Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 lipca 2007

Space Siege – nowy RPG od Gas Powered Games

Misiek, 7 lipca 2007, 19:55

Gas Powered Games pracuje nad Space Siege – nowym RPG-iem akcji, określanym jako duchowy następca serii Dungeon Siege. Wydawcą nowego tytułu ma być Sega i jest to efekt współpracy, jaką nawiązały obie firmy w maju tego roku.

Screenshot z trybu dla jednego gracza w Halo 3
Screenshot z trybu dla jednego gracza w Halo 3

Misiek, 7 lipca 2007, 18:59

Publiczna beta Halo 3 nie zaszokowała chyba nikogo swoją oprawą graficzną. Więcej – wiele osób jest po prostu zawiedzionych poziomem wykonania dzieła Bungie. Jak natomiast będzie wyglądała kampania dla jednego gracza? Cały czas jest to trzymane w dużej tajemnicy. Twórcy wypuścili właśnie jeden screenshot, który zdradza co nieco.

Valkyrie Profile 2: Silmeria we wrześniu w Europie
Valkyrie Profile 2: Silmeria we wrześniu w Europie

Misiek, 7 lipca 2007, 17:45

Pod koniec marca firma Square Enix ogłosiła, że Valkyrie Profile 2: Silmeria zadebiutuje na Starym Kontynencie latem. Do tej pory jednak nie znaliśmy dokładnej daty premiery. Było to o tyle dziwne, że w USA gracze mogą cieszyć się tym RPG-iem od Tri-Ace już od końcówki ubiegłego roku. „Kwadratowi” przerwali wreszcie milczenie i zapowiedzieli europejską wersję na wrzesień.

Gears of War zostanie potwierdzony na PC już za kilka dni?
Gears of War zostanie potwierdzony na PC już za kilka dni?

Misiek, 7 lipca 2007, 16:40

Najnowsze plotki sugerują, że Gears of War zostanie oficjalnie zapowiedziany na PC już w przyszłym tygodniu, na E3. Wprawdzie Mark Rein z Epic Games już w lutym wspominał o tym, że takowa wersja powstanie, jednak od tamtej pory zapanowała cisza w temacie. Teraz bardzo głośno zrobiło się wokół filmu, który pojawił się na Youtube.

Sprzedaż konsol w Japonii – PlayStation w górę

Misiek, 7 lipca 2007, 16:20

Firma Media Create opublikowała wyniki sprzedaży konsol z ostatniego tygodnia w Kraju Kwitnącej Wiśni. Ucieszyły one na pewno Sony Computer Entertainment Japan, bo widać wyraźną poprawę sprzedaży konsol PlayStation względem ostatniego tygodnia.

NiGHTS: Journey of Dreams – znamy kolejne szczegóły
NiGHTS: Journey of Dreams – znamy kolejne szczegóły

Vercetti, 7 lipca 2007, 14:13

O tym, że Sega pracuje nad grą NiGHTS: Journey of Dreams, wiemy już oficjalnie od ponad trzech miesięcy. Nie zmienia to jednak faktu, że producenci oczekiwanej przez posiadaczy Wii pozycji ciągle starają się utrzymać w tajemnicy informacje na temat ich projektu. Z pomocą przychodzi nam na szczęście japońska prasa, w której opublikowano ostatnio kilka ciekawych wiadomości nt. drugiej odsłony hitu

Od 36 do 48 map multiplayer w Unreal Tournament 3
Od 36 do 48 map multiplayer w Unreal Tournament 3

Metatron, 7 lipca 2007, 12:03

Unreal Tournament 3 to niewątpliwie jedna z tych gier, na które z niecierpliwością czekają miłośnicy rozgrywek sieciowych. I mają na co czekać, bo szykuje się prawdziwa uczta – nie tylko dla oczu (Unreal Engine 3!). Dzięki filmikowi dołączonemu do najnowszego numeru Official Xbox Magazine poznaliśmy bowiem liczbę map, które pojawią się w grze. Robi ona spore wrażenie.

