Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 lipca 2007

Poradnik: Halo 2 (PC)

Redakcja GRYOnline.pl, 24 lipca 2007, 20:39

Przed Wami poradnik do długo oczekiwanej drugiej części Halo na PC. Tekst jest podzielony na rozdziały i na samym początku znajdziecie opisy broni, maszyn, jednostek występujących w grze oraz trofeów. Następne części poradnika dotyczą metod przejścia poszczególnych poziomów.

Hollywood Pictures 2 już we wrześniu
Hollywood Pictures 2 już we wrześniu

Vercetti, 24 lipca 2007, 18:20

Firma Kalypso Media opublikowała dzisiaj informację, która może ucieszyć szczególnie entuzjastów kinematografii. Stworzona przez studio Sayonara Software strategia o nazwie Hollywood Pictures 2 już we wrześniu doczeka się swojej anglojęzycznej wersji. Produkcja, która w marcu zadebiutowała na terytoriach niemieckojęzycznych, ukaże się w pozostałej części Europy w cenie 29,99 euro.

Army of Two w połowie listopada
Army of Two w połowie listopada

Vercetti, 24 lipca 2007, 17:10

Trzecioosobowa gra akcji pt. Army of Two już za niecałe cztery miesiące powędruje do rąk posiadaczy konsol PlayStation 3 oraz Xbox 360 – poinformował dzisiaj koncern Electronic Arts. Przygotowywany przez montrealskie studio EA Games projekt zadebiutuje na rynku elektronicznej rozrywki 15-ego listopada 2007.

Beta-testy nowej gry z serii Metal Gear ruszą w drugiej połowie sierpnia!
Beta-testy nowej gry z serii Metal Gear ruszą w drugiej połowie sierpnia!

Maciej Jałowiec, 24 lipca 2007, 16:30

Na odbywającej się w Tokio imprezie zorganizowanej z okazji dwudziestej rocznicy powstania serii Metal Gear, Hideo Kojima ujawnił, iż trwają prace nad kolejnym tytułem serii. Mowa tu o Metal Gear Online, który według pierwszych zapowiedzi, ma przenosić rozrywkę w wymiar sieciowy. Warto dodać również, że zamknięte beta-testy gry ruszą 20-ego sierpnia i potrwają do 3-ego września .

Dlaczego Mario Kart Wii zostanie wydane dopiero w pierwszym kwartale 2008 roku?

Jiker, 24 lipca 2007, 16:16

Zapowiedź Mario Kart Wii była jednym z najjaśniejszych punktów konferencji Nintendo zorganizowanej w ramach tegorocznych targów E3. Zostaliśmy wówczas poinformowani, że światowa premiera gry odbędzie się w pierwszym kwartale 2008 roku. Dzisiaj przedstawiciele Nintendo tłumaczą dlaczego wybrano taki właśnie termin.

Steam Community – beta jeszcze w lipcu

Vercetti, 24 lipca 2007, 15:52

Zaanonsowana przed ponad dwoma miesiącami inicjatywa studia Valve rozwija się zgodnie z oczekiwaniami swych twórców. Steam Community, czyli projekt mający stanowić alternatywę dla usługi Games for Windows Live Microsoftu jeszcze w tym miesiącu osiągnie status bety i zostanie po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej, 13-milionowej społeczności użytkowników platformy Steam.

Amerykańska premiera Guitar Hero III 28 października?

Jiker, 24 lipca 2007, 15:47

Końcówka tego roku upłynie pod znakiem wielu pojedynków na rynku gier. Jednym z efektowniejszych będzie z pewnością ten, w którym udział wezmą Rock Band firmy Harmonix oraz Guitar Hero III: Legends of Rock Neversoftu (producentem wcześniejszych odsłon GH był... Harmonix właśnie). Wszystko wskazuje na to, że druga z wymienionych pozycji będzie miała nad pierwszą miesięczną przewagę czasową.

Rock Band 20 listopada za 200 dolarów?
Rock Band 20 listopada za 200 dolarów?

Metatron, 24 lipca 2007, 15:11

Jedną z niezwykle istotnych spraw dotyczących Rock Band, gry, która zrobiła niemałe wrażenie na odwiedzających tegoroczne E3, jest jej cena. Spekulacje na jej temat krążą już od dłuższego czasu po sieci i do tej pory nie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia ze strony wydawcy, Electronic Arts. Na szczęście pewną dość wiarygodną informację dostarczyły nam duże sieci handlowe, które niedawno uruchomiły przedsprzedaż wspomnianej produkcji.

