Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2007, 16:08

autor: Metatron

NCsoft będzie tworzyć gry na PS3

Słowo „exclusive” niezwykle często padało z ust prowadzących konferencję Sony osób. Japoński producent zapowiedział sporo tytułów, które trafią wyłącznie na jego konsole. Poza konkretnymi grami udało mu się pozyskać dla siebie nawet firmę kojarzoną do tej pory z rynkiem komputerowych MMO, twórców Lineage oraz wydawców Guild Wars – koreański NCsoft.

Słowo „exclusive” niezwykle często padało z ust osób prowadzących tegoroczną konferencję Sony na E3. Japoński producent zapowiedział sporo tytułów, które trafią wyłącznie na jego konsole. Poza konkretnymi grami udało mu się pozyskać dla siebie nawet firmę kojarzoną do tej pory z rynkiem komputerowych MMO, twórców Lineage oraz wydawców Guild Wars – koreański NCsoft.

W trakcie konferencji powiedziano, że jeżeli chodzi o gry konsolowe, NCSoft będzie tworzyć/wydawać produkcje wyłącznie na PS3. Nie zostały jednak wyjawione żadne szczegóły dotyczące tej współpracy. Przedstawicielom mediów przekazano jedynie, że można spodziewać się zarówno opartych na znanych markach tytułów, jak i zupełnie nowych produkcji. Znając dotychczasowy dorobek NCsoft, możemy założyć, że posiadacze PS3 otrzymają grę MMO – gatunek dotąd niezbyt rozwijany na konsolach.