Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 lipca 2007

Subskrybenci serwisu FilePlanet mogą wziąć udział w beta-testach gry Empire Earth III

Maciej Jałowiec, 26 lipca 2007, 21:00

Dzisiaj serwis FilePlanet umożliwił wszystkim swoim posiadającym płatne konta klientom wzięcie udziału w zamkniętych testach wersji beta gry Empire Earth III.

Patch do obu wersji Shadowrun już w przyszłym tygodniu

Jiker, 26 lipca 2007, 20:07

Firma FASA Studio poinformowała, że najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia opublikowany zostanie pierwszy patch przeznaczony do gry akcji pod tytułem Shadowrun. Załata on kilka błędów związanych m.in. z trybem rozgrywki wieloosobowej.

Publikacja pierwszych dodatków do Forza Motorsport 2 w przyszłym miesiącu

Jiker, 26 lipca 2007, 19:51

Studio Turn 10, producent gry Forza Motorsport 2, poinformował, że już w przyszłym miesiącu przeprowadzona zostanie premiera pierwszego zestawu oficjalnych dodatków do najlepszej obecnie wyścigowej gry dostępnej na konsoli Xbox 360.

Fireglow Games zapowiada grę Pirate's Revenge
Fireglow Games zapowiada grę Pirate's Revenge

Vercetti, 26 lipca 2007, 18:45

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy, że firma Fireglow Games, znana dotychczas głównie ze stworzenia strategii Sudden Strike, zamierza poszerzyć swoje horyzonty, tworząc trzy nowe oddziały. Jeden z nich, Fireglow Casual Games Studio już wkrótce wypuści na rynek grę akcji o nazwie Pirate's Revenge.

Microsoft obniża cenę napędu HD-DVD do 179 dolarów

Jiker, 26 lipca 2007, 18:38

Microsoft już za kilka dni obniży cenę zewnętrznego napędu HD-DVD, pełniącego wspólnie z Xboksem 360 funkcję odtwarzacza filmów zapisanych w tym formacie. Wraz z dniem 1 sierpnia bieżącego roku amerykańskie sklepy będą sprzedawać owe urządzenie za równowartość 179 dolarów (dotąd $199).

UbiSoft poprawia swoje wyniki finansowe

Jiker, 26 lipca 2007, 18:15

Pierwszy kwartał bieżącego roku fiskalnego – trwającego od 1 kwietnia 2007 do 31 marca 2008 roku – okazał się udany nie tylko dla Nintendo. Sytuacja wygląda podobnie także w przypadku francuskiego UbiSoft.

Rewelacyjne wyniki finansowe koncernu Nintendo - świetna sprzedaż Wii i DS

Jiker, 26 lipca 2007, 17:39

Firma Nintendo opublikowała swój najświeższy raport finansowy, poświęcony pierwszemu kwartałowi 2007 roku fiskalnego (trwającego od 1 kwietnia do 31 marca 2008 roku). Jego lektura pozwala stwierdzić, że sytuacja japońskiego koncernu jest co najmniej świetna i nic nie wskazuje na to, by mogła ulec pogorszeniu.

Deep Silver ogłasza line-up na Games Convention 2007
Deep Silver ogłasza line-up na Games Convention 2007

Vercetti, 26 lipca 2007, 17:20

Firma Deep Silver, będąca własnością koncernu Koch Media, ogłosiła dzisiaj listę tytułów, jakie zaprezentuje na nadchodzących targach Games Convention, mających odbyć się w Lipsku pod koniec przyszłego miesiąca. Prócz pokazania graczom swoich nowych propozycji wydawca zaprosi ich również na konferencję prasową z udziałem studia Piranha Bytes, zespołu odpowiedzialnego za serię Gothic.

Poradnik: Transformers: The Game

Redakcja GRYOnline.pl, 26 lipca 2007, 17:18

Witam w poradniku do Transformers: The Game. Znajdziecie tu możliwie najdokładniejszy opis ponad 30 misji podzielonych na dwie kampanie: Autobotów i Deceptikonów, porady dotyczące zdobywania skillów i zaliczania dodatkowych zadań oraz lokalizacje wspomnianych zadań i ukrytych ikon – krótko mówiąc wszystko to, co może się w trakcie gry przydać.

Yamauchi ujawnia kolejne informacje na temat Gran Turismo 5 Prologue

Jiker, 26 lipca 2007, 16:42

Japoński magazyn Weekly Famitsu wszedł w posiadanie nowych informacji poświęconych grze Gran Turismo 5 Prologue. Wszystko to za sprawą wywiadu z Kazunori Yamauchim, głównym producentem jednej z najpopularniejszych serii gier wyścigowych.

