Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 lipca 2007

EMPiK - Top Lista nr 26
EMPiK - Top Lista nr 26

Metatron, 2 lipca 2007, 19:12

Poniedziałkowy wieczór jak zwykle poświęcamy na to, by przedstawić wam listę najchętniej kupowanych gier w EMPiK-u. Dostarczone nam zestawienia dotyczą produkcji wydanych na komputery PC oraz konsole PS2. Dane potrzebne do sporządzenia listy zostały zebrane w dniach 25 czerwca – 1 lipca w 90 salonach wspomnianej firmy.

Guild Wars: Eye of the North w sklepach od 31 sierpnia
Guild Wars: Eye of the North w sklepach od 31 sierpnia

Krystian Smoszna, 2 lipca 2007, 17:44

Znamy datę premiery kolejnej odsłony cyklu Guild Wars, która nosi tytuł Eye of the North. Produkt firmy ArenaNet, Inc. zadebiutuje równocześnie w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie ostatniego dnia sierpnia bieżącego roku.

Europejska premiera gry Guitar Hero III w październiku
Europejska premiera gry Guitar Hero III w październiku

Krystian Smoszna, 2 lipca 2007, 17:06

Niespełna cztery miesiące dzielą nas od premiery trzeciej odsłony cyklu Guitar Hero na Starym Kontynencie. Jeśli wierzyć doniesieniom holenderskiego magazynu InsideGamer, przygotowywany przez studio Neversoft Entertainment produkt, trafi do europejskich sklepów 28 października bieżącego roku.

Konkurs Tomb Raider: Anniversary - gra za friko! zakończony
Konkurs Tomb Raider: Anniversary - gra za friko! zakończony

Solnica, 2 lipca 2007, 15:22

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Tomb Raider: Anniversary. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby ukrywającej się pod ksywką ...

Dalekosiężne plany LucasArts związane ze Star Wars: The New Era

Sargeras, 2 lipca 2007, 14:33

Ostatnimi dniami w Internecie pojawiły się ciekawe informacje na temat planów LucasArts. Ich źródłem są pracownicy pół-profesjonalnego studia Invision Games, zajmującego się tworzeniem modyfikacji istniejących tytułów, którzy nawiązali współpracę z firmą należącą do twórcy Gwiezdnych Wojen.

Organizacja ESRB zaszufladkowała Mass Effect
Organizacja ESRB zaszufladkowała Mass Effect

Major Doktor Upiorna, 2 lipca 2007, 14:14

Mass Effect - ekskluzywny tytuł dla konsoli Xbox 360 otrzymał certyfikat organizacji Entertainment Software Rating Board (ESRB). Niniejsza pozycja została zaklasyfikowana do kategorii wiekowej Mature.

Gran Turismo 5 dopiero pod koniec 2008 roku?
Gran Turismo 5 dopiero pod koniec 2008 roku?

Misiek, 2 lipca 2007, 13:35

Gran Turismo 5 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier na PlayStation 3. Może się jednak okazać, że nie zagramy w nią przed końcem 2008 roku – Kazunori Yamauchi (reżyser i główny twórca gry) chce bowiem, by gra była perfekcyjna, zanim zostanie wydana.

Nintendo potwierdza Paper Mario i Wave Race na Virtual Console
Nintendo potwierdza Paper Mario i Wave Race na Virtual Console

Misiek, 2 lipca 2007, 13:26

Fani Nintendo 64 mogą mieć powody do zadowolenia, bo japońska dywizja Nintendo potwierdziła właśnie, że tego lata na japońskiej wersji platformy Virtual Console pojawią się dwa wielkie klasyki z 64-bitowej konsoli Big N: Wave Race oraz Paper Mario.

Half-Life 2: The Orange Box - okładkowa metamorfoza
Half-Life 2: The Orange Box - okładkowa metamorfoza

eLKaeR, 2 lipca 2007, 13:23

Chociaż w lutym bieżącego roku oficjalnie zapowiedziano Half-Life 2: The Black Box i Half-Life 2: The Orange Box, to ostatecznie trzy miesiące później zrezygnowano z tego pierwszego zestawu. Drugi pakiet nadal figuruje w planie wydawniczym Valve Corporation, ale otrzyma opakowanie o zupełnie innym wyglądzie, niż pierwotnie ustalono. Dokonaliśmy porównania na przykładzie edycji dla Xboxa 360.

Prace nad Beautiful Katamari w wersji dla PlayStation 3 przerwane?
Prace nad Beautiful Katamari w wersji dla PlayStation 3 przerwane?