Treasure Island w produkcji
Treasure Island w produkcji

Vercetti, 24 lipca 2007, 15:00

„Wyspa Skarbów”, przygodowa powieść Roberta Louisa Stevensona całkiem niedawno stała się inspiracją dla twórców gier przygodowych. Przed rokiem zespół Kheops Studio wypuścił na rynek pozycję zatytułowaną Destination: Treasure Island. Teraz do wykorzystania prozy szkockiego pisarza szykują się również z programiści grupy Radon Labs

Kraków dostępny w grze Second Life od jutra!
Kraków dostępny w grze Second Life od jutra!

Maciej Jałowiec, 24 lipca 2007, 14:55

Już w najbliższą środę będziemy mogli wybrać się na wirtualną przechadzkę po jednym z najpopularniejszych polskich miast w internetowej grze Second Life. Wszystko to za sprawą krakowskiej agencji reklamowej, która już od roku pracuje nad cyfrową wersją Krakowa. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jest to drugie (po Amsterdamie) europejskie miasto przeniesione na ekrany monitorów.

135% poprawa sprzedaży PlayStation 3 w Stanach Zjednoczonych - co dalej?

Jiker, 24 lipca 2007, 14:00

Od dnia obniżenia amerykańskiej ceny konsoli PlayStation 3 do poziomu 499 dolarów minęły już dwa tygodnie. Zbyt krótko, by analizować całkowitą sprzedaż konsoli w świetle tego okresu, ale jednocześnie wystarczająco długo, by stwierdzić, że decyzja o obniżce była wyjątkowo dobrym posunięciem. Świadczą o tym kolejne informacje napływające od firmy SCEA.

Jakie zmiany czekają przyszłoroczną edycję E3?

Metatron, 24 lipca 2007, 13:49

Po raczej chłodnym przyjęciu, z jakim spotkała się tegoroczna impreza E3, stało się jasne, że jej kolejna edycja nie będzie mogła być taka sama. Według brytyjskiego serwisu MCV, w przyszłym roku E3 najprawdopodobniej odbędzie się gdzie indziej, w innym miesiącu i w zmienionej formie.

Resident Evil 5 jednak nie na PC
Resident Evil 5 jednak nie na PC

neoXs, 24 lipca 2007, 13:42

Ostatnio powstało sporo zamieszania wokół piątej części gry z serii Resident Evil. Mianowicie na łamach zagranicznego serwisu Spong pojawił się wywiad z pracownikiem Capcomu - Keiji Inafune. W artykule znalazła się informacja o platformach na jakich ukaże się gra – Xbox 360, Playstation 3 oraz PC. Fakt ten wywołał sporą burzę ponieważ wcześniej nie mówiło się o edycji na komputery osobiste.

Która konsola ma najwięcej exclusive'ów?
Która konsola ma najwięcej exclusive'ów?

Metatron, 24 lipca 2007, 13:24

Serwis Gaming Target postanowił sprawdzić, jak to jest z wyłącznością, podsumować wydane i zapowiedziane tytuły i zobaczyć, która platforma sprzętowa może poszczycić się największą liczbą exclusive’ów.

Nowe informacje na temat gry Left 4 Dead
Nowe informacje na temat gry Left 4 Dead

Metatron, 24 lipca 2007, 13:05

O tym, że twórcy Counter-Strike: Condition Zero pracują nad nową grą, wiadomo już od ponad roku. Wiemy również, że produkcja nosić będzie tytuł Left 4 Dead i ma być połączeniem survival horroru i strzelaniny FPP. Ostatnio na forum Steam pojawiło się nieco nowych informacji na jej temat, dzięki czemu otrzymaliśmy dokładniejszy obraz tego, jak będzie wyglądała rozgrywka w finalnym produkcie.

Sprzedaż gier i konsol w Stanach Zjednoczonych - zwycięski pochód Nintendo trwa

Jiker, 24 lipca 2007, 13:05

Agencja NPD opublikowała właśnie swój zwyczajowy raport, prezentujący poczynania amerykańskiego rynku elektronicznej rozrywki. Dane, które Wam za moment przedstawimy, ukazują sprzedaż konsol oraz gier w miesiącu czerwcu.