Crackdown wyróżniony za innowacyjność
Crackdown wyróżniony za innowacyjność

Vercetti, 26 lipca 2007, 16:35

Crackdown, wydana na początku roku gra akcji od studia Real Time Worlds została wreszcie doceniona przez środowisko deweloperów. Świadczy o tym nagroda, jaką przyznano jej w trakcie odbywającej się w brytyjskim Brighton imprezy o nazwie Develop Conference. Produkcja dedykowana wyłącznie konsoli X360 otrzymała laury za wybitną, jak na panujące obecnie standardy, innowacyjność.

Czy nowe gry z cyklu Tales of... uwiodą posiadaczy konsol Nintendo?

Jiker, 26 lipca 2007, 16:03

Mimo, że gry fabularne z serii Tales of... nigdy nie zdobywały ważnych nagród oraz bardzo rzadko można było o nich mówić w kategoriach bestsellerów, to na stałe wpisały się w historię gatunku jRPG. Czy kolejne jej odsłony zwiększą prestiż cyklu?

Iron Maiden i Red Hot Chili Peppers w Guitar Hero III

Vercetti, 26 lipca 2007, 15:30

ScoreHero.com, jedna ze stron traktujących o serii Guitar Hero ujawniła kolejne utwory, które zasilą soundtrack trzeciej odsłony muzycznej zręcznościówki, przygotowywanej tym razem przez studio Neversoft. Cztery kawałki, które już wkrótce przyjdzie nam zagrać na plastikowych instrumentach, to:

Sony krytykuje serwisy Xbox Live Arcade oraz Virtual Console

Misiek, 26 lipca 2007, 15:15

Peter Dille, człowiek do spraw marketingu w Sony, skrytykował Xbox Live Arcade oraz Virtual Console. Według niego wspomniane konkurencyjne serwisy oferują jedynie stare gry z poprzednich generacji konsol, podczas gdy na PlayStation Store możemy znaleźć wiele tytułów napisanych tylko i wyłącznie na potrzeby PlayStation Network.

CryENGINE 2 upiększy grę Entropia Universe
CryENGINE 2 upiększy grę Entropia Universe

Vercetti, 26 lipca 2007, 14:25

Szwedzka firma Mindark, znana dotychczas ze stworzenia MMO Entropia Universe, poinformowała, że nabyła od niemieckiej grupy Crytek licencję na używanie silnika CryENGINE 2. Narzędzie uważane za jeden z najbardziej zaawansowanych engine’ów na naszym globie posłuży do upiększenia online’owego cRPG ze Skandynawii.

We wrześniu doczekamy się niespodzianki od Nintendo
We wrześniu doczekamy się niespodzianki od Nintendo

Misiek, 26 lipca 2007, 13:59

Reggie Fils-Aime, charyzmatyczny prezes Nintendo of America przyznał w wywiadzie dla GameHead, że japońska korporacja nie zdradziła wszystkich swoich planów na tegorocznym E3. Według jego wypowiedzi, Big N szykuje dla nas niespodziankę na wrzesień tego roku.

Premiera gry Battlefield: Bad Company przesunięta na rok 2008
Premiera gry Battlefield: Bad Company przesunięta na rok 2008

Maciej Jałowiec, 26 lipca 2007, 13:50

Firma Electronic Arts wydała oficjalne oświadczenie, w którym stwierdza że premiera najnowszej odsłony serii Battlefield, opatrzona podtytułem Bad Company, nie odbędzie się na początku września bieżącego roku.

Vivendi Games zarabia blisko 70% więcej niż rok temu
Vivendi Games zarabia blisko 70% więcej niż rok temu

Maciej Jałowiec, 26 lipca 2007, 13:10

Firma Vivendi podaje, że przychody w ciągu pierwszej połowy 2007 roku z jej oddziału Vivendi Games wzrosły aż o 68,9% w stosunku do przychodu, jakie VG przynosło w ciągu dwóch pierwszych kwartałów 2006 r.

Empire Interactive anonsuje grę Ford Off Road
Empire Interactive anonsuje grę Ford Off Road

Vercetti, 26 lipca 2007, 12:50

Korporacja Empire Interactive najwyraźniej pozazdrościła sukcesu firmie Codemasters, producentowi wyścigów Colin McRae: DIRT i sama także postanowiła wyprawić nas w podróż po bezdrożach. Brytyjska spółka zaanonsowała właśnie swą nową grę, zatytułowaną Ford Off Road.

Trwają prace nad grą opartą na motywach filmu Uwe Bolla

Maciej Jałowiec, 26 lipca 2007, 12:30

Niemiecka grupa Replay Studios pracuje obecnie nad grą nawiązującą tematycznie do tworzonego właśnie filmu o nazwie Tunnel Rats. Najciekawszy jest fakt, iż reżyserem tego obrazu jest znany graczom od dawna Uwe Boll.

