Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 lipca 2007

Space Siege – nowy RPG od Gas Powered Games

Rafał Skierski, 7 lipca 2007, 19:55

Gas Powered Games pracuje nad Space Siege – nowym RPG-iem akcji, określanym jako duchowy następca serii Dungeon Siege. Wydawcą nowego tytułu ma być Sega i jest to efekt współpracy, jaką nawiązały obie firmy w maju tego roku.

Screenshot z trybu dla jednego gracza w Halo 3
Screenshot z trybu dla jednego gracza w Halo 3

Rafał Skierski, 7 lipca 2007, 18:59

Publiczna beta Halo 3 nie zaszokowała chyba nikogo swoją oprawą graficzną. Więcej – wiele osób jest po prostu zawiedzionych poziomem wykonania dzieła Bungie. Jak natomiast będzie wyglądała kampania dla jednego gracza? Cały czas jest to trzymane w dużej tajemnicy. Twórcy wypuścili właśnie jeden screenshot, który zdradza co nieco.

Valkyrie Profile 2: Silmeria we wrześniu w Europie
Valkyrie Profile 2: Silmeria we wrześniu w Europie

Rafał Skierski, 7 lipca 2007, 17:45

Pod koniec marca firma Square Enix ogłosiła, że Valkyrie Profile 2: Silmeria zadebiutuje na Starym Kontynencie latem. Do tej pory jednak nie znaliśmy dokładnej daty premiery. Było to o tyle dziwne, że w USA gracze mogą cieszyć się tym RPG-iem od Tri-Ace już od końcówki ubiegłego roku. „Kwadratowi” przerwali wreszcie milczenie i zapowiedzieli europejską wersję na wrzesień.

Gears of War zostanie potwierdzony na PC już za kilka dni?
Gears of War zostanie potwierdzony na PC już za kilka dni?

Rafał Skierski, 7 lipca 2007, 16:40

Najnowsze plotki sugerują, że Gears of War zostanie oficjalnie zapowiedziany na PC już w przyszłym tygodniu, na E3. Wprawdzie Mark Rein z Epic Games już w lutym wspominał o tym, że takowa wersja powstanie, jednak od tamtej pory zapanowała cisza w temacie. Teraz bardzo głośno zrobiło się wokół filmu, który pojawił się na Youtube.

Sprzedaż konsol w Japonii – PlayStation w górę

Rafał Skierski, 7 lipca 2007, 16:20

Firma Media Create opublikowała wyniki sprzedaży konsol z ostatniego tygodnia w Kraju Kwitnącej Wiśni. Ucieszyły one na pewno Sony Computer Entertainment Japan, bo widać wyraźną poprawę sprzedaży konsol PlayStation względem ostatniego tygodnia.

NiGHTS: Journey of Dreams – znamy kolejne szczegóły
NiGHTS: Journey of Dreams – znamy kolejne szczegóły

Marek Grochowski, 7 lipca 2007, 14:13

O tym, że Sega pracuje nad grą NiGHTS: Journey of Dreams, wiemy już oficjalnie od ponad trzech miesięcy. Nie zmienia to jednak faktu, że producenci oczekiwanej przez posiadaczy Wii pozycji ciągle starają się utrzymać w tajemnicy informacje na temat ich projektu. Z pomocą przychodzi nam na szczęście japońska prasa, w której opublikowano ostatnio kilka ciekawych wiadomości nt. drugiej odsłony hitu

Od 36 do 48 map multiplayer w Unreal Tournament 3
Od 36 do 48 map multiplayer w Unreal Tournament 3

Artur Falkowski, 7 lipca 2007, 12:03

Unreal Tournament 3 to niewątpliwie jedna z tych gier, na które z niecierpliwością czekają miłośnicy rozgrywek sieciowych. I mają na co czekać, bo szykuje się prawdziwa uczta – nie tylko dla oczu (Unreal Engine 3!). Dzięki filmikowi dołączonemu do najnowszego numeru Official Xbox Magazine poznaliśmy bowiem liczbę map, które pojawią się w grze. Robi ona spore wrażenie.

