Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 lipca 2007

Gra Super Swing Golf Pangya 2 potwierdzona
Gra Super Swing Golf Pangya 2 potwierdzona

Major Doktor Upiorna, 4 lipca 2007, 18:28

Potwierdziły się zeszłotygodniowe wiadomości magazynu Famitsu, który przekazał, że w przygotowaniu znajduje się druga odsłona gry sportowej Super Swing Golf Pangya, znanej również jako Pangya! Golf with Style.

ESWC 2007 Grand Final – Polacy zaczynają walkę o medale

Vercetti, 4 lipca 2007, 17:21

Osoby interesujące się rodzimą sceną gamingową wiedzą zapewne, że przed nieco ponad dwoma miesiącami w Poznaniu miały miejsce ogólnopolskie eliminacje do mistrzostw świata w grach komputerowych Electronic Sports World Cup 2007, których finały odbędą się w Paryżu w dniach 5-8 lipca bieżącego roku. Jak poinformowali nas organizatorzy rodzimej fazy imprezy, punktualnie o godz. 16 reprezentacja naszeg

Sprzedaż filmów Blu-Ray wzrosła dzięki PlayStation 3

Misiek, 4 lipca 2007, 17:10

Sony Pictures Home Entertainment ogłosiło, że sprzedaż filmów na dyskach Blu-Ray bardzo wzrosła – głównie dzięki wprowadzeniu na rynek konsoli PlayStation 3.

Szczegóły na temat gry Thrillville: Off the Rails
Szczegóły na temat gry Thrillville: Off the Rails

Major Doktor Upiorna, 4 lipca 2007, 16:55

Zaledwie przedwczoraj przekazaliśmy informację, że w produkcji znajduje się druga odsłona cyklu Thrillville, a już możemy podać Wam szczegółowy opis przygotowywanej pozycji. Gra Thrillville: Off the Rails zostanie zadedykowana posiadaczom konsol Xbox 360, Wii, Nintendo DS, PlayStation 2 i PlayStation Portable oraz właścicielom PeCetaów.

Sony: Nie kupujemy exclusive’ów

Misiek, 4 lipca 2007, 16:40

Jack Tretton, szef Sony Computer Entertainment America, w wywiadzie dla amerykańskiej edycji magazynu PSM stwierdził, że Sony nie przekupuje developerów, by Ci produkowali swoje gry tylko dla PlayStation 3. Skrytykował też Microsoft oraz Nintendo.

PES 2008 – nowe obrazki, nowe szczegóły
PES 2008 – nowe obrazki, nowe szczegóły

Vercetti, 4 lipca 2007, 16:30

Wielu fanów serii Pro Evolution Soccer czekało z niecierpliwością na nowy numer czasopisma PSM3, w którym to – zgodnie z zapowiedziami – miał pojawić się obszerny artykuł na temat najnowszej odsłony japońskiego symulatora piłki nożnej. Tak się też stało, a prócz informacji pochodzących z brytyjskiego periodyku światło dzienne ujrzały dzisiaj również dwa screenshoty, obrazujące gameplay PES-a 2008.

Dual Screen również otrzyma kamerę
Dual Screen również otrzyma kamerę

Vercetti, 4 lipca 2007, 15:15

Nie trzeba było długo czekać, aż Nintendo zareaguje na pojawienie się na rynku kamery do konkurencyjnego Sony PSP. Japoński koncern ujawnił, że już wkrótce wypuści na rynek podobną przystawkę także do swojego handhelda, Dual Screena. Sprzęt będzie podpinany do konsoli podobnie jak kartridże z GameBoy’a Advance.

Demo Heavenly Sword jest już blisko
Demo Heavenly Sword jest już blisko

Sargeras, 4 lipca 2007, 14:51

Miłośnicy bijatyk niecierpliwie oczekują premiery bardzo dobrze zapowiadającej się gry Heavenly Sword. Po wcześniejszym przekładaniu terminu wrzesień 2007 wydaje się być ostateczną datą. Producent tytułu - studio Ninja Theory – postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i zaprezentować efekty dotychczasowych prac.