Major Doktor Upiorna, 2 lipca 2007, 13:23

W drugiej połowie ubiegłego miesiąca doszły do nas informacje, że zapowiedziana w kwietniu kolejna odsłona cyklu Katamari może nie ukazać się na najnowszej konsoli ze stajni Sony. Obecnie doszły do nas niepotwierdzone informacje, że firma Namco Bandai przerwała prace nad Beautiful Katamari w wersji dla PlayStation 3. Nie oznacza to jednak, że wymieniona gra będzie tytułem ekskluzywnym Xboxa 360.

Serial anime na podstawie cyklu Devil May Cry wkrótce na DVD

Metatron, 2 lipca 2007, 12:45

Mamy dobrą wiadomość dla fanów serii Devil May Cry. Jak zapowiedziała firma ADV Films, amerykański dystrybutor specjalizujący się w wydawaniu anime, za jakiś czas na DVD trafi serial oparty na wspomnianej serii gier.

Last Stand - polski mod do Jagged Alliance 2 zapowiedziany

Metatron, 2 lipca 2007, 12:30

Mamy ciekawą wiadomość dla miłośników serii Jagged Alliance. Jak się dowiedzieliśmy, polska ekipa moderów Iron Squad pracuje nad rozbudowanym modem do Jagged Alliance 2. Wiadomo było o nim od jakiegoś czasu, a znany był jako tajemniczy Projekt X. Obecnie wiemy już, że jego pełna nazwa brzmieć będzie Jagged Alliance 2: Last Stand.

Nintendo wciąż nie jest w stanie zaspokoić apetytu Amerykanów na Wii

Metatron, 2 lipca 2007, 12:19

Zapotrzebowanie na Wii w Stanach Zjednoczonych jest ogromne. W ponad pół roku po premierze Nintendo nie jest w stanie mu sprostać. Jak donosi serwis NCTimes, taka sytuacja może jeszcze potrwać.

Pierwsze screenshoty z gry Condemned 2: Bloodshot
Pierwsze screenshoty z gry Condemned 2: Bloodshot

Metatron, 2 lipca 2007, 12:07

Już od jakiegoś czasu wiemy o tym, że Monolith Productions pracuje nad sequelem gry Condemned: Criminal Origins. Do tej pory jednak nie ujawniono żadnych screenów z rozgrywki, a jedynie grafiki koncepcyjne. Obecnie opublikowano szereg ilustracji, które potwierdzają przewidywania, według których gra zachowa swój ciężki, mroczny klimat.

Ted Price: PS3 stała się kozłem ofiarnym dla prasy
Ted Price: PS3 stała się kozłem ofiarnym dla prasy

Misiek, 2 lipca 2007, 11:56

Ted Price ze studia Insomniac Games (odpowiedzialnego między innymi za Resistance: Fall of Man, czy nadchodzącego Ratchet & Clank: Tools of Destruction) twierdzi, że PlayStation 3 stała się „kozłem ofiarnym” dla prasy, bo ludzką naturą jest to, by sprowadzić na ziemię kogoś, kto jest na szczycie.

Korea Południowa opodatkowuje handel przedmiotami i walutą z gier MMO

Metatron, 2 lipca 2007, 11:51

Od wczoraj każda przeprowadzana w Korei Południowej transakcja zakupu/sprzedaży, której przedmiotem jest waluta z gier MMO albo wirtualne przedmioty z tychże, musi być opodatkowana.

Najpopularniejsze gry na Xbox LIVE (24 czerwca - 1 lipca)

Metatron, 2 lipca 2007, 11:33

Kolejny tydzień nie przyniósł większych zmian w sporządzanym przez Larry’ego Hryba (pseud. Major Nelson) z Microsoftu rankingu tytułów, w które najchętniej grają użytkownicy Xbox LIVE. W dalszym ciągu najpopularniejszą grą jest Gears of War. Kolejny już tydzień na wysokiej pozycji utrzymuje się Forza Motorsport 2. Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas również świetnie się trzyma.

Harrison wierzy w sukces PlayStation 3
Harrison wierzy w sukces PlayStation 3

Misiek, 2 lipca 2007, 11:16

Phil Harrison z Sony Computer Entertainment Europe wierzy w sukces PlayStation 3 i przekonuje, żeby nie oceniać najnowszej konsoli japońskiego giganta po pierwszych miesiącach sprzedaży.

Japonia: Wii vs PS3 = 6:1

Misiek, 2 lipca 2007, 11:03

Najnowszy numer japońskiego magazynu Enterbrain opublikował wyniki sprzedaży konsol nowej generacji za czerwiec (dane dot. Japonii). Okazało się, że PlayStation 3 sprzedało się ponad sześciokrotnie słabiej od Wii. Jakby tego było mało, nie jest to odosobniony przypadek, bo biorąc pod uwagę poprzedzające czerwiec miesiące wyraźnie widać, iż najnowsza konsola Big N cały czas umacnia się na pozycji lidera.

