Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 lipca 2007

Myśli nieprzemyślane - Gierki polityczne
Myśli nieprzemyślane - Gierki polityczne

Redakcja GRYOnline.pl, 27 lipca 2007, 20:11

Jeśli myśleliście, że schowacie się przed nią w bezpiecznym świecie wirtualnej rozrywki, że w pozornej rzeczywistości nie znajdzie Was, to źle myśleliście. Jak zapach przypalonego mleka, zamykasz drzwi i okna, a i tak wejdzie przez wentylację w łazience. Polityka.

Poradnik: Dead Reefs

Redakcja GRYOnline.pl, 27 lipca 2007, 19:24

Witam bardzo serdecznie w nieoficjalnym poradniku do Dead Reefs. Znajdziesz tutaj kompletny opis przejścia gry krok po kroku. Jako że gry przygodowe opierają się głównie na łamigłówkach, zalecam zaglądanie do poradnika, gdy już naprawdę nie wiecie, co zrobić i jesteście o krok od pogryzienia klawiatury.

Electronic Arts otwiera filię w Rosji

Marek Grochowski, 27 lipca 2007, 17:50

Gigant zza Atlantyku, koncern Electronic Arts, chcąc kontynuować swą ekspansję w kierunku wschodniej Europy postanowił otworzyć kolejny oddział. Nowa filia amerykańskiej firmy znajdzie swoją siedzibę w stolicy Rosji, a głównym zadaniem, jakie otrzyma moskiewskie studio, będzie lokalizacja takich serii, jak Need for Speed czy FIFA.

Demo gry Stranglehold za dwanaście dni
Demo gry Stranglehold za dwanaście dni

Marek Grochowski, 27 lipca 2007, 17:03

Dwa tygodnie po tym, jak firma Midway Games ogłosiła światu, że zamierza udostępnić w sieci demo trzecioosobowej gry akcji Stranglehold, wspomniana spółka ujawniła również dokładny termin, w którym powinniśmy spodziewać się publikacji oczekiwanego pliku. Próbna wersja widowiskowej strzelaniny TPP zagości na łamach serwisu Xbox Live Marketplace za dwanaście dni – 08.08.2007.

Czy Nobi Nobi Boy powtórzy sukces Katamari Damacy?
Czy Nobi Nobi Boy powtórzy sukces Katamari Damacy?

Piotr Doroń, 27 lipca 2007, 16:38

Poznaliśmy tytuł następnej gry Keita Takahashiego. I nie jest to wcale kolejna odsłona wielokrotnie nagradzanej serii Katamari Damacy, lecz zupełnie nowy projekt. Jego tytuł brzmi: Nobi Nobi Boy (ang. Scretchy Scretchy Boy).

Kirby po raz kolejny atakuje europejską wersję usługi Virtual Console
Kirby po raz kolejny atakuje europejską wersję usługi Virtual Console

Piotr Doroń, 27 lipca 2007, 15:49

Nintendo aktualizuje na bieżąco nie tylko amerykańską i japońską wersję usługi Virtual Console. Także edycja PAL, a więc obejmująca m.in. Europę i Australię, uzyskuje systematyczne wsparcie ze strony japońskiego koncernu. Dzisiaj do oferty dołączyły dwie pozycje: Kirby’s Ghost Trap oraz Devil’s Crush.

Nowe screenshoty z Gran Turismo 5: Prologue
Nowe screenshoty z Gran Turismo 5: Prologue

Marek Grochowski, 27 lipca 2007, 15:35

Firma Sony Computer Entertainment Inc. wypuściła dzisiaj do sieci pokaźną porcję screenshotów, ukazujących nieprzeciętną oprawę wizualną najnowszego dziecka studia Polyphony Digital, wyścigów Gran Turismo 5: Prologue. Wszystkie obrazki zaserwowane zostały w jakości 1080p i stanowią uzupełnienie dla opublikowanych wczoraj, nowych informacji o grze.

Hot Shots Golf 5 na konsolę PlayStation 3 szalenie popularne w Japonii

Piotr Doroń, 27 lipca 2007, 13:51

Ostatnie, cotygodniowe zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Japonii nie uwzględnia ani jednej pozycji wydanej na konsolę PlayStation 3. Sytuacja ta zmieni się jednak już w wkrótce. Wszystko za sprawą piątej odsłony Hot Shots Golf, która ma szanse wskoczyć na pierwsze miejsce notowania.

Sam & Max: Season Two w produkcji
Sam & Max: Season Two w produkcji

Marek Grochowski, 27 lipca 2007, 13:45

Studio Telltale Games oficjalnie ogłosiło, że pracuje już nad drugim sezonem przygód szalonych, zwierzęcych detektywów. Projekt o nazwie Sam & Max: Season Two, tak jak jego poprzednik, zostanie podzielony na kilka odcinków, a główną drogą ich dystrybucji będzie Internet.