War Wound - debiutancki projekt grupy Apothecary Studios w produkcji
War Wound - debiutancki projekt grupy Apothecary Studios w produkcji

Vercetti, 4 lipca 2007, 14:03

Debiutująca na elektronicznym rynku firma Apothecary Studios ujawniła, że pracuje nad nowym połączeniem gry akcji oraz strategii czasu rzeczywistego. War Wound, bo tak nazywać się będzie przygotowywana przez nią pozycja, trafi do sprzedaży prawdopodobnie jeszcze w te wakacje. Produkt zostanie udostępniony w cenie 19,99 euro, a jedyną możliwością nabycia go będzie skorzystanie z systemu cyfrowej dy

Motocykle w Project Gotham Racing 4? (04/07/07)
Motocykle w Project Gotham Racing 4? (04/07/07)

Misiek, 4 lipca 2007, 13:35

Na początku maja informowaliśmy Was o tym, że w Project Gotham Racing 4 mogą pojawić się motocykle. Teraz wcześniejsze spekulacje stają się coraz bardziej wiarygodne, bo Microsoft zaprezentował właśnie okładkę PGR4, która wyraźnie sugeruje pojawienie się w grze jednośladów.

Zapowiedziano grę Merchants of Brooklyn, wykorzystującą silnik CryENGINE2
Zapowiedziano grę Merchants of Brooklyn, wykorzystującą silnik CryENGINE2

Major Doktor Upiorna, 4 lipca 2007, 12:42

Firma Paleo Entertainment oświadczyła, że jej ludzie pracują nad nową strzelaniną z widokiem z pierwszej osoby, mającą trafić do posiadaczy PeCetów. Akcja niniejszej pozycji zostanie usytuowana w odległej przyszłości (dokładnie w roku 3100). Przystepując do zabawy użytkownik wcieli się w postać Matteo Savio i przesledzi drogę jego życia ...

Sterowanie w Soul Calibur Legends

Misiek, 4 lipca 2007, 12:10

Jeśli zastanawialiście się nad tym, jak w Soul Calibur Legends (zapowiedzianym na Wii) będzie wyglądało sterowanie, Jin Okubo z Namco Bandai rozwieje Wasze wątpliwości. W wywiadzie dla CvG opowiedział o wykorzystaniu kontrolerów najnowszej konsoli Nintendo we wspomnianym tytule.

Metroid Prime 3: Corruption bez trybu multiplayer

Misiek, 4 lipca 2007, 11:31

Michael Kelbaugh, prezes Retro Studios (zespołu odpowiedzialnego właśnie za Metroid Prime 3: Corruption), w wywiadzie dla GamePro zdradził, że najnowszy Metroid na Wii nie przyniesie ze sobą trybu wieloosobowego.

Art of Murder: FBI Confidential - nowa przygodówka od City Interactive
Art of Murder: FBI Confidential - nowa przygodówka od City Interactive

Major Doktor Upiorna, 4 lipca 2007, 11:31

Przedstawiciele Przedstawiciele City Interactive zapowiedzieli, że jeszcze w tym roku na sklepowych półkach pojawi się nowa przygodówka typu point & click o nazwie Art of Murder: FBI Confidential. Niniejsza pozycja będzie odznaczała się klimatem grozy, rodem z trzymających w napięciu hollywoodzkich produkcji filmowych.

Quantic Dream tworzy nową grę na PlayStation 3

Misiek, 4 lipca 2007, 10:40

Francuski oddział Sony wypuścił informację prasową, w której ogłoszono, iż Quantic Dream (developer odpowiedzialny między innymi za Fahrenheit) stworzy nową, ekskluzywną dla PlayStation 3 grę.

Zrób psikusa sąsiadowi z grą Prank TV

Major Doktor Upiorna, 4 lipca 2007, 09:59

Przedstawiciele Wild Hare Entertainment oświadczyli, że w przygotowaniu znajduje się gra Prank TV, która trafi wyłącznie do posiadaczy PeCetów. Owa pozycja pozwoli na sprawdzenie, czym jest zwariowana rzeczywistość reality show i wzięcie udziału w programie tego typu.