Nie będzie obniżki ceny PlayStation 3

Misiek, 7 lipca 2007, 11:15

Wczoraj donosiliśmy Wam, iż pojawiły się nowe plotki (związane z ulotką sieci handlowej Circuit City), które sugerowały, że po E3 Sony Computer Entertainment America planuje obniżyć cenę PlayStation 3 w USA o 100$. Jak jednak podaje Bloomberg, Sony zaprzecza tym spekulacjom.

Sensible World of Soccer w sierpniu na Xbox Live Arcade
Sensible World of Soccer w sierpniu na Xbox Live Arcade

Misiek, 7 lipca 2007, 10:48

Już 29 sierpnia na Marketplace pojawi się kultowy Sensible World of Soccer. Biorąc pod uwagę ogromną popularność tego tytułu w czasach panowania Amigi, można spodziewać się ciepłego przyjęcia na Xbox Live Arcade.

Posiadacze konsol od Nintendo dostaną grę de Blob
Posiadacze konsol od Nintendo dostaną grę de Blob

Major Doktor Upiorna, 7 lipca 2007, 10:10

Jednym z laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Gier Niezależnych (Independent Games Festival) został zespół złożony z dziewięciu studentów z Utrecht School of Arts. Przedstawiciele THQ oświadczyli, że prowadzone są prace nad wersjami przygotowanej przez nich produkcji, dedykowanymi konsolom ze stajni Nintendo.

Hyrule w Super Smash Bros. Brawl
Hyrule w Super Smash Bros. Brawl

Misiek, 7 lipca 2007, 10:07

Seria Smash Bros. ma swoich fanów i jest bardzo dochodowa dla Nintendo. Najnowsza część – Super Smash Bros. Brawl – z pewnością również będzie hitem kasowym. Wczoraj potwierdzono, że jedną z aren w grze będzie nowa Hyrule, kraina dobrze znana z Legend of Zelda: Twilight Princess.

Irlandczycy otwierają studia wyższe dla twórców gier video i komputerowych

Sargeras, 7 lipca 2007, 08:08

Gry komputerowe i video wywierają coraz większy wpływ na życie codzienne. Nic dziwnego, że ta dziedzina rozrywki staje się obiektem zainteresowania naukowców na całym świecie, którzy podchodzą do sprawy w sposób coraz bardziej systematyczny i poważny, czego przykład mamy poniżej.

Znamy datę premiery gry World in Conflict
Znamy datę premiery gry World in Conflict

Krystian Smoszna, 7 lipca 2007, 07:58

Koncern Sierra Entertainment, Inc. ustalił dokładną datę premiery gry World in Conflict. PeCetowa edycja programu zadebiutuje na amerykańskim rynku w piątek, 21 września bieżącego roku.

Ace Combat 6: Fires of Liberation - demo w przyszłym tygodniu
Ace Combat 6: Fires of Liberation - demo w przyszłym tygodniu

Krystian Smoszna, 7 lipca 2007, 06:25

Już za kilka dni użytkownicy konsoli Xbox 360 będą mogli przetestować szóstą odsłonę cyklu Ace Combat, zatytułowaną Fires of Liberation. Umożliwi to oficjalna wersja demonstracyjna programu, która zostanie udostępniona w przyszłym tygodniu za pośrednictwem usługi Xbox Live.

Virtua Fighter 5 na Xboxa 360 z trybem multiplayer online
Virtua Fighter 5 na Xboxa 360 z trybem multiplayer online

BK, 7 lipca 2007, 06:20

Przedstawiciele firmy Sega potwierdzili, że ich najnowsza bijatyka, Virtua Fighter 5, w wersji na konsolę Xbox 360 zaoferuje graczom możliwość toczenia pojedynków przez Xbox Live.