Next-genowi TimeSplitters w produkcji!
Next-genowi TimeSplitters w produkcji!

Jiker, 2 lipca 2007, 10:38

TimeSplitters to cykl udanych FPS-ów znanych w szczególności posiadaczom konsoli PlayStation 2 (choć zawitał również na GameCube oraz pierwszego Xboksa). Jedną z jego najbardziej charakterystycznych cech były olbrzymie pokłady często niewybrednego humoru. Wszystko wskazuje na to, że pierwsza next-genowa odsłona TimeSplitters będzie trzymała pod tym względem klasę poprzedniczek.

Nowe wieści na temat gry Fallout 3!
Nowe wieści na temat gry Fallout 3!

Krystian Smoszna, 2 lipca 2007, 10:31

W miniony weekend mieliśmy do czynienia z prawdziwym wysypem zapowiedzi trzeciej odsłony cyklu Fallout. Swoje spostrzeżenia dotyczące programu opublikowały wszystkie liczące się na Zachodzie magazyny poświęcone elektronicznej rozrywce. Postanowiliśmy zapoznać się z tymi tekstami i zaprezentować Wam skondensowaną dawkę nowych informacji na temat tej wielce oczekiwanej produkcji.

Pierwsze screenshoty z Tomb Raider: Anniversary na Wii
Pierwsze screenshoty z Tomb Raider: Anniversary na Wii

Misiek, 2 lipca 2007, 09:49

W maju Tomb Raider Anniversary został oficjalnie zapowiedziany na Wii i od tego czasu nie pojawiły się żadne detale na temat wersji na nową konsolę Nintendo. Magazyn Nintendo Power opublikował wreszcie kilka pierwszych zdjęć i zdradził pierwsze szczegóły na temat tej edycji.

Pierwszy pokaz Pro Evolution Soccer 2008 na Games Convention w Lipsku
Pierwszy pokaz Pro Evolution Soccer 2008 na Games Convention w Lipsku

maciek_ssi, 2 lipca 2007, 09:15

Choć od opublikowanych pierwszych informacji na temat Pro Evolution Soccer 2008 minęło już dwa tygodnie, to jednak fani piłki nożnej od Konami pragną wiedzieć jak najwięcej o najnowszej pozycji. Specjalnie dla nich zebraliśmy garść najciekawszych wieści z ostatnich dni.

Ruszyła oficjalna strona gry Eternal Sonata
Ruszyła oficjalna strona gry Eternal Sonata

Major Doktor Upiorna, 2 lipca 2007, 08:58

W sieci jest już dostępna anglojęzyczna oficjalna strona internetowa gry Eternal Sonata. Przeglądając ją usłyszycie kompozycje autorstwa F. Chopina.

Usługa LIVE w Universe at War: Earth Assault będzie działać również w Windows XP
Usługa LIVE w Universe at War: Earth Assault będzie działać również w Windows XP

Krystian Smoszna, 2 lipca 2007, 07:19

Interesujące wieści dotyczące gry Universe at War: Earth Assault przekazali jej twórcy z firmy Petroglyph Games Inc. Z wypowiedzi autorów programu wynika, że z usługi Games for Windows LIVE, będą mogli korzystać użytkownicy systemu operacyjnego Windows XP.

Futbol amerykański szybszy na Xboksach 360
Futbol amerykański szybszy na Xboksach 360

Krystian Smoszna, 2 lipca 2007, 07:02

Trzy produkcje sportowe, które zadebiutują na rynku w najbliższym czasie, będą działać na Xboksach 360 szybciej i płynniej niż w wersjach na konsole PlayStation 3. Mowa tu o tytułach podejmujących temat gry w futbol amerykański: Madden NFL 08, NCAA Football 08 oraz All-Pro Football 2K8. Za stworzenie pierwszych dwóch programów odpowiada firma EA Sports Games, a za trzeci 2K Sports.

Crysis ma już swoją oficjalną stronę internetową
Crysis ma już swoją oficjalną stronę internetową

Krystian Smoszna, 2 lipca 2007, 06:32

Koncern Electronic Arts, Inc. uruchomił w ubiegły piątek oficjalną stronę internetową gry Crysis – długo oczekiwanej pierwszoosobowej strzelaniny, która powstaje w niemieckim studiu Crytek GmbH.

Uwe Boll nakręci trzeci film z cyklu BloodRayne
Uwe Boll nakręci trzeci film z cyklu BloodRayne

Krystian Smoszna, 2 lipca 2007, 06:06

Uwe Boll nie zamierza siedzieć bezczynnie marnując cenny czas. Niemiecki reżyser zapowiedział w ubiegłym tygodniu, że po tuż zakończeniu prac nad filmem Far Cry, weźmie się za produkcję trzeciej odsłony cyklu BloodRayne.