Microsoft traci na grach, Sony też
Microsoft traci na grach, Sony też

Maciej Jałowiec, 27 lipca 2007, 13:30

Choć firma Sony ostatnio zdołała ostatnio zarobić 540 milionów dolarów, nic nie zmienia faktu, iż oddział tej korporacji odpowiedzialny za elektroniczną rozrywkę odnotował stratę 245,3 miliona USD w pierwszym kwartale bieżącego roku fiskalnego. Microsoft w tym samym czasie dostarczył do sklepów też 0,7 miliona swoich Xboxów 360, w ostatecznym rozrachunku tracąc przy tym 1,2 miliarda USD.

Zagramy na PSP Sixaxisem lub Dual Shockiem?

Rafał Skierski, 27 lipca 2007, 13:24

Wiadomo nie od dziś, że d-pad w PSP pozostawia wiele do życzenia. W wielu grach doskwiera też brak drugiej analogowej gałki w handheldzie Sony. Co powiedzielibyście jednak, gdybyście dostali możliwość grania na PlayStation Portable przy użyciu joypadów ze stacjonarnych konsol? Być może japoński gigant wkrótce nam to umożliwi.

EA planuje sequel Army of Two
EA planuje sequel Army of Two

Marek Grochowski, 27 lipca 2007, 13:00

Chris Ferriera, jeden z projektantów biorących udział w tworzeniu gry Army of Two ujawnił, że choć jego zespół nie ukończył jeszcze developingu swego dzieła, to już przymierza się do wydania na świat jego kontynuacji. Trudno się temu dziwić, zważywszy na fakt, że za produkcją trzecioosobowej gry akcji stoi gigant branży elektronicznej rozrywki, koncern Electronic Arts.

Grywalne demo Bioshock wkrótce na Marketplace
Grywalne demo Bioshock wkrótce na Marketplace

Rafał Skierski, 27 lipca 2007, 12:57

Bioshock to obecnie jeden z najbardziej oczekiwanych FPS-ów na Xboxa 360. Nic więc dziwnego, że Irrational Games (developer) planuje wypuszczenie grywalnego dema w najbliższych dniach. Choć nie zostało to oficjalnie ogłoszone, z bardzo dużym prawdopodobieństwem możemy potwierdzić, że takowa wersja demonstracyjna w najbliższym czasie ukaże się na Marketplace.

Specjalny darmowy dodatek do Splinter Cell: Double Agent już w ofercie Xbox Live Marketplace

Piotr Doroń, 27 lipca 2007, 12:42

Rozbudowana odsłona Tom Clancy’s Splinter Cell: Double Agent wydana na konsolę PlayStation 3 nie będzie już spędzać snu z powiek miłośnikom Sama Fishera grającym w edycję przeznaczoną dla Xboksa 360. Specjalny dodatek niwelujący tę przewagę, o którym informowaliśmy Was po raz pierwszy na początku tego roku, trafił właśnie do oferty usługi Xbox Live Marketplace.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii

Rafał Skierski, 27 lipca 2007, 12:31

W ostatnich wynikach sprzedaży gier w Kraju Kwitnącej Wiśni widać było całkowitą dominację konsol Nintendo – wszystkie pozycje z pierwszej dziesiątki pochodziły z Wii lub DS-a. Najnowsze zestawienie wygląda bardzo podobnie, z jednym małym wyjątkiem – do „Top-10” udało się przebić jednej produkcji na PlayStation 2.

Official Xbox Magazine wkrótce na Marketplace
Official Xbox Magazine wkrótce na Marketplace

Rafał Skierski, 27 lipca 2007, 12:09

Choć Official Xbox Magazine nie doczekał się jeszcze polskiej wersji, na świecie jest to jedno z najpopularniejszych pism poświęconych Xboxowi 360. Wyróżnia się między innymi tym, że do każdego numeru dokładana jest płyta z grywalnymi demami, które (a przynajmniej część z nich) pojawiają się tam na długo przed tym, zanim wylądują na Xbox Live. Wkrótce fani OXM będą mogli znaleźć jej elektroniczny

Piąty zestaw samochodów do Test Drive Unlimited na Xboxa 360 już dostępny
Piąty zestaw samochodów do Test Drive Unlimited na Xboxa 360 już dostępny

Rafał Skierski, 27 lipca 2007, 11:39

Posiadacze Xboxów 360 mogą pobrać już piąty zestaw samochodów przygotowanych przez Eden Games – developera Test Drive Unlimited. Paczka jest płatna, chociaż jedno auto można pobrać sobie za darmo.

Ace Combat 6: Fires of Liberation najchętniej ściąganym demem
Ace Combat 6: Fires of Liberation najchętniej ściąganym demem

Rafał Skierski, 27 lipca 2007, 11:16

Microsoft, podobnie jak rok temu, w czasie trwania E3 zorganizował na Xbox Live akcję Bringing it Home, dzięki której mogliśmy pobrać najnowsze grywalne dema gier, pakiety awatarów, skórek, czy trailery nadchodzących pozycji. Okazuje się, że najchętniej pobieranym demem było Ace Combat 6: Fires of Liberation.