Berliński mur w World in Conflict z certyfikatem autentyczności
Berliński mur w World in Conflict z certyfikatem autentyczności

Krystian Smoszna, 4 lipca 2007, 09:25

Informacja o tym, że w kolekcjonerskich edycjach gry World in Conflict znajdą się fragmenty muru berlińskiego, wywołała lawinę sceptycznych komentarzy w Internecie. Mało kto wierzył, że szwedzka firma Massive Entertainment faktycznie wrzuci do pudełek autentyczny gruz ze stolicy Niemiec. Twórcy programu postanowili zatem dowieść, że mówią prawdę.

Boogie nie będzie tytułem ekskluzywnym konsoli Wii?
Boogie nie będzie tytułem ekskluzywnym konsoli Wii?

Major Doktor Upiorna, 4 lipca 2007, 08:58

Zapowiedziana w marcu gra Boogie do tej pory była uznawana za tytuł ekskluzywny platformy Wii. Jednak w sieci pojawiły się już pierwsze informacje, że ową pozycję mogą otrzymać również posiadacze dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo.

Ship Simulator 2008 w
Ship Simulator 2008 w "złocie"

Krystian Smoszna, 4 lipca 2007, 08:27

Holenderskie studio VSTEP BV zakończyło prace nad nową odsłoną cyklu Ship Simulator, oznaczoną liczbą 2008. Gra znalazła się w „złotej” fazie produkcji, a to oznacza, że płyta z pełną wersją programu trafiła już do tłoczni.

Gra Section 8 nadal w produkcji
Gra Section 8 nadal w produkcji

Krystian Smoszna, 4 lipca 2007, 07:57

Długo musieliśmy czekać na nowe informacje dotyczące gry Section 8 – kolejnej pierwszoosobowej strzelaniny przygotowywanej przez firmę TimeGate Studios, Inc.. Twórcy serii Kohan oraz oficjalnego dodatku do F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon zapowiedzieli omawiany tytuł w maju 2005 roku, a potem nabrali wody w usta.

Pad SIXAXIS zostanie w pełni wykorzystany w Blazing Angels: Secret Missions of WWII
Pad SIXAXIS zostanie w pełni wykorzystany w Blazing Angels: Secret Missions of WWII

Krystian Smoszna, 4 lipca 2007, 07:04

Gra Blazing Angels: Secret Missions of WWII w wersji na PlayStation 3, zostanie rozbudowana w stosunku do pozostałych edycji – poinformował wczoraj brytyjski oddział koncernu Ubisoft Entertainment SA. Nie dość że użytkownicy konsoli firmy Sony wykorzystają podczas zabawy czujnik ruchu wbudowany do kontrolera SIXAXIS, to jeszcze otrzymają dodatkowy tryb zmagań w potyczkach wieloosobowych.

Michael Giacchino twórcą muzyki do gry Medal of Honor: Airborne
Michael Giacchino twórcą muzyki do gry Medal of Honor: Airborne

Krystian Smoszna, 4 lipca 2007, 06:46

Koncern Electronic Arts, Inc. ujawnił wczoraj nazwisko artysty, który odpowiedzialny jest za stworzenie ścieżki dźwiękowej do gry Medal of Honor: Airborne. W najnowszej odsłonie popularnego cyklu strzelanin, usłyszymy muzykę Michaela Giacchino.

Szwedzi z Paradox Interactive właścicielami praw do marki Majesty
Szwedzi z Paradox Interactive właścicielami praw do marki Majesty

Krystian Smoszna, 4 lipca 2007, 06:24

Przedstawiciele szwedzkiego studia Paradox Interactive AB poinformowali wczoraj, że stali się posiadaczami praw do marki Majesty. Twórcy takich serii jak Europa Universalis i Hearts of Iron zamierzają wskrzesić zapoczątkowany w 2000 roku cykl gier strategicznych, publikując jego nowe odsłony.

Top 10 gier w US (04/07/07)
Top 10 gier w US (04/07/07)

Krystian Smoszna, 4 lipca 2007, 06:10

Mamy nowego lidera w amerykańskim rankingu bestsellerów. Najnowszy dodatek do gry The Sims 2, który pojawił się na pierwszym miejscu w ubiegłym tygodniu, musiał ulec kolejnemu debiutantowi. Tym razem tytuł najlepiej sprzedającej się gry na PC w Stanach Zjednoczonych, przypadł szesnastej odsłonie cyklu Nancy Drew.