół musi zmagać się z dość osobliwym kłopotem – zbytnim przepychem. Aktualnie spółka pracuje nad dziewięcioma dużymi projektami i nierealne jest zaadaptowanie ich wszystkich na potrzeby wyłącznie jednej platformy.

„Naszym problemem jest wyselekcjonowanie trzech lub czterech tytułów, które trafią na PS3 w pierwszej kolejności. (…) Nie ma tu limitu, żadnego minimum czy maksimum – chodzi jedynie o gry, które według nas i Sony będą najodpowiedniejsze. Niektóre z naszych produktów sprawdzą się też świetnie na PSP.”

Heath powiedział również, że jego zespół chciałby nakłonić do przesiadki na next-gena dotychczasowych użytkowników PC. Nie znaczy to wcale, że NCsoft zamierza zrezygnować z tworzenia gier na komputery osobiste – produkty, które ukażą się na PS3, w przyszłości powędrują zapewne także do posiadaczy blaszaków, jednak z powodu umowy na wyłączność dla sprzętu Sony nigdy nie zobaczymy ich na X360 oraz Wii.