Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 lipca 2007

Enemy Territory: Quake Wars na początku września?
Enemy Territory: Quake Wars na początku września?

Vercetti, 20 lipca 2007, 20:03

Dzień, w którym polscy uczniowie zainaugurują rok szkolny 2007/2008, będzie najprawdopodobniej również datą premiery sieciowej strzelanki Enemy Territory: Quake Wars. Taki właśnie wniosek można wysnuć na podstawie lektury zaktualizowanej metryczki produktu studia Splash Damage, opublikowanej wczoraj na stronach internetowego sklepu EB Games.

Europejska wersja Lair dwa tygodnie później
Europejska wersja Lair dwa tygodnie później

Vercetti, 20 lipca 2007, 19:15

Podczas odbywającej się w Tokio imprezy PlayStation Premiere studio Factor 5 pokazało światu garść nowych screenshotów z dedykowanej konsoli PS3 gry Lair. Równocześnie europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment ujawnił, że premiera omawianej gry akcji z perspektywy trzeciej osoby ulegnie opóźnieniu.

Poradnik: Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

Redakcja GRYOnline.pl, 20 lipca 2007, 18:54

Witaj w nieoficjalnym poradniku do „Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter 2”, kontynuacji bardzo udanej gry taktycznej. Jeśli miałeś już do czynienia z pierwszą częścią tej serii, to wiele wykonywanych akcji wyda ci się bardzo znajomych.

John Carmack nie wierzy w sukces kart PhysX
John Carmack nie wierzy w sukces kart PhysX

Vercetti, 20 lipca 2007, 18:20

John Carmack, jedna z legend branży elektronicznej rozrywki, a zarazem współtwórca takich tytułów, jak Wolfenstein, Quake oraz Doom, twierdzi, że wynalazek firmy AGEIA Technologies, chip fizyczny o nazwie PhysX, jest na dłuższą metę… bezużyteczny. W przyszłości pracę tego urządzenia zastąpią bowiem połączone siły kart graficznych oraz wielordzeniowych procesorów.

Sierra kończy wspierać 20 tytułów w trybie multiplayer

neoXs, 20 lipca 2007, 18:08

Koncern Sierra Entertainment, Inc ogłosił , iż w dniu 16 sierpnia bieżącego roku zaprzestaje wspierać tryby rozgrywki wieloosobowej 20 gier. Co to oznacza dla użytkowników tych tytułów? Brak łatek poprawiających błędy oraz wyłączenie serwerów utrzymywanych przez wymieniony koncern.

Przychody Microsoftu z ostatnich 12 miesięcy wyniosły 51 miliardów dolarów

Metatron, 20 lipca 2007, 14:19

Microsoft opublikował wczoraj raport finansowy podsumowujący drugi kwartał bieżącego roku. Dowiedzieliśmy się z niego, że przychody giganta z Redmont za ten okres wyniosły 13,37 miliardów dolarów. Od lipca ubiegłego roku firma zarobiła zatem 51,12 miliardów.

Powstanie oficjalny magazyn poświęcony grze EverQuest II
Powstanie oficjalny magazyn poświęcony grze EverQuest II

Metatron, 20 lipca 2007, 13:35

Fani EverQuesta II doczekali się oficjalnego magazynu poświęconego ich ulubionej grze. Pismo będzie nosić tytuł Equinox i zawierać 68 kolorowych stron z wiadomościami, wywiadami, galerią, poradnikami, fanfikami i innymi materiałami, które z pewnością przypadną do gustu społeczności graczy w EQII.

Odcinek serialu South Park
Odcinek serialu South Park "Make Love, Not Warcraft" nominowany do nagrody Emmy

Metatron, 20 lipca 2007, 13:23

Pomimo tego, że serial animowany South Park cieszy się sporą popularnością i wielokrotnie był nominowany do nagrody Emmy, tylko raz do tej pory udało mu się ją uzyskać. Otrzymał ją odcinek, w którym Kenny prowadził wojnę za pośrednictwem konsoli PSP. W tym roku nominowany został epizod „Make Love, Not Warcraft”, w którym młodzi bohaterowie walczą z maniakalnym graczem mordującym postaci w grze World of Warcraft.

Tajemnicze MMO od BioWare wykorzysta technologię Perpetual Entertainment

Metatron, 20 lipca 2007, 13:11

O powstającej w studiu BioWare Austin grze MMO wiemy już od dłuższego czasu. Firma dba o zachowanie tajemnicy i nie ujawnia żadnych szczegółów dotyczących samej produkcji. Co jakiś czas dowiadujemy jednak się o kolejnych technologiach, które zostaną w niej użyte.

Hellgate: London – start testów alfa
Hellgate: London – start testów alfa

neoXs, 20 lipca 2007, 12:51

Rozpoczęły się testy gry Hellgate: London - takie informacje napływają z zagranicznych serwisów internetowych poświęconych temu tytułowi. Flagship Studios miałoby za pośrednictwem oficjalnego forum gry wysyłać zaproszenia do losowo wybranych użytkowników, które pozwolą na wzięcie udziału w testach alfa najnowszej gry studia.

Grywalne demo The Darkness na PlayStation Store
Grywalne demo The Darkness na PlayStation Store

Misiek, 20 lipca 2007, 11:56

Posiadacze konsoli PlayStation 3 mogą przetestować sobie najnowszego FPS-a od Starbreeze Studios – The Darkness. Na PlayStation Network pojawiło się bowiem grywalne demo wspomnianego tytułu, wraz z kilkoma trailerami innych pozycji.

Namco Bandai planuje aż cztery nowe tytuły z serii „Tales of...”
Namco Bandai planuje aż cztery nowe tytuły z serii „Tales of...”

