Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 lipca 2007

Super Mario Bros. 3, Shinobi III i Sonic the Hedgehog 3 już wkrótce w ofercie Virtual Console

Jiker, 16 lipca 2007, 19:45

Nie często się zdarza, aby źródłem świeżych informacji na temat gier były media lub organizacje australijskie. A z taką sytuacją mamy właśnie do czynienia. Dzięki tamtejszemu Office of Film and Classification poznaliśmy bowiem tytuły pozycji, które w przyszłości zasilą ofertę usługi Virtual Console.

Przygodówki firmy dtp na targach Games Convention
Przygodówki firmy dtp na targach Games Convention

Vercetti, 16 lipca 2007, 18:40

W związku z faktem, że zeszłotygodniowa impreza E3 Media & Business Summit nie wniosła zbytniego powiewu świeżości na rynek gier wideo, najbliższą wystawą, na której poznamy wreszcie to, co mają do zaprezentowania giganci branży elektronicznej rozrywki, będą niemieckie targi Games Convention. Choć do ich rozpoczęcia pozostał jeszcze ponad miesiąc, niektóre z firm zamierzających pojawić się w Lipsk

Blitzkrieg 2 doczeka się kolejnego dodatku
Blitzkrieg 2 doczeka się kolejnego dodatku

Vercetti, 16 lipca 2007, 17:40

Zgodnie z informacjami podanymi dzisiaj przez niemieckie CDV Software, grupa Nival Interactive pracuje już nad drugim dodatkiem do strategii czasu rzeczywistego Blitzkrieg 2. Produkcja nosząca podtytuł Liberation pozwoli nam cofnąć się w czasie do ostatniej fazy II wojny światowej i rozegrać dwie kampanie, traktujące o potyczkach pomiędzy oddziałami III Rzeszy i wojskami alianckimi.

EA zapowiada grę Smarty Pants

Vercetti, 16 lipca 2007, 16:30

Nie jest żadną tajemnicą, że koncern Electronic Arts stara się dotrzeć do coraz szerszego grona odbiorców. To właśnie z myślą o masowej klienteli amerykański gigant uruchomił ostatnio nową inicjatywę o wiele mówiącej nazwie Casual Games. Jak wiadomo już od kilku dni, w jej ramach tworzony jest aktualnie nowy projekt, dedykowany wyłącznie konsoli Nintendo Wii.

Wiemy, kto skomponuje muzykę do nowego Splinter Cella
Wiemy, kto skomponuje muzykę do nowego Splinter Cella

Vercetti, 16 lipca 2007, 15:25

Szefowie francuskiego Ubisoftu od kilku miesięcy zapewniają opinię publiczną, że piąta odsłona przygód Sama Fishera, gra akcji Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction, będzie produktem pod każdym względem rewolucyjnym. Zmiany dosięgną nie tylko mechaniki nowego tytułu, ale także jego oprawy – zarówno wizualnej, jak i dźwiękowej.

Nowe odsłony Advance Wars i English Training pod koniec roku w Europie?

Jiker, 16 lipca 2007, 15:04

Przeglądając zaktualizowane, europejskie plany wydawnicze firmy Nintendo można się natknąć na interesujące informacje poświęcone nowej grze z serii Advance Wars. Dotyczą one oczywiście daty jej wydania na naszym kontynencie.

Warriors of the Lost Empire zaatakują Europę już w sierpniu
Warriors of the Lost Empire zaatakują Europę już w sierpniu

Jiker, 16 lipca 2007, 14:49

Firma Mercury Games poinformowała nas o zawarciu porozumienia z japońskim developorem Ertain BV. Stała się w ten sposób oficjalnym europejskim wydawcą gry Warriors of the Lost Empire, znanej w Japonii pod tytułem Lost Regnum.

