Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2007, 17:21

autor: Vercetti

ESWC 2007 Grand Final – Polacy zaczynają walkę o medale

Osoby interesujące się rodzimą sceną gamingową wiedzą zapewne, że przed nieco ponad dwoma miesiącami w Poznaniu miały miejsce ogólnopolskie eliminacje do mistrzostw świata w grach komputerowych Electronic Sports World Cup 2007, których finały odbędą się w Paryżu w dniach 5-8 lipca bieżącego roku. Jak poinformowali nas organizatorzy rodzimej fazy imprezy, punktualnie o godz. 16 reprezentacja naszeg

Osoby interesujące się rodzimą sceną gamingową wiedzą zapewne, że przed nieco ponad dwoma miesiącami w Poznaniu miały miejsce ogólnopolskie eliminacje do mistrzostw świata w grach komputerowych Electronic Sports World Cup 2007, których finały odbędą się w Paryżu, w dniach 5-8 lipca bieżącego roku. Jak poinformowali nas organizatorzy rodzimej fazy imprezy, punktualnie o godz. 16 reprezentacja naszego kraju odleciała do Francji, by już jutro rozpocząć walkę o prestiżowe trofea.

Przypomnijmy, że na paryskich zawodach pojawią się przedstawiciele czterech, „growych” dyscyplin – dwóch strzelanek, strategii i ścigałki. Oto, kto będzie toczył bój o laury dla nadwiślańskiego państwa:

Specjaliści nie kryją, że największe nadzieje pokładane są w polskich fanach FPS-ów. Grupa PGSPokerstrategy.cc to złoci medaliści World Cyber Games 2006, zaś 16-letni „av3k” zwyciężył niedawno w prestiżowym turnieju World Series of Video Games. Co ciekawe, w Paryżu pojawi się gościnnie również żeńska drużyna CS-a 1.6 - BadGirls.CooledByRealitynet. Miejmy nadzieję, że Polki również zakończą swe zmagania zwycięsko i zajmą czołowe lokaty.

Reprezentacja powróci do naszego kraju w poniedziałek, lądując na warszawskim Okęciu. Liczymy, że będzie to powrót udany i obfitujący w kolejne tytuły dla polskiego e-sportu.

gry