GTA IV – wrażenia z wersji demo w serwisie Computer and Videogames
GTA IV – wrażenia z wersji demo w serwisie Computer and Videogames

Vercetti, 26 lipca 2007, 11:45

Na łamach serwisu Computer and Videogames ukazała się właśnie kolejna zapowiedź gry Grand Theft Auto IV. Redaktorzy wymienionej witryny mieli okazję udać się do siedziby producenta, Rockstar Games, i samodzielnie rozegrać jedną z misji, jakie zobaczymy w pełnej wersji październikowego hitu. Z racji tego, że opisane przez CVG szczegóły dotyczą również fabuły produktu, ci, którzy nie chcą psuć sobie

Informacje na temat międzynarodowej edycji kolekcjonerskiej gry BioShock

Maciej Jałowiec, 26 lipca 2007, 11:40

Serwis The Cult of Rapture ujawnił kilka informacji dotyczących edycji kolekcjonerskiej gry Bioshock wydawanej w krajach innych niż Stany Zjednoczone i Kanada. Wiemy już co ta edycja będzie zawierać, a także w których krajach będzie można ją kupić.

Reklamy Microsoftu niebawem w grach EA Sports
Reklamy Microsoftu niebawem w grach EA Sports

Maciej Jałowiec, 26 lipca 2007, 10:50

Tuż po zmianie pracy Petera Moore’a pojawia się kolejna informacja łącząca Microsoft i Electronic Arts. Firmy zawarły porozumienie, na mocy którego EA Sports będzie umieszczało w swoich grach reklamy twórcy systemu operacyjnego Windows.

Codemasters w Polsce – na razie pod górkę
Codemasters w Polsce – na razie pod górkę

Łukasz Malik, 26 lipca 2007, 10:40

Ponad miesiąc temu informowaliśmy Was o początkach działalności brytyjskiego koncernu Codemasters na terenie Polski. Co prawda nie doczekaliśmy się jeszcze lokalnego biura, ale naszym krajem opiekuje się część niemieckiego oddziału „mistrzów kodu”.

Ubisoft stworzy grę na podstawie serialu Herosi!
Ubisoft stworzy grę na podstawie serialu Herosi!

Krystian Smoszna, 26 lipca 2007, 09:59

Interesująca plotka obiegła wczoraj Internet. Jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, koncern Ubisoft Entertainment jest już bardzo bliski nabycia praw do produkcji gry komputerowej, której fabuła nawiązywałby do serialu Herosi.

Prawdopodobnie 200 tysięcy ludzi przybędzie na tegoroczne targi Games Convention
Prawdopodobnie 200 tysięcy ludzi przybędzie na tegoroczne targi Games Convention

Maciej Jałowiec, 26 lipca 2007, 09:43

Jak informuje serwis joystiq.com, organizatorzy odbywającej się corocznie w Lipsku imprezy Games Convention spodziewają się, że aż dwieście tysięcy gości odwiedzi targi w 2007 roku. Dla porównania, ubiegłoroczne E3 gościło zaledwie około 60 tys. ludzi.

Nowa gra z cyklu Rune w produkcji?
Nowa gra z cyklu Rune w produkcji?

Krystian Smoszna, 26 lipca 2007, 09:20

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że firma Human Head Studios, Inc. pracuje nad nową grą z cyklu Rune. Co prawda przedstawiciel amerykańskiego studia twierdzi, że kwestia stworzenia takiego programu jest przez zespół tylko „rozważana”, to jednak udostępnione niedawno grafiki koncepcyjne wydają się jego słowom przeczyć.

Gra Left 4 Dead będzie obecna na QuakeConie
Gra Left 4 Dead będzie obecna na QuakeConie

Krystian Smoszna, 26 lipca 2007, 07:57

Przedstawiciele firm Turtle Rock Studios, Inc. oraz Valve Corporation pojawią się na tegorocznej edycji imprezy o nazwie QuakeCon. Stoisko obu ekip powinno zainteresować fanów gry Left 4 Dead. Prezentacja nowej strzelaniny jest głównym celem wizyty autorów wspomnianego wyżej programu.

Prace nad grą Lair zostały zakończone
Prace nad grą Lair zostały zakończone

Krystian Smoszna, 26 lipca 2007, 07:21

Kalifornijskie studio Factor 5, Inc. zakończyło już prace nad grą Lair – poinformował Ryan Hamlyn, przedstawiciel amerykańskiego oddziału koncernu Sony Computer Entertainment, Inc. Produkt stworzony z myślą konsoli PlayStation 3, trafi do sklepów w Stanach Zjednoczonych 14-ego sierpnia bieżącego roku.