Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2007, 16:30

Beta-testy nowej gry z serii Metal Gear ruszą w drugiej połowie sierpnia!

Na odbywającej się w Tokio imprezie zorganizowanej z okazji dwudziestej rocznicy powstania serii Metal Gear, Hideo Kojima ujawnił, iż trwają prace nad kolejnym tytułem serii. Mowa tu o Metal Gear Online, który według pierwszych zapowiedzi, ma przenosić rozrywkę w wymiar sieciowy. Warto dodać również, że zamknięte beta-testy gry ruszą 20-ego sierpnia i potrwają do 3-ego września .

Na odbywającej się w Tokio imprezie zorganizowanej z okazji dwudziestej rocznicy powstania serii Metal Gear, Hideo Kojima (na zdjęciu poniżej) ujawnił, iż trwają prace nad kolejnym tytułem serii. Mowa tu o Metal Gear Online, który według pierwszych zapowiedzi, ma przenosić rozrywkę w wymiar sieciowy. Warto dodać również, że zamknięte beta-testy gry ruszą 20-ego sierpnia i potrwają do 3-ego września.

Beta-testy nowej gry z serii Metal Gear ruszą w drugiej połowie sierpnia! - ilustracja #1

W testach weźmie udział 3000 graczy wybranych spośród wszystkich ludzi chcących w nich uczestniczyć. Niestety dla nas, Polaków, warunkiem uczestnictwa w tym programie jest konieczność zamieszkiwania obszarów Dalekiego Wschodu. Zapisy rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do szóstego sierpnia, zaś formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Kojima Productions (wskazana znajomość japońskiego). Twórcy na razie nie chcą nic mówić o zaproszeniu do beta-testów również graczy spoza Japonii. Zdementowano za to pierwsze pogłoski, według których Metal Gear Online miałoby być częścią gry Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.

MGO ma umożliwić wspólną zabawę maksymalnie szesnastu graczom naraz. Sama rozgrywka ma oczywiście mieć charakter typowy dla gier z gatunku stealth-action. Na stronach Konami można znaleźć również kilka pierwszych obrazków z MGO. Obecnie wiadomo także, że tytuł ten trafi tylko i wyłącznie na konsolę Sony Playstation 3. O dalszych wieściach na temat Metal Gear Online będziemy na bieżąco informować.

Maciej Jałowiec

Maciej Jałowiec

Specjalista do spraw marketingu gier wideo. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży i światowej gospodarki. Zawodowo związany z firmą Techland, a wcześniej m. in. z Activision i Perfect World.

więcej