Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 lipca 2007

GTA IV z własną wersją Internetu
GTA IV z własną wersją Internetu

Vercetti, 18 lipca 2007, 18:47

Najnowsze wydanie amerykańskiego pisma Official Xbox Magazine to kolejne źródło informacji na temat pełnoprawnej, czwartej odsłony serii Grand Theft Auto. W wymienionym periodyku opublikowanych zostało kilka interesujących szczegółów dotyczących nowego dzieła zespołu Rockstar Games. Jeden z nich to fakt, że w GTA IV otrzymamy możliwość swobodnego żeglowania po „growym” odpowiedniku prawdziwego Int

Resident Evil 5 zadebiutuje najwcześniej w 2009 roku
Resident Evil 5 zadebiutuje najwcześniej w 2009 roku

Krystian Smoszna, 18 lipca 2007, 18:02

Nie mamy dobrych wieści dla fanów serii Resident Evil. Piąta odsłona popularnego cyklu, która podczas zakończonych niedawno targów E3 Media & Business Summit promowana była nowym zwiastunem filmowym, nie zadebiutuje na rynku ani w tym, ani w przyszłym roku.

Undercover: Operation Wintersun – znamy datę zachodniej premiery
Undercover: Operation Wintersun – znamy datę zachodniej premiery

Vercetti, 18 lipca 2007, 17:47

Grupa Lighthouse Interactive, pełniąca rolę zachodniego wydawcy gry Undercover: Operation Wintersun, opublikowała w sieci zestaw nowych screenshotów, pochodzących z omawianego produktu. Udostępnione wczoraj obrazki nie są jednak jedynymi materiałami związanymi z przygodówką studia Sproing Interactive Media. Wraz z nimi ujawniona została bowiem data europejskiej i amerykańskiej premiery tytułu.

Xbox 360 Elite za 330 funtów?

Vercetti, 18 lipca 2007, 16:55

Trzy brytyjskie sieci sprzedaży - HMV, Play oraz GAME – podały dzisiaj informacje o cenie, w jakiej będą rozprowadzać nową wersję next-gena Microsoftu, konsolę Xbox 360 Elite. Co ciekawe, wszystkie z wymienionych sklepów zamierzają sprzedawać sprzęt giganta z Redmond za taką samą sumę pieniędzy: 329,99 funta.

W Table Tennis zagramy na Nintendo Wii
W Table Tennis zagramy na Nintendo Wii

Krystian Smoszna, 18 lipca 2007, 14:53

Gra sportowa Table Tennis, za której powstanie odpowiada zlokalizowany w San Diego oddział firmy Rockstar Games, Inc., zostanie przygotowana z myślą o konsoli Nintendo Wii. Producenci programu chcą przychylić się w ten sposób do próśb fanów, którzy podobno prosili o stworzenie takiej konwersji.

Ponad milion sprzedanych PS3 w Japonii

Vercetti, 18 lipca 2007, 14:25

Najnowsza konsola Sony nie przypadła zbytnio do gustu odbiorcom z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wskazują na to badania rynkowe, jakie przeprowadziła ostatnio korporacja Enterbrain, firma odpowiedzialna m.in. za wydawanie popularnego magazynu Famitsu.

Peter Moore odchodzi z Microsoftu i staje na czele EA Sports
Peter Moore odchodzi z Microsoftu i staje na czele EA Sports

Metatron, 18 lipca 2007, 14:06

Peter Moore, od wielu lat kojarzony z Xboksem, a ostatnio także z Games For Windows, znany wszystkim graczom z niefortunnych wypowiedzi pokroju obiecanego przy okazji zachwalania X360 „Zen grania”, czy też tatuaży, które robił sobie podekscytowany nowymi grami, odchodzi z Microsoftu. Nie znika jednak z branży gier, ponieważ stanie na czele EA Sports.

Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6
Zapowiedziano grę Dynasty Warriors 6

Metatron, 18 lipca 2007, 13:41

W trakcie odbywającej się w Tokio imprezy PlayStation Premiere, której nazwa już wielokrotnie przewinęła się przez dzisiejsze newsy, firma Koei zapowiedziała wydanie gry Dynasty Warriors 6 na konsolę PS3.

Opiekuj się pacjentami w Fever Frenzy!
Opiekuj się pacjentami w Fever Frenzy!

Vercetti, 18 lipca 2007, 13:05

Jak poinformowała w swym oświadczeniu prasowym firma Legacy Interactive, sygnowana jej logiem symulacja pracy w szpitalu, gra Fever Frenzy trafi do sprzedaży już w najbliższy piątek. Pozycja przygotowana przez studio Rainbow Creatures będzie rozprowadzana wyłącznie za pośrednictwem sieci.

Wprowadzanie usługi Xbox LIVE Video Marketplace do Europy nastąpi stopniowo

Metatron, 18 lipca 2007, 13:04

W trakcie konferencji Microsoftu, która odbyła się w ramach tegorocznej imprezy E3 zapowiedziano, że ciesząca się w Stanach Zjednoczonych sporą popularnością usługa e-dystrybucji filmów i seriali telewizyjnych za pomocą serwisu Xbox LIVE jeszcze w tym roku zostanie uruchomiona również dla europejskich posiadaczy konsoli.

Gears of War i Unreal Tournament 3 również dla posiadaczy Maców
Gears of War i Unreal Tournament 3 również dla posiadaczy Maców

Metatron, 18 lipca 2007, 12:40

Wygląda na to, że gra Gears of War zmienia status z exclusive dla X360 na produkcję iście multiplatformową. Jak się bowiem okazało, nie tylko posiadacze komputerów PC ją otrzymają, lecz także użytkownicy Maców.