Guerilla Games podaje kolejne szczegóły na temat Killzone 2

Jiker, 16 lipca 2007, 13:34

Przedstawiciele holenderskiej firmy Guerilla Games, producenta cyklu Killzone, ujawnili kilka szczegółów na temat swojego najnowszego projektu – Killzone 2. Dokonali tego w trakcie rozmowy z N’Gai Croalem, popularnym w kręgach graczy dziennikarzem amerykańskiej edycji magazynu Newsweek (autora bloga Level Up).

Najlepiej sprzedające się gry i konsole w Japonii (3-8 lipca)

Jiker, 16 lipca 2007, 12:58

Zapraszamy Was do zapoznania się z cotygodniowym zestawieniem obejmującym najlepiej sprzedające się gry oraz konsole w Japonii. Zaprezentowany ranking powstał w oparciu o dane zebrane w okresie od 3 do 8 lipca 2007 roku.

Hirai potwierdza - konsola PlayStation 3 60 GB zniknie z amerykańskiego rynku

Krystian Smoszna, 16 lipca 2007, 12:45

Szef firmy Sony Computer Entertainment, Inc. – Kaz Hirai – oznajmił w wywiadzie dla norweskiej telewizji VG TV, że konsola PlayStation 3 z dyskiem twardym o pojemności 60 GB, nie jest już produkowana. Wspomniane wyżej urządzenie będzie można kupić w Stanach Zjednoczonych taniej, ale tylko do momentu wyczerpania zapasów.

Nowy pakiet piosenek do Guitar Hero II już na Xbox LIVE Marketplace
Nowy pakiet piosenek do Guitar Hero II już na Xbox LIVE Marketplace

Metatron, 16 lipca 2007, 11:58

W ubiegłym tygodniu oprócz licznych trailerów i kilku dem gier oferta Xbox LIVE Marketplace powiększyła się również o kolejny pakiet piosenek do gry Guitar Hero II.

Satoru Iwata: Wii może pobić rekord sprzedaży osiągnięty przez PS2

Metatron, 16 lipca 2007, 11:46

Wii ma się świetnie. Żeby się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić statystyki sprzedaży tej konsoli. Prędkość, z jaką kolejne egzemplarze urządzenia znajdują nabywców, zostawia konkurencję daleko w tyle. Jak przyznał Satoru Iwata, prezes Nintendo, na tym nie koniec, ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo, że Wii pobije rekord sprzedaży osiągnięty przez PS2.

Zobacz nowy zwiastun filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (16/07/07)
Zobacz nowy zwiastun filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (16/07/07)

Krystian Smoszna, 16 lipca 2007, 11:46

Na łamach serwisu YouTube pojawił się nowy zwiastun filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale, który jest oczywiście ekranizacją popularnej gry komputerowej. Obraz wyreżyserowany przez Uwe Bolla trafi do kin 5 grudnia bieżącego roku.

Co przyniesie patch do pecetowej wersji Lost Planet: Extreme Condition?

Jiker, 16 lipca 2007, 11:14

Capcom pracuje nad pierwszą łatką przeznaczoną dla pecetowej wersji gry Lost Planet: Extreme Condition. Głównym zadaniem patcha będzie usunięcie szeregu błędów odkrytych w trybie rozgrywki sieciowej. Oprócz tego gracze pecetowi otrzymają kilka interesujących dodatków.

Wersja demonstracyjna Killzone 2 już niebawem?

Jiker, 16 lipca 2007, 11:10

Killzone 2 był z pewnością jednym z najgorętszych tytułów zaprezentowanych w trakcie zakończonych w piątek targów E3. Jego pokaz spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony zgromadzonych dziennikarzy, a także pochlebnymi komentarzami samych graczy. Niedowiarków przekona być może wersja demonstracyjna, której premiera ma szanse nastąpić szybciej niż nam się to wydaje.

Nowe obrazki z gry Postal 3
Nowe obrazki z gry Postal 3

Krystian Smoszna, 16 lipca 2007, 10:57

Przeglądając materiały prasowe, które nasi wysłannicy przywieźli z tegorocznej edycji targów E3 Media & Business Summit, natknęliśmy się na nowe obrazki z gry Postal 3. Znaleźliśmy je na płycie przygotowanej przez rosyjską firmę Akella.