Nie będzie obniżki ceny PlayStation 3

Rafał Skierski, 7 lipca 2007, 11:15

Wczoraj donosiliśmy Wam, iż pojawiły się nowe plotki (związane z ulotką sieci handlowej Circuit City), które sugerowały, że po E3 Sony Computer Entertainment America planuje obniżyć cenę PlayStation 3 w USA o 100$. Jak jednak podaje Bloomberg, Sony zaprzecza tym spekulacjom.

Sensible World of Soccer w sierpniu na Xbox Live Arcade
Sensible World of Soccer w sierpniu na Xbox Live Arcade

Rafał Skierski, 7 lipca 2007, 10:48

Już 29 sierpnia na Marketplace pojawi się kultowy Sensible World of Soccer. Biorąc pod uwagę ogromną popularność tego tytułu w czasach panowania Amigi, można spodziewać się ciepłego przyjęcia na Xbox Live Arcade.

Posiadacze konsol od Nintendo dostaną grę de Blob
Posiadacze konsol od Nintendo dostaną grę de Blob

Katarzyna Grysiewicz, 7 lipca 2007, 10:10

Jednym z laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Gier Niezależnych (Independent Games Festival) został zespół złożony z dziewięciu studentów z Utrecht School of Arts. Przedstawiciele THQ oświadczyli, że prowadzone są prace nad wersjami przygotowanej przez nich produkcji, dedykowanymi konsolom ze stajni Nintendo.

Hyrule w Super Smash Bros. Brawl
Hyrule w Super Smash Bros. Brawl

Rafał Skierski, 7 lipca 2007, 10:07

Seria Smash Bros. ma swoich fanów i jest bardzo dochodowa dla Nintendo. Najnowsza część – Super Smash Bros. Brawl – z pewnością również będzie hitem kasowym. Wczoraj potwierdzono, że jedną z aren w grze będzie nowa Hyrule, kraina dobrze znana z Legend of Zelda: Twilight Princess.

Irlandczycy otwierają studia wyższe dla twórców gier video i komputerowych

Michał Markocki, 7 lipca 2007, 08:08

Gry komputerowe i video wywierają coraz większy wpływ na życie codzienne. Nic dziwnego, że ta dziedzina rozrywki staje się obiektem zainteresowania naukowców na całym świecie, którzy podchodzą do sprawy w sposób coraz bardziej systematyczny i poważny, czego przykład mamy poniżej.

Znamy datę premiery gry World in Conflict
Znamy datę premiery gry World in Conflict

Krystian Smoszna, 7 lipca 2007, 07:58

Koncern Sierra Entertainment, Inc. ustalił dokładną datę premiery gry World in Conflict. PeCetowa edycja programu zadebiutuje na amerykańskim rynku w piątek, 21 września bieżącego roku.

Ace Combat 6: Fires of Liberation - demo w przyszłym tygodniu
Ace Combat 6: Fires of Liberation - demo w przyszłym tygodniu

Krystian Smoszna, 7 lipca 2007, 06:25

Już za kilka dni użytkownicy konsoli Xbox 360 będą mogli przetestować szóstą odsłonę cyklu Ace Combat, zatytułowaną Fires of Liberation. Umożliwi to oficjalna wersja demonstracyjna programu, która zostanie udostępniona w przyszłym tygodniu za pośrednictwem usługi Xbox Live.

Virtua Fighter 5 na Xboxa 360 z trybem multiplayer online
Virtua Fighter 5 na Xboxa 360 z trybem multiplayer online

Bartłomiej Kossakowski, 7 lipca 2007, 06:20

Przedstawiciele firmy Sega potwierdzili, że ich najnowsza bijatyka, Virtua Fighter 5, w wersji na konsolę Xbox 360 zaoferuje graczom możliwość toczenia pojedynków przez Xbox Live.