Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2007, 12:58

autor: Metatron

Oficjalna, zmieniona wersja historii z gry Crysis

Nie ulega wątpliwości, że Crysis jest jedną z tych produkcji, o których wciąż dużo się mówi i od których wiele się oczekuje. Od jakiegoś czasu możemy zapoznać się z krążącymi po Internecie nieco odmiennymi wersjami fabuły. Deweloperzy wyjaśnili sprawę, mówiąc, że pragnąc nieco zmodyfikować nastrój gry wprowadzili kilka zmian do scenariusza i opublikowali oficjalną historię.

Nie ulega wątpliwości, że Crysis jest jedną z tych produkcji, o których wciąż dużo się mówi i od których wiele się oczekuje. Od jakiegoś czasu możemy zapoznać się z krążącymi po Internecie nieco odmiennymi wersjami fabuły. Deweloperzy postanowili wyjaśnić sprawę. Pragnąc nieco zmodyfikować nastrój gry, wprowadzili kilka zmian do scenariusza i opublikowali oficjalną historię. Oto ona:

Zaczątkiem fabuły jest konflikt między Północną Koreą a Stanami Zjednoczonymi, które to państwa walczą o przejęcie tajemniczego artefaktu odnalezionego przez amerykańskich naukowców gdzieś na Morzu Południowochińskim. Rząd koreański szybko wysłał swoje wojska, by zająć obszar badań, co skłoniło Stany do wysłania Sił Specjalnych w celu uratowania badaczy. W trakcie walk tajemniczy przedmiot ujawnił obecność kosmitów na Ziemi, co zapoczątkowało masową inwazję obcych. Wojna o planetę rozgorzała na dobre. W jej trakcie najeźdźcy zamienili tropiki w skute lodem krainy.

Oficjalna, zmieniona wersja historii z gry Crysis - ilustracja #1

Gracze chwycą za broń i staną do walki z kosmitami wyposażeni w modyfikowalne uzbrojenie i zaawansowane nanoubrania, pozwalające im dostosować taktykę i zdolności do nieprzyjaznego, wciąż zmieniającego się środowiska.

Przypominamy, że Crysis to kolejna gra FPS twórców Far Cry. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na łamach naszej encyklopedii. Zapraszamy również do zapoznania się z wrażeniami z rozgrywki.