Ekskluzywne dodatki w pre-orderze Eye of the North
Ekskluzywne dodatki w pre-orderze Eye of the North

Vercetti, 18 lipca 2007, 11:48

NCsoft poinformował, że w związku ze zbliżającą się premierą gry Eye of the North, trzeciego rozszerzenia do MMORPG Guild Wars, już wkrótce w sklepach pojawią się specjalne, przedpremierowe zestawy, pozwalające na przygotowanie się do tego, co będzie miał do zaproponowania nowy projekt studia ArenaNet.

Games for Windows - Live również dla użytkowników systemu Windows XP
Games for Windows - Live również dla użytkowników systemu Windows XP

Metatron, 18 lipca 2007, 11:29

Jak donosi serwis Computer and Videogames (CVG), Microsoft potwierdził, że chętni do zagrania w tryb multiplayer w pecetowej wersji Gears of War będą musieli zarejestrować się w serwisie Games for Windows – Live. Tylko w ten sposób będą mogli połączyć się z innymi posiadaczami gry, niezależnie od tego, czy tytuł uruchomią pod systemem Vista, czy XP.

Zapowiedziano dodatek do gry Metal Gear Solid: Portable Ops
Zapowiedziano dodatek do gry Metal Gear Solid: Portable Ops

Metatron, 18 lipca 2007, 11:16

Wydana na PSP gra Metal Gear Solid: Portable Ops odniosła całkiem spory sukces. Trudno się więc dziwić, że Konami postanowiło na tym skorzystać i zapowiedziało rozszerzenie do wspomnianej produkcji. Dodatek ukaże się w Japonii 20 września. Nie wiadomo, kiedy zostanie wydane w innych rejonach.

Pro Evolution Soccer 2008 grywalny na tegorocznych targach Games Convention

Metatron, 18 lipca 2007, 11:03

Po niezbyt udanych targach E3 stało się to, co wiele osób z branży przepowiedziało – twórcy postanowili skoncentrować swoją uwagę na innej, tym razem europejskiej imprezie, odbywających się w Lipsku targach Games Convention (23-26 sierpnia). Uczyniło tak między innymi Konami, ogłaszając, że na to show przygotuje specjalne atrakcje.

Fatal Inertia powraca na PlayStation 3
Fatal Inertia powraca na PlayStation 3

Krystian Smoszna, 18 lipca 2007, 11:01

Twórcy gry Fatal Inertia mają problemy z okiełznaniem silnika Unreal Engine 3 i najwyraźniej to właśnie jest powodem opóźnienia programu w wersji na konsolę PlayStation 3 – takie wnioski można wysnuć z informacji, opublikowanej wczoraj serwis Games Radar.

Gra Final Fantasy XIII ukończona w trzynastu procentach
Gra Final Fantasy XIII ukończona w trzynastu procentach

Krystian Smoszna, 18 lipca 2007, 09:24

Wszystko wskazuje na to, że gracze oczekujący kolejnej odsłony cyklu Final Fantasy, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Z materiałów prasowych firmy Sony Computer Entertainment, Inc. wynika, że wspomniany wyżej produkt jest ukończony dopiero w trzynastu procentach, co raczej nie wróży dobrze jego rychłej premierze.

Kontynuacja gry Medal of Honor: Heroes oficjalnie zapowiedziana
Kontynuacja gry Medal of Honor: Heroes oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 18 lipca 2007, 08:34

Koncern Electronic Arts, Inc. opublikował wczoraj oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie zapowiedział kontynuację gry Medal of Honor: Heroes na konsolę PlayStation Portable oraz Nintendo Wii. Potwierdziły się zatem plotki o produkcji tego programu, które w drugim tygodniu czerwca ujrzały światło dzienne za sprawą amerykańskich sklepów internetowych.

Pięć gier z katalogu firmy THQ już w Steamie
Pięć gier z katalogu firmy THQ już w Steamie

Krystian Smoszna, 18 lipca 2007, 07:23

Pięć nowych gier (m.in. Company of Heroes: Kompania Braci oraz Titan Quest) zostało uwzględnionych w najnowszej aktualizacji oferty systemu elektronicznej dystrybucji Steam. Udostępnione produkty pochodzą z katalogu wydawniczego koncernu THQ, Inc.

Nowe materiały dotyczące gry BioShock na PC
Nowe materiały dotyczące gry BioShock na PC

Krystian Smoszna, 18 lipca 2007, 06:56

Zgodnie z daną wcześniej obietnicą, firma 2K Games opublikowała na łamach strony internetowej The Cult of Rapture, dużą porcję materiałów dotyczących PeCetowej edycji gry BioShock. Do tej pory o konwersji zapowiadanej na sierpień strzelaniny nie mówiło się zbyt wiele – liczył się przede wszystkim pierwowzór, a ten przygotowywany jest z myślą o konsoli Xbox 360.

Tekken 6 z trybem rozgrywki przez Internet
Tekken 6 z trybem rozgrywki przez Internet

Krystian Smoszna, 18 lipca 2007, 06:19

Mamy dobre wieści dla tych graczy, którzy w przyszłym roku zamierzają eksploatować szóstą odsłonę cyklu Tekken. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że produkt ten pozwoli posiadaczom konsol PlayStation 3 toczyć pojedynki w sieci.