Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2007, 20:03

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Enemy Territory: Quake Wars na początku września?

Dzień, w którym polscy uczniowie zainaugurują rok szkolny 2007/2008, będzie najprawdopodobniej również datą premiery sieciowej strzelanki Enemy Territory: Quake Wars. Taki właśnie wniosek można wysnuć na podstawie lektury zaktualizowanej metryczki produktu studia Splash Damage, opublikowanej wczoraj na stronach internetowego sklepu EB Games.

Dzień, w którym polscy uczniowie zainaugurują rok szkolny 2007/2008, najprawdopodobniej będzie również datą premiery sieciowej strzelanki Enemy Territory: Quake Wars. Taki właśnie wniosek można wysnuć na podstawie lektury zaktualizowanej metryczki produktu studia Splash Damage, jaka została opublikowana wczoraj na stronach internetowego sklepu EB Games.

Enemy Territory: Quake Wars na początku września? - ilustracja #1

Data podana przez amerykańskiego sprzedawcę to 3 września 2007 i jak na razie jest to jedyny termin, określający rynkowy debiut shootera. Producenci FPS-a nie ujawnili bowiem jeszcze oficjalnie, kiedy ich dzieło zostanie oddane w ręce graczy. Ostatnie beta-testy produktu wskazują jednak, że dojdzie do tego już niebawem.

Z nadchodzącej premiery Quake Wars najbardziej ucieszą się chyba Niemcy, gdyż dziś dowiedzieli się oni, że strzelanka trafi do ich kraju w oryginalnej, nieocenzurowanej wersji. Zajmująca się klasyfikacją gier organizacja USK przyznała jej kategorię „od lat 16”, nie zobowiązując przy tym twórców do usuwania ze swego projektu mniej lub bardziej kontrowersyjnych elementów. Decyzja ta jest dla naszych zachodnich sąsiadów sporą niespodzianką, gdyż panująca za Odrą polityka wyraźnie piętnuje produkty obarczone dużą dawką przemocy.