Wing Commander Arena i Super Contra jutro na Xbox LIVE Arcade
Wing Commander Arena i Super Contra jutro na Xbox LIVE Arcade

Metatron, 24 lipca 2007, 12:46

Wczoraj informowaliśmy o tym, że w środę oferta Xbox LIVE Arcade najprawdopodobniej powiększy się o grę Wing Commander Arena. Wiadomość ta nie była jednak potwierdzona przez Microsoft. Obecnie jest to już pewnik. Wiemy również, że wraz z zapowiedzianą produkcją na XBLA trafi również inna gra, Super Contra.

300 tysięcy zapisanych na beta testy gry Warhammer Online: Age of Reckoning
300 tysięcy zapisanych na beta testy gry Warhammer Online: Age of Reckoning

Metatron, 24 lipca 2007, 12:33

Jedna z ciekawiej zapowiadających się produkcji MMO, gra Warhammer Online: Age of Reckoning, bije rekordy popularności na długo przed planowaną premierą. Nieco ponad miesiąc temu informowaliśmy o tym, ze liczba chętnych do udziału w beta testach wspomnianej produkcji przekroczyła dwieście tysięcy. Obecnie, jak poinformowało studio EA Mythic, wynosi ponad trzysta tysięcy.

Nowa wersja oprogramowania dla PlayStation 3 już dostępna

Jiker, 24 lipca 2007, 12:31

Sony Computer Entertainment upubliczniło nową wersję firmware konsoli PlayStation 3. Wprowadza ona szereg zmian technicznych oraz funkcjonalnych, z których najciekawiej prezentuje się możliwość modyfikacji graficznej CrossMediaBar (XMB).

Powstanie komiks osadzony w świecie World of Warcraft
Powstanie komiks osadzony w świecie World of Warcraft

Metatron, 24 lipca 2007, 12:16

Kilka milionów graczy w World of Warcraft jest zbyt łakomym kąskiem, by różne firmy nie próbowały dotrzeć do nich ze swymi produktami. Trudno więc się dziwić, że DC Comics postanowiło wydać komiks osadzony w świecie wspomnianej gry. Jego pierwsze numery mają ukazać się jesienią tego roku.

Gra CSI: Hard Evidence w wersji dla Xboxa 360 i Wii zapowiedziana
Gra CSI: Hard Evidence w wersji dla Xboxa 360 i Wii zapowiedziana

Major Doktor Upiorna, 24 lipca 2007, 12:12

W pierwszej połowie czerwca podaliśmy Wam, że jeden ze sklepów internetowych w swojej ofercie zamieścił grę CSI: Hard Evidence dedykowaną nie tylko PeCetom, ale także konsolom Xbox 360 i Wii. Obecnie możemy potwierdzić przekazane wówczas informacje i oficjalnie napisać, że prowadzone są prace nad przygodami ekipdy dochodzeniowej w wersjach dla wszystkich wyżej wymienionych platform sprzętowych.

Co nowego w sprawie Cartoon Network MMO?
Co nowego w sprawie Cartoon Network MMO?

Jiker, 24 lipca 2007, 11:56

Dział gier MMO jest aktualnie jedną z najbardziej dochodowych gałęzi rynku wirtualnej rozrywki. Już rok temu bardzo dobrze zdawali sobie z tego sprawę szefowie popularnej telewizji Cartoon Network, którzy zapowiedzili wówczas swoją pierwszą grę tego typu. Od tamtego czasu nie docierały do nas żadne nowe wieści na jej temat. Do dzisiaj.

Doczekamy się odświeżonej wersji Wii?
Doczekamy się odświeżonej wersji Wii?

Misiek, 24 lipca 2007, 11:45

George Harrison, człowiek zajmujący się marketingiem w Nintendo of America, przyznał, że w przyszłości możemy doczekać się odświeżonej wersji Wii, podobnie jak to się niedawno stało z DS-em (wypuszczono wersję Lite). Nie należy się jej jednak spodziewać jeszcze w tym roku.

Co jeszcze zobaczymy w czwartek na PlayStation Network?
Co jeszcze zobaczymy w czwartek na PlayStation Network?