Gra Orcs & Elves doczeka się konwersji na konsolę Nintendo DS
Gra Orcs & Elves doczeka się konwersji na konsolę Nintendo DS

Krystian Smoszna, 16 lipca 2007, 10:18

Przygotowana przez studio Fountainhead Entertainment, Inc. gra Orcs & Elves, doczeka się konwersji na konsolę Nintendo DS. Pieczę nad projektem tradycyjnie sprawować będzie John Carmack oraz firma id Software, Inc., natomiast wydaniem programu zajmie się koncern Electronic Arts, Inc.

Dlaczego gra Civilization Revolution nie ukaże się na PSP?
Dlaczego gra Civilization Revolution nie ukaże się na PSP?

Metatron, 16 lipca 2007, 10:12

Sid Meier postanowił dopiąć swego i stworzyć grę Civilization w wersji na konsole. Produkcja została zapowiedziana już jakiś czas temu, jednak, jak się okazało nie dostaną jej posiadacze wszystkich konsol. Pierwotnie mówiło się o wersji na X360, PS3, PSP oraz NDS, obecnie mówi się o edycji na Wii, natomiast zrezygnowano z gry na PSP. Dlaczego tak się stało?

Premiera Wiedźmina ustalona na 26 października
Premiera Wiedźmina ustalona na 26 października

Metatron, 16 lipca 2007, 09:51

Jeszcze w trakcie wywiadu udzielonego Shuckowi podczas E3 Michał Madej, chief designer gry Wiedźmin, przyznał, że nie wie, jaka będzie data premiery powstającej produkcji, ponieważ jest to źródło nieporozumień pomiędzy CD Projekt RED oraz wydawcą, Atari. Jak się jednak okazało, w tym samym czasie wspomnianym firmom udało się dojść do porozumienia i ogłoszono termin rynkowego debiutu gry.

Nowe screenshoty i wideo z gry Halo Wars
Nowe screenshoty i wideo z gry Halo Wars

Metatron, 16 lipca 2007, 09:37

Halo Wars to zapowiedziana w zeszłym roku produkcja osadzony w świecie Halo. Powstająca gra nie będzie jednak przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby strzelaniną, lecz strategią czasu rzeczywistego. W trakcie E3 zaprezentowano filmik z rozgrywki. W tym samym czasie oficjalną stronę projektu wzbogacono o nowe screenshoty, które prezentujemy poniżej.

Sony zaprzestanie produkcji starszego modelu PSP
Sony zaprzestanie produkcji starszego modelu PSP

Metatron, 16 lipca 2007, 09:30

W trakcie tegorocznej konferencji Sony, która odbyła się podczas imprezy E3, zaprezentowano nowy, lżejszy i smuklejszy model konsoli przenośnej PSP. Urządzenie trafi do sprzedaży już w we wrześniu. Nie ujawniono wówczas jednak, czy starsza wersja handhelda będzie również w sprzedaży. Okazało się, że nie.

Demo gry Heavenly Sword jest już gotowe
Demo gry Heavenly Sword jest już gotowe

Krystian Smoszna, 16 lipca 2007, 08:56

Brytyjskie studio Ninja Theory Ltd. zakończyło prace nad wersją pokazową gry Heavenly Sword. Oficjalne demo programu zadebiutuje za pośrednictwem usługi PlayStation Network, ale na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi.

Nowe obrazki z gry Fallout 3
Nowe obrazki z gry Fallout 3

Krystian Smoszna, 16 lipca 2007, 07:50

Firma Bethesda Softworks LLC udostępnia w Internecie nowe obrazki z gry Fallout 3. Kolejna odsłona cyklu, cieszącego się ogromnym uznaniem wśród fanów gatunku, zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.