Intrygujący baner na oficjalnej stronie gry Command & Conquer 3
Intrygujący baner na oficjalnej stronie gry Command & Conquer 3

Maciej Jałowiec, 27 lipca 2007, 10:47

Wczoraj na oficjalnej stronie gry Command & Conquer 3: Tiberium Wars pojawiła się interesująca grafika reklamowa, mówiąca o jakimś wielkim wydarzeniu związanym ze wspomnianą grą. Napis na obrazku głosi tylko: „08.07.07 Command & Conquer 3: Tiberium Wars przejdzie rewolucję”.

Premiera WipeOut 2097 przesunięta na koniec sierpnia

Piotr Doroń, 27 lipca 2007, 10:47

Trzy dni temu poinformowaliśmy Was, że wraz z wczorajszą aktualizacją usługi PlayStation Network miała zostać uruchomiona sprzedaż kolejnych czterech gier znanych z konsoli PSOne. Okazuje się jednak, że premiera jednej z nich została z nieznanych przyczyn przesunięta.

Kompletne GTA IV tylko na Xboksie 360?

Piotr Doroń, 27 lipca 2007, 10:25

Walka na argumenty toczona pomiędzy posiadaczami konsoli Xbox 360 oraz platformy PlayStation 3 rozgorzała na dobre już jakiś czasu temu. W momencie, gdy wydaje się, że dawne urazy zostaną przebaczone, podżegana jest ona kolejnymi gorącymi informacjami ze świata elektronicznej rozrywki. Tym razem w rolę wzniecającego pożar wcieliła się firma Rockstar, producent serii Grand Theft Auto.

Technologia amBX „zdobywa” kolejne firmy

Maciej Myrcha, 27 lipca 2007, 10:23

O zestawie narzędzi urealniających rozgrywkę dzięki bodźcom audio-wizualnym, skupionych w pakiecie pod nazwą amBX autorstwa firmy Philips, głośno jest już od ponad półtora roku. W międzyczasie nowinką tą zainteresowała się m.in. korporacja THQ, wyrażając chęć zaimplementowania jej w Broken Sword: The Angel of Death oraz Codemasters i Introversion. Teraz do grona zainteresowanych ubarwieniem graczom roz(g)rywki dołączają kolejne firmy.

Rozszerzona wersja trailera gry Resident Evil 5 jest dostępna!
Rozszerzona wersja trailera gry Resident Evil 5 jest dostępna!

Maciej Jałowiec, 27 lipca 2007, 10:20

W Internecie pojawiła się nowa, dłuższa wersja trailera zapowiadającego grę Resident Evil 5. Jak pamiętamy, pierwsze materiały filmowe ukazały się w trakcie imprezy E3 2007 odbywającej się w Santa Monica.

Top 10 gier w US (27/07/07)
Top 10 gier w US (27/07/07)

Krystian Smoszna, 27 lipca 2007, 10:12

Bardzo rzadko się zdarza, żeby w rankingu dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, ponad połowa prezentowanych tytułów obroniła swoje pozycje sprzed tygodnia. Z taką sytuacją mamy do czynienia w tym tygodniu.

The Godfather 2 już oficjalnie!

Piotr Doroń, 27 lipca 2007, 09:52

Electronic Arts pracuje nad drugą odsłoną gry The Godfather. Informację tę, ujawnioną już wcześniej przez Todda Greenwalda, pracującego w firmie Nollenberger Capital Partners, potwierdził na zwyczajowym spotkaniu z akcjonariuszami Frank Gibeau, szef oddziału EA Games.

World in Conflict również na QuakeConie
World in Conflict również na QuakeConie

Krystian Smoszna, 27 lipca 2007, 09:23

Zaskakująca to wiadomość, ale jak najbardziej prawdziwa. World in Conflict – strategia czasu rzeczywistego, tworzona przez szwedzką firmę Massive Entertainment – zostanie zaprezentowana w grywalnej formie podczas tegorocznej edycji imprezy QuakeCon.

Wakacyjny turniej F.E.A.R. Combat - pierwsza faza rozgrywek za nami
Wakacyjny turniej F.E.A.R. Combat - pierwsza faza rozgrywek za nami

Krystian Smoszna, 27 lipca 2007, 08:32

Pierwsza faza wakacyjnego turnieju F.E.A.R. Combat, który zorganizowaliśmy wspólnie z Telekomunikacją Polską S.A., została zakończona. Do rywalizacji o nagrody warte 20 tysięcy złotych stanęło w sumie 219 graczy. Po zakończeniu wszystkich szesnastu meczy pierwszej fazy rozgrywek, poznaliśmy pseudonimy 127 uczestników, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu.

Epic Games nie planuje dodatków do gry Gears of War w wersji na konsolę Xbox 360
Epic Games nie planuje dodatków do gry Gears of War w wersji na konsolę Xbox 360

Krystian Smoszna, 27 lipca 2007, 07:36

Nie mamy dobrych wieści dla fanów gry Gears of War, którzy łudzą się, że firma Epic Games, Inc. ofiaruje użytkownikom Xboksów 360 dodatki, znajdujące się w PeCetowej wersji programu. Rod Fergusson w wywiadzie dla serwisu IGN oświadczył, że taka konwersja nie jest przez jego studio w ogóle planowana. Na przeszkodzie stoją rozmaite problemy techniczne.