Misiek, 20 lipca 2007, 11:34

Seria RPG-ów “Tales of…” od Namco Bandai zdobyła sobie w ostatnich latach duże uznanie w oczach graczy. Na tyle duże, iż wydawca planuje na ten rok (jak podaje japoński magazyn Famitsu) aż cztery nowe tytuły tej marki – dwa na konsole Nintendo i dwa na maszynki Sony.

Bizarre Creations: „Nie wypuścimy PGR4, póki nie będzie skończony”
Bizarre Creations: „Nie wypuścimy PGR4, póki nie będzie skończony”

Misiek, 20 lipca 2007, 10:52

Microsoft chciałby, aby Project Gotham Racing 4 ukazał się już we wrześniu. Problem w tym, że nie wiadomo czy developerowi (Bizarre Creations) starczy czasu na dopracowanie swego tytułu. Brian Woodhause z Bizarre zapowiada jednak, że „tym razem nie wypuścimy gry, póki jej nie skończymy”.

Bully na Xboxa 360 oraz Wii
Bully na Xboxa 360 oraz Wii

neoXs, 20 lipca 2007, 10:45

Ostatnimi czasy wokół Rockstar Games, Inc. panuje dosyć gorąca atmosfera – a to spore kontrowersje jeszcze przed ukazaniem się w sklepach budzi sequel Manhunta, a z drugiej strony wszyscy czekają na premierę czwartej części cyklu Grand Theft Auto. Oliwy do ognia na pewno doleje zapowiedź konwersji takiego tytułu jak Bully na dwie konsole nowej generacji: Xbox 360 oraz Wii.

Gdzie się podziało Wii Music?
Gdzie się podziało Wii Music?

Misiek, 20 lipca 2007, 10:27

Pamiętacie Wii Music, które zostało zaprezentowane po raz pierwszy na konferencji Nintendo na E3 w 2006 roku? Ubrany we frak Shigeru Miyamoto wcielił się wtedy w rolę dyrygenta i za pomocą wii-mote’a sterował przedstawioną na ekranie orkiestrą. Od tamtej pory trochę wody w Wiśle już upłynęło, a cały czas nie dowiedzieliśmy się niczego nowego na temat tego innowacyjnego tytułu.

Silicon Knights stworzy coś na Wii?

Misiek, 20 lipca 2007, 09:56

Silicon Knights to jeden z bardziej zasłużonych developerów second-party dla Nintendo w czasach świetności Gamecube. Dał się poznać między innymi takimi ekskluzywnymi tytułami jak Eternal Darkness, czy Metal Gear Solid: The Twin Snakes. Obecnie pracuje nad Too Human na Xboxa 360, jednak „możliwe” jest, iż wkrótce zajmie się grą na Wii.

PDC World Championship Darts 2008 zmierza na PC, PS2 oraz Wii

Misiek, 20 lipca 2007, 09:40

W grudniu zeszłego roku ukazał się PDC World Championship Darts, pierwszy tytuł Oxygen Interactive podejmujący temat Darts – sportu bardzo popularnego w Wielkiej Brytanii (w Polsce znany jako „Rzutki”). Wygląda na to, że sprzedał się nienajgorzej, bo na grudzień bieżącego roku planowany jest sequel.

Wii wkrótce wyprzedzi Xboxa 360?

Misiek, 20 lipca 2007, 09:11

Mimo, że najnowsza konsola Nintendo ukazała się niemal rok po premierze Xboxa 360, sprzedaje się tak dobrze, że już wkrótce może wyprzedzić wynikami sprzedaży sprzęt giganta z Redmond. Wszystko wskazuje na to, iż nastąpi to w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Far Cry 2 oficjalnie zapowiedziany!
Far Cry 2 oficjalnie zapowiedziany!

Metatron, 20 lipca 2007, 09:08

Po kilku mniej lub bardziej udanych konsolowych odsłonach, Far Cry – stworzony przez Crytek hit – doczeka się pełnoprawnej kontynuacji. Wiadomo już od dłuższego czasu, że prawa do tytułu ma Ubisoft (twórcy pierwowzoru pracują obecnie nad innym projektem - Crysis). Nowa produkcja zostanie zatem stworzona przez studio Ubisoft Montreal, a ukaże się wiosną 2008 roku.

Zamiast X07 - oddzielna impreza dla Brytyjczyków

Misiek, 20 lipca 2007, 08:51

Jak donosiliśmy Wam wczoraj, w tym roku nie odbędzie się impreza X07, czyli jedno z ważniejszych, corocznych wydarzeń dla Microsoftu, gdzie gigant prezentował zapowiedzi nowych gier i plany na najbliższe miesiące. Jeden z przedstawicieli firmy zdradził jednak, że Wielka Brytania otrzyma swoją, oddzielną imprezę.

Unreal Engine 3 sprawia problem twórcom gry Fatal Inertia
Unreal Engine 3 sprawia problem twórcom gry Fatal Inertia

Krystian Smoszna, 20 lipca 2007, 08:44

Twórcy gry Fatal Inertia mają problemy z okiełznaniem silnika Unreal Engine 3 i najwyraźniej to właśnie jest powodem opóźnienia programu w wersji na konsolę PlayStation 3 – takie wnioski można wysnuć z informacji, którą wczoraj opublikował serwis Games Radar.

Kolejne plotki dotyczące konwersji gry Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
Kolejne plotki dotyczące konwersji gry Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Krystian Smoszna, 20 lipca 2007, 07:35

Powraca kwestia konwersji gry Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots na konsolę Xbox 360. Tym razem swoje trzy grosze do tematu dorzucili redaktorzy czasopisma Official Xbox Magazine. Twierdzą oni, że wspomniany wyżej produkt na pewno zostanie przeniesiony na urządzenie firmy Microsoft Corporation.