Misiek, 24 lipca 2007, 11:18

Jak donosiliśmy Wam wcześniej, w najbliższy czwartek na PlayStation Network ma pojawić się grywalne demo bardzo oczekiwanego Heavenly Sword. Tymczasem okazało się, że to nie wszystko – koncern Sony Computer Entertainment, Inc. potwierdził, że możemy spodziewać się również nowych gier z PS One oraz trailerów. Plotki mówią także o grywalnym demie Ratchet & Clank: Tools of Destruction.

Gry Eidosu platformą reklamową

Misiek, 24 lipca 2007, 10:45

Firma Double Fusion, zajmująca się reklamami w grach podpisała umowę z Eidos, na mocy której dostarczy reklamy do dziesięciu tytułów brytyjskiego wydawcy, które są obecnie w trakcie developingu. Mowa tu o „in-game advertising”, czyli promowaniu produktów bezpośrednio w grach.

Nowa łata do gry Gothic 3 już dostępna
Nowa łata do gry Gothic 3 już dostępna

Krystian Smoszna, 24 lipca 2007, 10:17

Mamy dobre wieści dla wielbicieli trzeciej odsłony cyklu Gothic. Fani tego programu, pod czujnym okiem firmy JoWooD Productions Software AG, przygotowali nową, piątą już wersję łatki, eliminującą z gry irytujące błędy.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (24/07/07)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (24/07/07)

Krystian Smoszna, 24 lipca 2007, 10:00

Harry Potter wciąż niepokonany w brytyjskim rankingu bestsellerów. Zakon Feniksa sprzedaje się znakomicie i zapewne taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez jakiś czas. Grze z pewnością pomaga wyświetlany w kinach film, ale wydaje się, że największy wpływ na popularność programu ma szał związany z premierą siódmej i ostatniej części książkowej sagi.

Artworki z Far Cry 2
Artworki z Far Cry 2

Misiek, 24 lipca 2007, 09:30

Po oficjalnej zapowiedzi Far Cry 2 czekamy z niecierpliwością na najnowszy numer amerykańskiej edycji magazynu PC Gamer (ukaże się 21 sierpnia), w którym to mają znaleźć się pierwsze informacje na temat najnowszego dzieła UbiSoftu. Tymczasem pojawiło się 16 artworków (prezentujących lokacje oraz postacie) z gry.

PSP Slim & Lite w Europie na początku września?
PSP Slim & Lite w Europie na początku września?

Krystian Smoszna, 24 lipca 2007, 09:02

Wygląda na to, że nowa wersja konsoli PlayStation Portable będzie dostępna w Europie na początku września bieżącego roku. Tak przynajmniej twierdzi ulotka promocyjna, pochodząca z jednego z francuskich hipermarketów.

Kirby's Dream Course i Shining Force na czele poniedziałkowej aktualizacji oferty Virtual Console

Jiker, 24 lipca 2007, 08:59

Amerykański oddział firmy Nintendo przeprowadził kolejną aktualizację Virtual Console. Za jej sprawą oferta usługi wzbogacona została o trzy nowe pozycje: Kirby’s Dream Course, Devil’s Crush oraz Shining Force.

Heavenly Sword - demo już w czwartek
Heavenly Sword - demo już w czwartek

Krystian Smoszna, 24 lipca 2007, 08:24

Potwierdziły się plotki dotyczące daty premiery oficjalnego dema gry Heavenly Sword. Koncern Sony Computer Entertainment, Inc. zapowiedział wczoraj, że wersja pokazowa wielce oczekiwanego przez posiadaczy konsoli PlayStation 3 programu, trafi do sieci w najbliższy czwartek, 26-ego lipca.

Roger Avary nie stworzy scenariusza do filmu Silent Hill 2
Roger Avary nie stworzy scenariusza do filmu Silent Hill 2

Krystian Smoszna, 24 lipca 2007, 08:10

Roger Avary nie weźmie udziału w produkcji drugiej odsłony filmowego cyklu Silent Hill. Scenarzysta zrezygnował z projektu, gdy dowiedział się, że w pracach nad obrazem nie weźmie udziału reżyser Christophe Gans.

Gra Gothic 3: The Beginning oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 24 lipca 2007, 07:11

Austriacka firma JoWooD Productions Software AG oficjalnie zapowiedziała nową grę o przygodach Bezimiennego, zatytułowaną Gothic 3: The Beginning. Produkt przygotowywany z myślą o telefonach komórkowych, zadebiutuje na rynku elektronicznej rozrywki w przyszłym roku.